Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tudnátok olyan haleledeleket...

Robetko kérdése:

Tudnátok olyan haleledeleket (platiknak) ajánlani ami nem megy le egyből az akvárium aljàra?

Figyelt kérdés

2023. máj. 13. 14:58
 61/115 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Tegnap még éltek szóval még elég frissek. Csap alatt sűrű hálóban alaposan öblítsd át s akkor szerintem mehetnek.

Tudod, egyszerre ne sokat és másnap lehet koplaló nap.

2023. júl. 23. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/115 A kérdező kommentje:
Amikor vettem a plattikat kaptam hozzá ajándékba a tűskéshínárt amivel csigapeték kerültek a vízbe. Amik K is keltek,te mondtad hogy ne szedjen ki a csigákat. Nem is szedtem,de valamiért szinte az összes eltűnt. Külön a csigáknak nem szoktam adni semmit,még az 5 porcelán csigának sem. Alga se sok van az akvában csak az a pókháló szerű(szerintem az fonal alga),sajnos nem eszi senki😭.
2023. aug. 5. 13:58
 63/115 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Az végül is nem probléma ,hogy a csigák nem szaporodtak el. Kicsit fura ,hogy mind eltűntek, de na, ez még a jobbik eset minthogy túlszaporodjanak.


A fonál algát ha tudod szedd le, de ha nincs túl sok akkor nem kell túlaggódni. Figyelj a vízminőségre, fényre, áramlásra, növények fejlődésére stb s ha rendben vannak a dolgok akkor nincs para.

Esetleg nyomhatsz rá carbo-t. Talán már volt szó erről: lekapcsolod a szűrőt ,hogy ne legyen áramlás, egy fecskendővel nyomsz carbo-t közvetlenül az algára, legfeljebb fél óra múlva visszakapcsolhatod a szűrőt. Ha nem látsz változást akkor időnként (legfeljebb naponta) megismétled. Ha hatott a cucc akkor el kell színeződjön az alga, ez jelzi ,hogy meghalt, elsorvadt.

2023. aug. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/115 A kérdező kommentje:
Nincs olyan vészesen sok az algából! Igazából a tűskéshínáron van leginkább és nagyon nehéz leszedni. A többi növènyről könyedèn leszedem egy hurka pálcika segítségével. Az a carbo valami alga ölő? Igazából nem nagyon akarok semmilyen szert bele önteni(kivéve a folyékony tápoldatot)
2023. aug. 6. 10:53
 65/115 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Nem algaölő (olyanokat én sem ajánlanék csak úgy) hanem “folyékony szénforrás”, “liquid carbo” (időnként folyékony CO2/ folyékony szén-dioxid néven is szokták emlegetni viszont a szerepe nem teljesen ugyan az mint a gáznak), lásd például Easy Life Easycarbo, de a legtöbb márkának van sajátja.

Alapjáraton arra való ,hogy segítse a növények növekedését, extra szénforrást biztosít, viszont az algák nem szeretik. Persze elég töményen a növényeket is bántja, de ahhoz csaknem több flakonnal kellene beleönts, rendeltetésszerű használat mellett nem árt nekik, sőt. Nálad a növények miatt nem lenne szükséges, viszont tud segíteni az algák leszedésében az említett módszerrel. S mivel nincs sok alga és a vízminőség is okés ezért ez tényleg inkább esztétikai probléma.

2023. aug. 6. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/115 A kérdező kommentje:
2023. aug. 6. 13:54
 67/115 A kérdező kommentje:
2023. aug. 6. 13:56
 68/115 Tevenyereggyarto ***** válasza:
Nice👍 Szép buja minden, halak is egészségesen néznek ki. A látvány hozza azt a tipikus “dzsungeles, kezdő akvárium” érzést.
2023. aug. 6. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/115 A kérdező kommentje:
Egy szkimmer hogy mükődik? Azt leírják hogy mire való,de ennyi
2023. aug. 10. 18:49
 70/115 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Lényegében olyan mint egy kis belső szűrő (olyan is létezik ami a külső szűrő szívócsövébe van szerelve) csak meg van fordítva. A felszínt szívja s így beszippant mindent ami ott van. Igen, az úszó növények is könnyen odatódulnak. Ilyesmit leginkább a kimondottan növényes akváknál szoktam látni –ott is főleg high tech vonalon– ahol sokszor amúgy sincs semmi felszínen úszó viszont fontos ,hogy a felszín minél tisztább legyen és minimális hártya se legyen. Jórészt esztétikai okokból mivelhogy az ilyen akvák tényleg a minél ragyogóbb-élénkebb szépségről szólnak viszont cserébe rendszerint nem tartanak túl sokáig; részben a hártya lefogja a fényt, bár ha olyan vastagon van akkor ott alapból baj van a növényekkel.

S ez kb a legegyszerűbb megoldás, viszont ez megint egy plusz gép az aksiban amit én például nem szeretek látni ha nem muszáj.

2023. aug. 10. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!