Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tudnátok olyan haleledeleket...

Robetko kérdése:

Tudnátok olyan haleledeleket (platiknak) ajánlani ami nem megy le egyből az akvárium aljàra?

Figyelt kérdés

2023. máj. 13. 14:58
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
 111/115 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Leginkább az ,hogy én csak üvegeseket használtam 😅 Nem egyébért, csak nálunk nagyjából csak azok voltak. Na meg magát a témát se nagyon láttam, a fűtők úgy általában nem sokat tárgyalt dolgok.


Amúgy ahogy nézem értelemszerűen az acélos fizikailag ellenállóbb, nem olyan könnyű eltörni stb. Azt nem tudom hatásfokban van-e bármi lényegi különbség. Szerintem nincs s a te esetedben nem is kell ezt túlgondolni. Mármint nem kell olyan nagy víztömeget felmelegíteni, nem is kell olyan magas hőre, még csak óriás halaid sincsenek amik kárt tudnának tenni benne (mondjuk akkora halak bele se férnének az akvádba :)).

ápr. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 112/115 A kérdező kommentje:
Belső szűrőm van. Van az a fekete doboz abban van bal oldalon a vízforgató középen a szivacsok jobb oldalon van a vízmelegítő. Közvetlen a szivacsok mellett. Viszont az új vízmelegítő nem fér el benne. Az gond lesz ha a dobozon kívülre teszem a vízmelegítőt? A baktériumok miatt kérdezem, mert gondolom így nem lesz nekik olyan meleg mint eddig volt. Ha ott üres lesz a doboz ahol a melegítő volt az ugye nem baj?
ápr. 27. 15:33
 113/115 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Nem lesz semmi gond, sőt a legtöbb embernek eleve nincs közvetlenül egymás mellett (egy dobozban) a szűrő és főtű.

Bár sokszor rakják egy oldalra, de elsősorban inkább azért ,hogy a technika egy helyen legyen s így könnyebb elrejteni. Másfelől a szűrő vízmozgatása miatt nagyjából ugyan olyan meleg van mindenhol az akvában, a bacikat nem nagyon befolyásolja.

ápr. 27. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 114/115 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam hogy esetleg teszek be oda is kék szivacsot ahol eddig a vízmelegítő volt.
máj. 1. 17:37
 115/115 Tevenyereggyarto ***** válasza:
Nyugodtan. Ártani nem árt, sőt.
máj. 1. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!