Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tudnátok olyan haleledeleket...

Robetko kérdése:

Tudnátok olyan haleledeleket (platiknak) ajánlani ami nem megy le egyből az akvárium aljàra?

Figyelt kérdés

2023. máj. 13. 14:58
 71/115 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Igazából én se szeretek semmit látni az aksiban. Szívem szerint azt a fekete dobozt is kivenném. Csak ugye abba van minden. Külső szűrőt még nem tudok hovà tenni. Egyébként a vízfelszín szép tiszta.
2023. aug. 10. 21:29
 72/115 A kérdező kommentje:
Gondolkodom rajta hogy kiszedem a tűskés hínárt és próbálkozom màs növényekkel(te is ajánlottál egy párat). Olvastam hogy sok akvarista ajánlja a szarvasfűt! Nekem ami még nagyon tetszik az a széleslevelű tóalma(ludwigia repens). Ajánlották még hogy tegyek bele rohamsisak csigát,de abból kellene legalább 3 az állítólag meg eszi a fonal algát is. Viszont nem vagyok biztos benne hogy az tényleg fonal alga. Ma volt vízcsere sokat kiszedtem belőle de a hínárral együtt bírtam csak ezért szeretnék olyan nóvényt amiről kőnnyen leszedem. Szerinted megpróbáljam valamelyik növényt?
2023. aug. 20. 16:47
 73/115 Tevenyereggyarto ***** válasza:

“Gondolkodom rajta hogy kiszedem a tűskés hínárt és próbálkozom màs növényekkel(te is ajánlottál egy párat).”


Szerintem ne szedd ki az egészet, valamennyit hagyj meg. Elég szépen fejlődött szóval ez nálad egy biztos növény. Kár lenne teljesen megszabadulni mert mi van ha az új növény nem fog megélni?


“Olvastam hogy sok akvarista ajánlja a szarvasfűt!”


Nem ismertem s rákerestem, de a medvetalpat adta ki. Gondolom ezt úgy kell érteni ,hogy csak a gyökere van vízben. Ez valóban egy hatékony megoldás, viszont léteznek erre a célra kisebb növények is, pl: hálóslevél/ fittonia, szobai futóka, pletykafélék, buzogányvirágok, vitorlavirágok, szürke madársóska stb.


“Nekem ami még nagyon tetszik az a széleslevelű tóalma(ludwigia repens).”


Úgy tudom nem túl igényes, bár talán kissé érzékeny a fényre és vasra. Próbáld ki s majd meglátod. Viszont ha nem jön be akkor csak miatta ne próbáld felbolygatni a teljes tápozást (például vastartalmú táp adagolásával).


“Ajánlották még hogy tegyek bele rohamsisak csigát” (…)


Úgy tudom valóban jó algaevők, viszont az a probléma velük ,hogy mindenhova lepetéznek. Viszont édesvízben a peték nem kelnek ki, szóval ott maradnak ami egy idő után csúnya, bosszantó lehet. Ez kb általánosan igaz a Neritina fajokra mint amilyen a zebracsiga is.


Ha ez nem zavar akkor hajrá. Ha zavar akkor valami más kellene. Például az almacsigák szintén esznek algákat (fogalmam sincs ,hogy a tiédet mennyire ennék. Olykor az egyes egyedeknek még az ízlésük is más) s ugyan szaporodnak édesvízben viszont jól kontrolálhatóak. A petéiket nagy, rózsaszínes csomókban rakják a víz fölé. Mikor lerakják még puhák, kicsit később megkeményednek s könnyen leszedhetőek. Szóval némi odafigyeléssel jól kordában tarthatóak.

2023. aug. 20. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/115 A kérdező kommentje:
Azokat a csigákat amik csak petéket raknak összefoglaló néven porcelán csigáknak hívják. 5 különböző fajtát vettem és ahogy mondod le is petéztek rengeteg pete volt,még a csigákat is pete borította,de egy idő után egyszerűen eltűntek a peték.
2023. aug. 20. 22:59
 75/115 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Rákerestem mert valami más rémlett porceláncsiga néven. S így van 😁 Ez egyfajta mélytengeri csiga családra utal, egyedül csak a Csigafarm oldalán láttam ahol így hívták a korábban említett csigákat. Szóval kontextus nélkül ezt fogják érteni az emberek:


[link]


Egyébként az jó ha maguktól eltűntek a peték. Általában kemény vízben sokáig megmaradnak mivel meszesek.

2023. aug. 21. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/115 A kérdező kommentje:

[link]

Bár annyira még nem vagyok profi,de szerintem ez a növényem is egész jól néz ki. Szépen hozza mindig az új leveleket ahogy a közepén is látható.

2023. aug. 23. 17:42
 77/115 Tevenyereggyarto ***** válasza:
Ha minden igaz amazonaszi kardfű. Az mindenképp jó jel ha hozza az új leveleket, főleg ha azok ilyen vörösesek. Jól érzi magát 😁
2023. aug. 23. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/115 A kérdező kommentje:
Abban igazad volt hogy kardfű féle. Echinodorus Osiris. Érdekessége hogy az új levél narancssárga viszont később zöld lesz. Sajnos nem fordítva😭. Pedig nagyon szép még az én világítádom mellett is.
2023. aug. 23. 20:13
 79/115 Tevenyereggyarto ***** válasza:

“ Echinodorus Osiris”


Ah, majdnem meglett😅


“Érdekessége hogy az új levél narancssárga viszont később zöld lesz. Sajnos nem fordítva”


Gyors keresés alapján ez nála normális. Erősebb fénynél és több tápozásnál (főleg plusz vassal) tartja meg a vöröses-narancsos színt. Ami nem annyira meglepő, ez általánosan igaz a vöröses növényekre.

Viszont ahogy korábban is írtam egy növény miatt ne bolygasd a tápozást. Az is bőven jó ha szépen, egészségesen fejlődik.

2023. aug. 24. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/115 A kérdező kommentje:
Nem bolygatom a tápozást! Viszont megint vannak csigák,gondolom voltak peték és kikeltek.
2023. aug. 24. 21:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!