Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tudnátok olyan haleledeleket...

Robetko kérdése:

Tudnátok olyan haleledeleket (platiknak) ajánlani ami nem megy le egyből az akvárium aljàra?

Figyelt kérdés

2023. máj. 13. 14:58
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/115 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Na azért nem kell mindig nagy betűkkel kiemelni attól mert egyszer félrenéztem.


Egyébként biztos a szivacsokkal van gond? A csöveket s egyebeket (ahol a víz kell haladjon) is takarítod? Ha kiürül a szűrőnél akkor nyilván nem kapja elég gyorsan a vizet, de szerintem nem a szivacsokkal lesz a gond. Tisztítsd ki a többi alkatrészt is s majd meglátjuk (azokat lehet csap alatt, csak szűrőközeget nem szabad ott).

2023. jún. 15. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/115 A kérdező kommentje:
[link] Ebben a dobozban van a szivattyú a vízmelegitő és a szivacsok remélem jól látszik. Egyébként csak egy cső van a szivattyúnál ami nyomja felfelé a vízet. A doboz alját is le akartam fényképezni sajnos azt nem tudom. Végig vannak lyukak alul gondolom ott áramlik be a víz. Egyébként a kiemelés csak vicc volt. Kiszedtem mindent a dobozból úgy járattam egy kicsit a szivattyút és jó lett minden. Nem mostam ki a szivacsokat!
2023. jún. 15. 20:29
 33/115 A kérdező kommentje:
Azt még elfelejtettem amint látod középen vannak a szivacsok. Most lehet lesz egy hülye kérdésem. Az számít hogy mennyire vannak összenyomva?
2023. jún. 15. 20:32
 34/115 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Nem hülye kérdés mert számít. Ha túlságosan össze van nyomva (pláne egy sűrűbb szivacs) akkor az jobban fojt. Szóval nem muszáj teljesen egymásnak préselni őket, nyugodtan lehetnek lazábban.

De ahogy írod szivacs nélkül normálisan működik minden. Viszont korábban működött szivaccsal is. Szóval még mindig csak azt tudom mondani ,hogy takarítsd ki a többi alkatrészt is, simán megrakódhattak a nyílások.


A szivacsokat ha nemrég voltak akkor nem muszáj, bár ártani nem árt ha az akváriumból kiveszel egy kis vizet s átmozgatod. Nem kell nagyon nyomkodni, csak a mocsok nagyja kicsit szabaduljon fel ,hogy ott is könnyebben járjon a víz. Ennyitől nem lesz semmi baja a baktériumoknak. Sőt, igazából ha nem csap alatt mosod akkor nem szabadna nagy bajuk legyen egy rendes átnyomkodástól sem. Csak simán felesleges 2 hetente bolygatni.

2023. jún. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/115 A kérdező kommentje:
Tegnap volt az áramkimaradás 4-5 óra! Ma olvastam hogy már 15 perc áramkimaradás esetén elkezdenek pusztulni a szűrőbaktériumok és nitrit lesz belőle. Mit tudsz erről ez igaz??? Azt írták hogy ilyenkor ki kell mosni a szivacsokat CSAPVÍZ alatt. De ha kimosom csapvíz alatt kinyírom az összes baktériumot. Egyébként van arra valami lehetőség hogy áramszünet esetén is menjen a szűrő?
2023. jún. 24. 09:00
 36/115 Tevenyereggyarto ***** válasza:

“Ma olvastam hogy már 15 perc áramkimaradás esetén elkezdenek pusztulni a szűrőbaktériumok és nitrit lesz belőle. Mit tudsz erről ez igaz???”


Igaznak mondható, vízmozgás nélkül viszonylag hamar elkezdenek pusztulni. De nem az összes egyszerre, hanem csak amelyik oxigén nélkül marad. Például főleg a belsők amik alapból a legkisebb vízmozgásban s a legtöbb trutyi közt vannak.

De gondolj bele ,hogy például a talajban is vannak baktériumok s ott sincs olyan hatalmas áramlás. Igaz, arányaiban kevesebben vannak ott, de vannak. Sőt, ha szinte semmi áramlás sincs akkor is vannak baktériumok. Léteznek olyan akvák amikben semmiféle gépi szűrő vagy legalább egy powerhead lenne s mégis működnek.


Nyilván szükségük van oxigénre, viszont a szűrő szivacsában arányaiban több baktérium van mint mondjuk ugyan annyi térfogatú talajban a nagyobb vízáramlás miatt. Ha leáll a szűrő akkor egy idő után csak annyi baktérium marad amennyi életben tud maradni abban az adott szivacsban áramlás nélkül.


“Azt írták hogy ilyenkor ki kell mosni a szivacsokat CSAPVÍZ alatt.”


Ezt nem tudom hol olvastad de kissé megkérdőjelezhető… igen, ahogy írod is azzal a maradék bacit is kinyírod.

Én szerintem nem csinálnék semmit, főleg így utólag. 4-5 óra nem a világ vége s alapból viszonylag alacsony a nitrátod szóval az a pár halott baci nem dob nagyot az értéken (megkockáztatom ,hogy szinte semmit nem fognak emelkedni az értékek). Velem is előfordultak már ilyen 4-5-6 órás áramkimaradások s nem lett semmi.


Ilyen esetben kissé jobban aggasztana ,hogy a halak ne maradjanak oxigén nélkül. Ha kezdenek nagyon pipálni s még sok van hátra az áramszünetből akkor lehet beiktatni egy vízcserét és/vagy berakni egy légpumpát porlasztókővel. Ha jól tudom léteznek elemesek is, vagy beszerzel egy szünetmentes tápot ilyen esetekre.


Na például ez az egyik ok a sok közül amiért nem éri meg túltelepíteni :D

2023. jún. 24. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/115 A kérdező kommentje:
Most nem miattad emeltem ki a csapvizet! Ha tényleg elpusztulnak a bacik megint be kell járatni a szűrőt? jól tudom az két hét? Ilyenkor a halak nem maradhatnak az akvában?
2023. jún. 24. 11:11
 38/115 A kérdező kommentje:
Ma délelőtt csináltam egy ammónia tesztet kb olyan volt mint a múltkori amit mutattam. A két hetes vízcserét holnap csinálom!
2023. jún. 24. 11:27
 39/115 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Nem kell csinálni semmi különöset, pláne kivenni a halakat. Nyugodtan maradhatnak a helyükön.

Ahogy írtam bacik vannak szinte minden tereptárgy felületén, talajban stb. Ők aligha éreztek bármi különöset az egészből. Most csak annyi történt ,hogy a szűrőben levők kissé megcsappantak. De nem halt meg az összes és most ugye csak a szűrőben levőkről beszélünk. Pár hét s ugyan annyian lesznek mintha mi sem történt volna.

Egyébként is mit lehetne tenni? Amint a szűrő elindult a halott baciknak a nagyját kinyomta a vízbe, azok már rég a rendszer részei csak most nem élő baktériumként hanem némi szerves tápanyag-törmelék formájában.


Sőt, mosásnál is akarva-akaratlanul kimosol némi élő baktériumot is. Mindegy milyen óvatosan csinálod.

Sőt-sőt, ugye ők sem örökéletűek. Ha egy baktérium épp nem osztódik akkor ugyan úgy képes meghalni.

Sőt-sőt-sőt, ha a szűrő már túlságosan meg van rakódva akkor a legbelül levők ugyan úgy képesek oxigénhiány miatt meghalni. Egyébként is a mulm egy része halott baktériumokból van, nem 100% haltrágya az sem.

Szóval azok a kis egysejtűek amúgy is folyamatosan élnek s halnak, nem kell túlaggódni a dolgot.


Ha nagyon zavar akkor beadhatsz egy kis baktériumkultúrát, de az sem szükségszerű. Esetleg időnként megmérheted az ammóniát s nitrátot. Ha valamilyen csoda folytán megemelkednek az értékek s még egy csoda miatt semmi másra nem vezethető vissza csak a halott bacikra akkor csinálsz egy vízcserét talajporszívózással s kész is.

2023. jún. 24. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/115 A kérdező kommentje:
Jól mondtad létezik elemes légpumpa,de annak az a hátránya hogy azok a csak a talajban és a tereptárgyakon lévő baktériumokat tartja életben amik a szűrőben vannak azokat nem. Ezért hatásossabb egy szünetmentes táp! Írtak vízcserét és vízkeverést is! Megmondom öszintén én csináltam egy olyat hogy azzal a csővel amivel szoktam a vízcserét csinálni többször átmozgattam a vízet. Egyébként ha minden jól megy nemsokára napelemről fog üzemelni minden és akkor nem lesz probléma az áramszünet.
2023. jún. 24. 21:00
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!