Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tudnátok olyan haleledeleket...

Robetko kérdése:

Tudnátok olyan haleledeleket (platiknak) ajánlani ami nem megy le egyből az akvárium aljàra?

Figyelt kérdés

2023. máj. 13. 14:58
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯
 91/115 A kérdező kommentje:
[link] Ezt csak úgy felraktam. Nem jól sikerült fotó.
2023. okt. 25. 18:12
 92/115 A kérdező kommentje:

[link]

6cm meghalt ma reggelre. Alig evett szinte egész nap bujkált.

2023. nov. 6. 17:58
 93/115 A kérdező kommentje:
2023. nov. 6. 18:00
 94/115 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Nehéz megmondani mi baja lehetett. Egyébként úgy néz ki jó húsban volt. Volt valami testi elváltozása (pl: elálló pikkelyek, bevonat a testen, nem szokványos úszók, bármi)? Mert a képeken nem látok semmi furcsát, de lehet élőben látható lenne. A többi hal jól van?


Egyelőre azt tudom tanácsolni ,hogy inkább állj vissza a heti vízcserére s óvatosan az etetéssel.

2023. nov. 7. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/115 A kérdező kommentje:
Etetés napi egyszer van csak. Mondtam neked hogy ez a nagy maradt meg és két papagáj platti. Tudom mondtad hogy egyenlőre ne vegyek többet,de nem bírtam megállni és vettem hozzá hármat. Elpusztult a nagy meg egy másik. Így most négyen vannak. Tegnap olvastam a Facebookon hogy neki szó szerint eltűnt egy plattija. Én is jártam így!
2023. nov. 7. 17:02
 96/115 Tevenyereggyarto ***** válasza:
Úgy néz ki valamilyen oknál fogva kb 4 plattit bír el a rendszer. Szerintem maradj is meg ennél s ne emeld a létszámot. Nem tudom mi lehet az oka, elvégre a vízértékek határértéken belül voltak s van is rendes növénynövekedésed stb. Talán eleve volt valami bajuk, talán csak szerencsétlen egybeesés. Mindegy, egyelőre maradj meg csak 4 plattinál, viszont lehet továbbra is jobb lenne visszaállni a heti vízcserére.
2023. nov. 7. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/115 A kérdező kommentje:
Nem láttam rajta semmi furcsát se elàlló pikelyeket se mást. A szeme volt kicsit furcsa,de lehet ilyen a szeme a döglött halaknak. Azt viszont nem értem hogy nekem csak egy pár hal marad meg míg másoknak 15 vagy akár 30 hal is él ekkora akváriumban. Igaz nem ennyi növénnyel! Az nem lehet baj ha tül sűrű a növényzet?
2023. nov. 8. 20:49
 98/115 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Van az a szint mikor már annyira elhanyagolja az ember a metszést ,hogy a halaknak konkrétan sehol nincs helye mozogni. Na az olyan nem egészséges. Mármint erősen stresszelné a halakat stb.

De nálad nem hiszem ,hogy erről lenne szó. Ha úgy látod visszametszheted a növényeket* ,hogy kicsit több helyük legyen. Azzal ártani nem ártasz. Viszont nem hiszem ,hogy ez az oka a rejtélyes pusztulásoknak.


*legalább is amelyiket lehet. Mármint a tőosztásúakat mint a hínárféléket s hasonlókat szinte bárhol elvághatod. Viszont az olyanoknál mint az echinodorus-ok és crypto-k nem sokat tehetsz, max a nagyobb, öregebb leveleket tőből kivágod.

2023. nov. 9. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/115 A kérdező kommentje:
[link] Nem mindenhol ilyen sűrű! Holnap megmutatom nyírás után is.
nov. 11. 09:56
 100/115 A kérdező kommentje:
nov. 11. 09:58
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!