Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ezt tette a kutyámmal a...

Ezt tette a kutyámmal a gyereke aztán az anyjának áll felljebb?

Figyelt kérdés
Van egy kutyám, kis havanese, és imádnivaló. Mikor sétáltatom, akaratlanul is belebotlok anyukákba és gyerekekbe. A gyerekek hangosan és fejhangon elkezdik mondani, hogy milyen cuki és sokszor kérdezés nélkül nekiálnak simogatni a kutyámat. Engem ez baromira idegesít, jópárszor viszont eltűrtem. Viszont volt egy eset, ami felháborított, ezért nem engedem már nekik simogatni a kutyát. Egy kisgyerek, ilyen 6-7 év körüli, odarohant a kutyámhoz és belerúgot, aztán visszaszaladt az anyjához. Nagyon dühös lettem, oda mentem hozzá meg az anyjához és megkérdeztem, hogy mégis mit képzel, meg meg kéne tanítani a gyereket arra hogy nem bántunk más élőlényt. A nő felháborodott, hogy ne vonjam kétségbe a gyerek nevelését stb. és mondta, hogy a gyereke utálja a kutyákat azért rúgott bele. A gyerek csak ott röhögöt magában, és mikor kérdeztem hogy neked hogy neki hogy esne ha valaki belerúgna, az anyja teljesen kiakadt, hogy megfenyegedtem a gyerekét (?) és hogy fel fog engem jelenteni. Mondtam hogy csak rajta, úgy is nekem van igazam mert ilyet senki se csinál, akkor se ha utálja a kutyákat, azok az emberek inkább csak kerülik őket (meg nyílván nem volt megnevelve a gyerek) Utána az anya elküldött a búsba és továbbállt a gyerekével. Még mindig forr a vérem ha rá gondolok. Nektek mi a véleményetek erről?

2020. ápr. 20. 21:51
1 2 3 4 5
 11/49 A kérdező kommentje:
A kutyám aranyos és alapjáraton imádja a gyerekeket, ezért engedtem eddig hogy megsimogassák. De ez után az eset után a bizalmam elveszett, a kutyám az első, nem a kisgyerekek.
2020. ápr. 20. 22:20
 12/49 anonim ***** válasza:
89%
Én pont ugyanakkorát rúgtam volna a sz@rházi gyerekbe, mit amekkorát ő a kiskutyába. Pont.
2020. ápr. 20. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/49 anonim ***** válasza:
95%
Én attól kiakadtam, hogy mentünk ki a futtatóból, ami mellett van egy játszótér, és egy anyuka a kutyámnak akarta adni a gyereke által leejtett csokis műzlit. Megkértem szépen, hogy ne etesse főleg ne ezzel, és neki állt feljebb. Hát egy ilyen helyzetben megrángattam volna a gyereket az biztos, pedig alapvetően semmi bajom velük, és elég nyugis ember is vagyok.
2020. ápr. 20. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/49 A kérdező kommentje:
Ami a legfelháborítóbb, hogy ezek az anyák azt hiszik mindenben igazuk van mert ők szültek egy gyereket. Az ne szülljön aki nem tudja megnevelni a gyerekeket alapvető normákra, mint pl nem bántunk mást, nem gonoszkodunk stb. Ezeknek az emberek tényleg nem kéne szaporodniuk.
2020. ápr. 20. 22:24
 15/49 anonim ***** válasza:
88%

Nekem németjuhászom van, imádja a gyerekeket. Az 1 évesem rajta kapaszkodva tanul járni, elveszi a játékait, ráfekszik a kutyára stb. Mégsem engedem más gyerekeknek simogatni.


Egyrészt ez nem az ingyenes állatsimogató, ahol lehet nyúzni-húzni más kutyáját, nem azért van. Másrészt én sem nyúlok más kutyájához/tulajdonához kérdezés nélkül. Így már csírájában elfojtom, ha látok gyerekeket a kutya felé szaladni fejhangon ordítva, hogy "decukiiiiiii", akkor már előre ordítok, hogy nem lehet megsimogatni. Pont. Nem magyarázkodok. Ha nem tetszik, akkor ki lehet nyalni a valagam.


Eleve felnőttekkel nem barátságos, mert úgy lett nevelve, hogy kerülje el őket, ne engedjen közel magához senkit, ne fofadjon el semmit. A gyerekek meg tanulják meg, hogy nem simizzük másét.


Egyébként ha valaki belerúgna a kutyámba, akkor ha nem ő harapna ezért először, én térdelnék a nyakán egy darabig az illetőnek.

2020. ápr. 20. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/49 A kérdező kommentje:

10,hihetetlen milyen emberek vannak, a gyerekre kellett volna ráhajtani a rollert meg az anyjára.

13, lehet hogy a kisgyerek nem tudta hogy csokit nem szabad adni a kutyának, de hogy az anyja? És még neki áll felljebb, mert ő azt hiszi megváltotta a világot mert kihordott egy gyereket. Istenem..

2020. ápr. 20. 22:31
 17/49 anonim ***** válasza:
78%

Egyébként simán be lehetett volna jelenteni állítkínzásért,azt nagyon csípik a rendőrök :)


244. § (1) Aki


a) gerinces állatot indokolatlanul oly módon bántalmaz, vagy gerinces állattal szemben indokolatlanul olyan bánásmódot alkalmaz, amely alkalmas arra, hogy annak maradandó egészségkárosodását vagy pusztulását okozza,


b) gerinces állatát vagy veszélyes állatát elűzi, elhagyja vagy kiteszi,


vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


(2) A büntetés bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztés, ha az állatkínzás


a) az állatnak különös szenvedést okoz, vagy


b) több állat maradandó egészségkárosodását vagy pusztulását okozza.

2020. ápr. 20. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/49 A kérdező kommentje:
17, Nincs kedvem se türelmem beperelni senkit, de valahogy meg kellett osztanom ezt az élményt. Kutyások figyeljetek a kutyátokra nehogy ilyesmi veletek is megtörténjen.
2020. ápr. 20. 22:35
 19/49 anonim ***** válasza:
94%
Én belerúgtam volna a gyerekbe. Engem nem érdekel, hogy ott a kibszott anyja, ha belerúg a csivavámba, és az anyja nem teszi helyre, megráncigálom a k u r v @ kölyköt is!
2020. ápr. 20. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/49 anonim ***** válasza:
94%
Minimum megérdemelte volna a taknyos, hogy felképelni, vagy belerúgni akkorát, hogy nyekkenjen, majd az anyját is ha sokáig pofázik!
2020. ápr. 20. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!