Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Így elhozhatom a menhelyről a...

Így elhozhatom a menhelyről a kutyust? Vagy ne?

Figyelt kérdés
Van egy menhely a közelbe és ott láttam egy tündéri kutyust. Azt írták hogy egyedüli kutyaként ajánlanák. Mi kertesházban élünk és az udvaron van egy kutya akit unokatesómék dobtak le 3-4 évvel ezelött hogy a papám vigyázzon rá és most kertesházba költöztek de nem hajlandóak elvinni. Mi azzal a kutyával nem foglalkozunk. Szerintetek így el tudom hozni a kutyust? Csak vele játszanék csak őt tanítanám csak vele sétálnék de az udvarba lenne még egy kutya.

2020. aug. 3. 15:13
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/90 A kérdező kommentje:
De nem is nekünk lett lepakolva. Akkor miért mi foglalkozzunk vele? Nekünk a kutya eddig csak ártott.
2020. aug. 3. 15:50
 12/90 anonim ***** válasza:
100%
Ezt én értem, de a menhely nem ezt fogja látni. Egy családi házban éltek vele, nem vagytok teljesen elszeparálva, mint mondjuk egy panel társasházban a szomszédoktól. Kerüljön vissza a meglévő kutya a gazdáihoz. Ha viszont marad, akkor ne olyan kutyát hozzatok, amit egyedüli kutyának ajánlanak, mert abból gondok lesznek.
2020. aug. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/90 A kérdező kommentje:
Talán rá tudom venni őket hogy a SAJÁT kutyájukat elvigyék
2020. aug. 3. 16:08
 14/90 anonim ***** válasza:
89%
Értjük hogy nem a tietek. De nálatok van akárhogy nézed és leírásad szerint senki nem foglalkozik vele. Minek adnának neked kutyát hogyha ott van már egy nálatok és még így se foglalkozol vele hogy mindenki leszarja? Pont olyan mintha menhelyi kutya lenne
2020. aug. 3. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/90 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen helyre biztosan nem adnak ki kutyat, szerintem olyat sem, ami kedveli a tarsasagot. A menhelyek allatokat mentenek, onnan orokbe fogadni ugye egyfajta mentes. Na most ti el akarjatok vitetni onnan azt a szerencsetlen kutyat, akit szivfajdalom nelkul lepasszoltak a gazdai valaki masnak az udvarba, mindenki levegonek nezi, szrik ra, tehat szinten mentesre szorul ha most szelsosegesen nezzuk a dolgokat. Ezutan pedig akartok menhelyrol egy kutyat. Nem bantani akarlak, de igy nem fogtok kutyat kapni, esetleg gyepirol, ahol nincs elo-es utokontroll. Megertem, hogy ti nem akartatok azt a kutyat, de ha kiderul, hogy emiatt elkuldtetek onnan egy kutyat vissza azokhoz, akik mar egyszer eldobtak, sosem fog a menhely kutyat adni. Nem tudom hol laksz, melyik menhelyrol van szo, vannak kevesbe komoly menhelyek is, ahol ezt lehet elneznek, de ebbol nagyon-nagyon keves van.
2020. aug. 4. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/90 anonim ***** válasza:
58%

Ez csak egy troll poszt lehet. De ha nem..


Akkor, ha lepasszolták nektek, és nektek adták vegyétek már azt a tetves fáradságot, hogy foglalkoztok vele. Ne akarj másik kutyát, mert felelőtlen, nem törődöm paraszt vagy a szüleiddel együtt.Rég lehetett volna ő az a kutya akit a sajátodnak érzel és nem vissza adni próbálod, hanem ha a többi rokonod is ilyen felelőtlen tetű megtartod,játszol bele, szereted. Elűzte a macskákat? Tényleg? Tán nem azért mert kutya? Mert egyedül van a kertben és egyedül mindentől fél még egy kutya is?

Nem 'ártott' volna nektek annyit a kutya, ha kezdettől fogva nem ledobott koloncként kezelitek, hanem élőlényként akire vigyázni kell, akit szeretni kell.

Tulajdonképpen akkor egy gazdátlan kutya van a kertetekbe kötve? Kidobtok neki valami maradékot azt jóvan majdcsak érte jönnek egyszer?

Hogy a jó isten dobna rátok egy állatvédelmi ellenőrzést meg vagy fél milla bűntetést, hogy az életbe többet ne akarjatok állattartásra gondolni.


Kérdezek jobbakat. Lenne pofád egy újonnan beszerzett kutyával vidáman vihorászni miközben a másikra szarsz rá és ott rohad bezárva/kikötve? Minek neked kutya, ha az előző sem érdekel és nem számít annyira, hogy azt a kevés idejét amit az életben tölthet ne unatkozással, utáló gazdikkal (mert ha tetszik ha nem neki ti vagytok már régóta a gazdái), és egy kis kertel kelljen elcsesznie. Esélyt sem adtok neki, hogy 'jó kutya' lehessen..

Se állat, se testvér, se gyerek,se egy fűszál semmitek ne legyen amire vigyázni kell, amiért felelősséget kell vállalni. Azt a kutyát is próbáljátok meg oda adni valakinek. Lelketlen szörnyeteknek sem lehetne nevezni titeket, mert azzal őket sérteném meg.


De mielőtt befogadsz egy kutyát (ha be is próbálkoznál) nem csak az első alkalommal, több másikkal is ki járnak, megkérdezik a szomszédaitok véleményét rólatok. Ha csak 1 kimondja, hogy az a kutya a kertben éli az életét teljesen egyedül nem hogy kutyát nem fogtok kapni még a hatóságokat is rátok küldik.


Ez az egy amit tisztelek az állatvédőkben. Akár mennyire idegesítő néha, ha tolják a képedbe 'legyél felelős vagy megbánod' sablon szöveget mindig ott vannak, ha ott kell lenniük..

2020. aug. 4. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/90 A kérdező kommentje:

Utolsó. Nem érted meg hogy nem nekünk lett leadva?


Egyébkent hogy elmagyarázom a történteket. Unokatesómék az ország másik végében laktak egy panelba ahol lehetett kutyájuk. Utána átköltöztek egy másikba ahol nem lehet kutyájuk és ezt a kutyát odaadták a papámnak hogy vigyázzon rá. De így is a szüleim pénzéből volt etetve pár évig. Utána unokatesómék átköltöztek egy olyan lakásba amihez volt kert is de ők nem viszik el a kutyát mert jajj panelba nem érezné jól magát. Idén elköltöztek egy kertesházba. Nekik is felmerült az ötlet hogy elvigyék de jajj nem érezné jól magát. Nekünk csak teher hogy itt van mert így meg nekünk nem lehet kutyánk. Mostmeg vesznek 230 ért egy másik kutyát és úgy erzik hogy ez le lesz cserélve de rohadtul nem mert ezzel is csak akkor foglalkoznak amikor idejönnek. Egyszer nem adtak senkinek pénz hogy álják a kutya kajáját. Én meg már évek óta könyörgök a kutyáért mert eddig azért nem lehetett mert 2 kutya volt. Az idös a mi kutyánk januárba 18 évesen halt meg. Úgy volt hogy lesz is de ilyen kutya mellé már nem nagyon akarunk kutyát ezért akarjuk hogy a gazdái végre elvigyék. Ilyen egyszerű. Mi eleinte foglalkoztunk vele de amikor az egyik macskát elkergette a másikat meg majdnem megölte csak egy bicikli választotta el a két állatot akkor betelt a pohár.

2020. aug. 4. 08:02
 18/90 anonim ***** válasza:
83%

Bocs, de "be lett dobva" hozzátok egy kutya, akivel nem foglalkoztok, holott tulajdonképpen már a tiétek. Akkor baromi nagy kutyabarát lehetsz. Vagy hogy tervezted? A menhelyit viszed sétálni, azt meg otthon hagyod a francba? Nem tudom hogy tudod elnézni "kutyabarátként", hogy mindenki szarik arra a nyomorultra.


Szóval ne, ne vigyél több kutyát haza.

2020. aug. 4. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/90 A kérdező kommentje:
Azért mert én nem szeretem azt a kutyát eleinte még csak csak de már nagyon nem.
2020. aug. 4. 08:39
 20/90 anonim ***** válasza:
75%
Na, éppen ezért ne legyen másik kutyád. Semmi garancia arra, hogy a menhelyit szeretni fogod. Ha meg azt akarod, hogy normálisan viselkedjen, akkor talán foglalkozni kellene vele. Nevelni, játszani vele, sétáltatni, fárasztani. Nyilván ha csak ki van bacva az udvarra, ne várjunk tőle csodát. Nem a kutya a hibás.
2020. aug. 4. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!