Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amstaff gazdik! Titeket is...

Amstaff gazdik! Titeket is bosszant a dolog, hogy kutyasétáltatás közben undorodva néznek az ebetekre?

Figyelt kérdés

Pedig aztán olyan jámbor... Viszont állandóan fintorognak az enyémre, ha meg barátkozni szeretne bármilyen fajta, kisebb - nagyobb kutyával, a gazdája a szemem láttára szidja meg a kutyusát, sokan még fel is pofozzák, aztán rám vannak kiakadva. Volt olyan, hogy mondtam a gazdinak, hogy nyugodtan odaengedheti az enyémhez, (ugyanis az Ő kutyája is majd meg volt veszve, hogy odajöhessen, és az enyém is) még csak nem is válaszolt, inkább elsétáltak.


Azt nem értem, ha valaki ''kutyabarát'' akkor miért tesz különbséget fajta és fajta között? A staffim sosem morgott senkire, nem ugat, nem támad, csak érdeklődően néz, esetleg nyüszít, hogy hadd szaglászhassa már meg a fajtársát.


Volt olyan példa is, amikor egy kávézó mellett haladtam el, és mivel kint ült pár ember, eléggé bele voltak mélyedve a beszélgetésbe, a kis mini yorkie odarohant az én kutyámhoz. Elég vicces látvány volt, ahogy testközelből ugatja az enyémet úgy, hogy akkora volt a teste, mint az enyémnek a feje. :D Akkor felfigyelt mindenki, azt halálra rémültek, én meg csak nevettem. A kutyusom semmit nem csinált, csak értetlenül nézte a yorkie-t, aztán megnyalta, aki (valószínűleg) a sokktól elhallgatott. :D Bár így is felkapta az egyik emberke, de szerintem rájöhetett, hogy nem kellett volna tartania amúgy sem.


Sokszor már nem bírok szó nélkül maradni, mikor egy nagyobb kör után már a 6. ember szól rá a kutyájára vagy a kisgyerekére, hogy hagyja békén ezt a ''dögöt.'' Én már csak azért is odaszólok, hogy nyugodtan meg lehet simogatni, arra vár. Na aztán ebből lett a következő szituáció:

sétálok a kutyusommal. Egy 12-13 évesekből álló osztály jött velem szemben, és pont a legelső gyerek kérdezte meg a mellette sétáló tanárnénit, hogy meg lehet-e dögönyözni, éppen kimondta a határozott nemet, én pedig visszaszóltam, hogy MEG LEHET SIMOGATNI! Körülbelül 20 diák volt, ahogy haladt végig kettesével a csoport, csak kezeket láttam nyúlni a kutyám felé, amíg el nem haladt mellettünk mindenki, aztán olyan öntelt képet vágott, mint egy sztár, még nekem is jókedvem lett.


Annál nagyobb sértés nem létezik számomra, ha a kutyámra mondanak valamit, talán azért is vagyok ilyen érzékeny a témára.


Bull típusú gazdik, Ti hogyan reagáljátok le az ilyen szituációkat? (Írhatnak egyébként rottweiler, dobermann, cane corso, vagy bármilyen tekintélyt parancsoló kutyusok gazdái.)


2020. szept. 15. 10:47
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/90 anonim ***** válasza:
63%

Teljes mértékben egyetértek az első hozzászólóval, pedig nekem is ilyen kutyám van és pontosan ismerem a problémát, ugyanis minden nap megtörténik velünk is. Sőt van, hogy a kutyafuttatóba is szólnak, hogy ne vigyük be. Persze mi ismerjük a kutyát és bevisszük, akinek meg nem tetszik, hazamehet. Annyi esze mindenkinek lehetne, hogy nem vinném közéjük a kutyám, ha tudom, hogy harap. Ha meg esetleg az ő kutyájuk, aki támadós, akkor tegyenek rá szájkosarat.

Én nem izgatom magam a kérdésen. Ha egy felnőtt azt mondja egy gyereknek, hogy ne simogassa meg a kutyám, nem fogom azt mondani, hogy de nyugodtan simogasd csak meg. Nem az én gyerekem, nem dönthetem el, hogy a szülő, hogyan/mire nevelje őt.

Rólam ezek leperegnek. Eleint furcsa volt, mert amíg kicsi volt, addig mindenki babusgatni akarta, majd kb fél éves korától (most 4 éves) már senki sem. De a legkisebb mértékig sem zavar. Én sem szeretnék minden kutyát megsimogatni, miért várnám el, hogy az enyémet mindeki (vagy akárki) akarja?

2020. szept. 15. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/90 anonim ***** válasza:
91%

Annyira nem értem, hogy miért viselkednek így a bull típusú kutyák gazdái... Ha valaki nem szereti ezt a típusú kutyát, akkor nem szereti, ez van, el kell fogadni. Amióta az én kutyámat megtámadta egy ilyen kutya, azóta én is fenntartásokkal kezelem ezt a fajtát.

Illetve, ha valaki nem engedi oda a tiédhez a sajátját, az nem feltétlenül nektek szól. Az említett támadás óta az enyém is kifejezetten bizalmatlan a nagytestű kan kutyákkal szemben, ezért nem is engedem oda más kanokhoz, akkor is, ha kiabálnak nekem, hogy az övék "nem bánt". Illetve alapból nem szeretem azt, ha a kutyák pórázon összeszagolnak, sok konfliktusnak adhat táptalajt.

2020. szept. 15. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/90 anonim ***** válasza:
100%

Nem kellene fenn akadni ilyesmin. Nagy kutyáktól félnek az emberek, de inkább féljenek minthogy minden második kisgyerek rohanjon megsimogatni aztán meg ha baja van a gyereknek azért problémázz szülővel, nem?

A úgyse hiszem, hogy azért vetted, hogy mások legyenek jóban a te kutyáddal és más ajnározza, simogassa úton-útfélen.


Egy nagy test is gond, könnyen felborítja őket. Semmi rossz indulat nem kell hozzá, csak egyszerűen ők nagyok, egy kedveskedés is sokszor fájhat.


A másik meg, hogy attól, hogy a tiéd kedves és simogatható 50 másik nem biztos. Azért nevelik a szülők aszerint a gyereküket, hogy más nagy kutyáját az utcán ne simogassuk, hogy ne menjenek oda boldog-boldogtalan kutyájához egy simogatásért kitudja melyik lesz az amelyik mégse kedves.


Az, hogy dögnek nevezi tényleg sértő, és nem illik, azért lehet szólni, de nem kell száját húzni mindenkire aki nem engedi oda a gyereket megsimogatni.

"Nem mutiból készült."

2020. szept. 15. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/90 anonim ***** válasza:
100%

Mert sajnos az esetek nagy részében faroknövelőnek használják ezt a fajtát, és olyan kezekbe kerül, ahová nem való. Oké, te kivétel vagy, de nincs rád írva és sajnos a többségre ez igaz.

Ezt úgy mondom, hogy sógoroméknak két bullterrierük van (amennyit gyerekek nyúzzák őket úgy látom, hogy a tacskónk hamarabb harapna ezért). Párom unokaöccsének meg szintén amstaff. Vele sincs semmi gond, de komolyan foglalkoznak is a kutyával.

Ismerősöm mopszát meg egy goldi szedte szét, szóval nyilván kár általánosítani, de nem várható el, hogy mindenki szeresse az amstaffot.

ha megnyugtat, volt, aki az én bobtailomtól félt, mert "túl nagy a feje". :D


"a 6. ember szól rá a kutyájára vagy a kisgyerekére, hogy hagyja békén ezt a ''dögöt."

Ok, dögnek hívni túlzás, de nagyon helyesen teszi, hogy nem engedi a gyerekének, hogy bármilyen idegen kutya felé engedélykérés nélkül nyúljon.

2020. szept. 15. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/90 A kérdező kommentje:

Értem én, de akkor az anyuka megkérdezhetné tőlem, hogy szabad-e simogatni, ahelyett hogy lealázná a kutyusomat.


És nem is az ismeretlenek miatt vagyok kiakadva elsősorban, hanem attól, hogy a tesóm gyereke (2,5 éves) retteg a kutyámtól, mert szűk látókörűek a szülők, és állandóan azt mondogatják neki, hogy harap. Persze amikor nem figyelnek, odaengedem a kutyusomhoz a kisgyereket, akinek elmagyarázom, hogy az én kutyusom szereti, ha simogatják.


Pár perc simi után a gyerek keze már a kutyám torkában van, de Ő pont az a jellem, akivel bármit csinálhatsz, nem harap meg.


Aztán a tesóm, ha észreveszi, mi történik, lecseszi a gyerekét meg engem is, pedig csak annyi ''baja'' lett a kicsinek, hogy nyálas a keze.


Majd megint rémisztgetik, hogy gonosz a kutyám, stb...


Sok konfliktus volt már emiatt, és elvárják, hogy kössem meg a kutyát, amíg a teraszon ücsörögnek. Hát nem. Ilyenkor el szoktam vinni sétálni, legalább addig nyugi lehetne, de még az utcán is beszólogatnak mások.

2020. szept. 15. 12:16
 16/90 anonim ***** válasza:
91%
Nem tudom volt-e más fajta kutyád, az amstaff -on kívül. A kistestű kutyákra meg beszólnak, hogy jé ott egy macska. Ne törődj vele! Valaki itt írta,hogy agara van, az agarakat éheztetik, a kistestű kutya az macska, a tied meg harci kutya :D (szerintem egyik sem igaz, de ne vedd komolyan)
2020. szept. 15. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/90 A kérdező kommentje:
16, na ja... Pedig minden kutyus gyönyörű. <3
2020. szept. 15. 12:19
 18/90 anonim ***** válasza:
80%

16. vagyok


Kérdező, nem láttam a válaszod. Családban is van ilyen probléma az már más, azzal nem tudsz nem törődni, mert újra eljön. Tesód fél a kutyádtól? Lehet első körben őt kéne összebarátkoztatni a kutyáddal.

2020. szept. 15. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/90 anonim ***** válasza:
71%
"Azt nem értem, ha valaki ''kutyabarát'' akkor miért tesz különbséget fajta és fajta között?" Söt! Képzeld! Van aki különbséget tesz az ö kutyája meg a más kutyája között! Na most mondd meg!!! Milyen az ilyen?
2020. szept. 15. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/90 anonim ***** válasza:
93%

Hát én megértem hogy rosszúl esik ez neked. De pl az ovis gyerekeknél pont, hogy rosszúl jártál el. Az az ovónéni felelős a gyerekekért ezért neki, nem pedig neked kell engedélyt adni egy kutya megközelítésére, valószínűleg kiskutyára is nemet mondott volna.


Nem látni milyen nevelést kap egy kutya, milyen a habitusa. Főleg aki nem szocializálja a kutyaját/ nincs is neki az pláne nem tud olvasni a testbeszédéből.


Én kutyásként azért nem engedem a bichonomat nagy kutyákhoz mert nagyon domináns. Több kutyát is leszorított már morogva, és letudom róla szoktatni (minden kutyánál új folyamat) de egy olyan méretűnél aki egy harapásra megölheti, hát nem szivesen kísérletezek. De ez nem a bull tipusúak ellen szól.


Az aki meg megüti a kutyáját mert oda akar menni egy másikhoz....hát az inkább vágja pofán saját magát.

2020. szept. 15. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!