Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amstaff gazdik! Titeket is...

Amstaff gazdik! Titeket is bosszant a dolog, hogy kutyasétáltatás közben undorodva néznek az ebetekre?

Figyelt kérdés

Pedig aztán olyan jámbor... Viszont állandóan fintorognak az enyémre, ha meg barátkozni szeretne bármilyen fajta, kisebb - nagyobb kutyával, a gazdája a szemem láttára szidja meg a kutyusát, sokan még fel is pofozzák, aztán rám vannak kiakadva. Volt olyan, hogy mondtam a gazdinak, hogy nyugodtan odaengedheti az enyémhez, (ugyanis az Ő kutyája is majd meg volt veszve, hogy odajöhessen, és az enyém is) még csak nem is válaszolt, inkább elsétáltak.


Azt nem értem, ha valaki ''kutyabarát'' akkor miért tesz különbséget fajta és fajta között? A staffim sosem morgott senkire, nem ugat, nem támad, csak érdeklődően néz, esetleg nyüszít, hogy hadd szaglászhassa már meg a fajtársát.


Volt olyan példa is, amikor egy kávézó mellett haladtam el, és mivel kint ült pár ember, eléggé bele voltak mélyedve a beszélgetésbe, a kis mini yorkie odarohant az én kutyámhoz. Elég vicces látvány volt, ahogy testközelből ugatja az enyémet úgy, hogy akkora volt a teste, mint az enyémnek a feje. :D Akkor felfigyelt mindenki, azt halálra rémültek, én meg csak nevettem. A kutyusom semmit nem csinált, csak értetlenül nézte a yorkie-t, aztán megnyalta, aki (valószínűleg) a sokktól elhallgatott. :D Bár így is felkapta az egyik emberke, de szerintem rájöhetett, hogy nem kellett volna tartania amúgy sem.


Sokszor már nem bírok szó nélkül maradni, mikor egy nagyobb kör után már a 6. ember szól rá a kutyájára vagy a kisgyerekére, hogy hagyja békén ezt a ''dögöt.'' Én már csak azért is odaszólok, hogy nyugodtan meg lehet simogatni, arra vár. Na aztán ebből lett a következő szituáció:

sétálok a kutyusommal. Egy 12-13 évesekből álló osztály jött velem szemben, és pont a legelső gyerek kérdezte meg a mellette sétáló tanárnénit, hogy meg lehet-e dögönyözni, éppen kimondta a határozott nemet, én pedig visszaszóltam, hogy MEG LEHET SIMOGATNI! Körülbelül 20 diák volt, ahogy haladt végig kettesével a csoport, csak kezeket láttam nyúlni a kutyám felé, amíg el nem haladt mellettünk mindenki, aztán olyan öntelt képet vágott, mint egy sztár, még nekem is jókedvem lett.


Annál nagyobb sértés nem létezik számomra, ha a kutyámra mondanak valamit, talán azért is vagyok ilyen érzékeny a témára.


Bull típusú gazdik, Ti hogyan reagáljátok le az ilyen szituációkat? (Írhatnak egyébként rottweiler, dobermann, cane corso, vagy bármilyen tekintélyt parancsoló kutyusok gazdái.)


2020. szept. 15. 10:47
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/90 anonim ***** válasza:
87%

Nem egy gyereket próbáltak már kutyával elcsábítani a kocsijukig a gyermekrablók/pedofilok... vagyis helyes dolgo lehet arra tanítani a gyereket, hogy senki kutyáját sem simogathatják meg.

De egyébként is egy gyerek esetében mindig mindenben a szülő dönt. Ez a szülő dolga, hogy eldöntse, hogy szerinte mi a legjobb a gyerekének és azt megtanítsa, átadja neki.

2020. szept. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/90 anonim ***** válasza:
53%

"Harcikutya, érted?! HARCIkutya! Azért tenyésztették, hogy más állatokat gyilkoljon meg. Benne van az ösztöneibe. Ilyen erővel akkor lehetne grizzlymedvét is sétáltatni - hiszen minden csak nevelés kérdése, ugye?!"


Igen, minden nevelés kérdése.

Egy medve nincs háziasítva,teljesen más mint egy kutya.


Már eleve nekem az beszédes, hogy valakinek ez a kutyafajta tetszik. PONT az a típus, amitől félnek az emberek. Az ízlés maga az ember. Ha neked az tetszik, amitől mások félnek akkor könnyen lehet, hogy te magad egy felsőbbrendű, kihanemén típusú erőszakos, agresszív vagy primitív ember vagy. Az ilyet pedig jobb elkerülni.


Az vizslákat vadászatra tenyésztették ki.Szóval én gyilkos hajlamú vagyok mert tetszik egy vadászkutya vagy mi?


Akármelyik nagytestű kutya szét tud szedni téged vagy akár a kutyád.

Nem csak a bull típusuak.

2020. szept. 15. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/90 anonim ***** válasza:
81%

Nincs HARCIkutya! Agresszív és neveletlen kutya van. Csak attól, hogy egy kutya 50 kilós nem lesz veszélyesebb a 10 kilós társainál.

Egy embert sem ítélünk veszélyesebbnek, csak azért mert kigyúrja magát...

Egyébként pedig bárki rá tud keresni, hogy a legtöbbet harapós kutyafajta a labrador retrieverek! Ez a kedves családi kutya!

De ez is egy örök harc, ellentét, ahol senki sem fogja megérteni a másikat. Ebből adódóan pedig értelmetlen és fölösleges. Mindenki tartson, amit akar, (de csak magának tartsa ne várja el, hogy bárki is simogassa a kis kedvencét, ahogy az sem elvárható, hogy bárki odaengedje a kutyáját máséhoz.)

2020. szept. 15. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/90 anonim ***** válasza:
77%
Sajnos pont az ilyen veszelyesebb kutyak gazdai az ilyen arrogansak, mint te..
2020. szept. 15. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/90 anonim ***** válasza:
46%

Akkor most mar azt is elarulom, hogy milyen figura ez az amstaffos gazdi.

Kepzeljetek el egy malackepu vallalkozo (butikos) forma figurát, akinek meg a mozgasa is olyan mumayeres, ugy poffeszkedik mint egy nyockeres strici.


Kutyajanak semmi baja nincsen, tényleg szep joszag … na de a gazdi?!


Tesokam! Nem a kutyad miatt nem simogatnak titeket, hanem a te kinezeted miatt van az egesz. Visszataszító a stilusod es amúgy is fereg modon viselkedsz. Csodálkozol?


Probalj meg emberkent kinezni es viselkedni, ne játszd tul a szereped es akkor talan szimpatikusabb leszel a jarokeloknek is.


En sajnalom a kutyad mert miattad tartanak toletek, pedig a kutya tényleg rendben van, te meg csak egy megjatszos majom vagy.

2020. szept. 15. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/90 anonim ***** válasza:
40%
Ja mert tele van a híradó is olyan esetekkel, amikor tízkilós kutyák tépnek szét felnőtt embereket. 🤡🤦‍♂️😆
2020. szept. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/90 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egy törékenyebb testalkatú mentett kutyám van, nem öleb, de azért 9kg-jával nem is nagy. Ha egy másik kutyát tolakodónak érez, akkor nem hagyja szó nélkül, odakap, én meg nem akarok verekedést emiatt, nemrég egy másik kutya kihúzta nála a gyufát, összekaptak, és az enyémnek megsérült a füle, időben közbeléptem, hogy ne legyen nagyobb baj. Persze, a másik kutya póráz nélkül volt, az enyém pórázon...

Nem engedem oda olyan kutyához, aki tankként játszik és az enyémnél izmosabb, nagyobb, masszívabb, nehezebb, mert az enyém megsérülhet, ha a másik kutya nem érzi a méreteit.

Van, amikor azért nem engedem oda másik kutyához, mert az enyém mondjuk lebetegedett, vagy kaja miatt hasmenése lett, és csak egészségügyi sétára viszem ki, van, amikor azért nem engedem oda, mert tanítom, és van, amikor azért nem engedem oda, mert kocogunk, és nem akarom megszakítani az edzésidőt.

2020. szept. 15. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/90 anonim ***** válasza:
81%

"azért kéne véres cafatokká verni az ilyen bűnösöket, hogy az emberiség végre megtanulja a KÖVETKEZMÉNY fogalmát"

A középkorban ment nagyon a szemet szemért, tanultunk belőle? Ha tanultunk volna, akkor ma a bűnözés ismeretlen fogalom lenne. De ugye nem az. Tehát bármennyire is szeretnéd, nem fogunk visszatérni a középkorba.

2020. szept. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/90 anonim ***** válasza:
74%
Jajj, mar itt is van a KAJ-os nyomorek. A kerdezonek igaza van. Teged meg a kutyadat utalnak a kornyeken. Es mit is keresett ott a kutyad az ovenel KERDES NELKUL? Velunk is ezt csinaltad, majdnem el is kapta a kutyad a mienket. Utana volt pofad megint rank engedni KETSZER IS. Ha nem orditunk rad, le sem szrod, hogy negyszer megkertunk szepen arra, hogy fogd meg a kutyadat. Aztan meg privat uzenetben itt fenyegetoztel orakig, amikor leirtam milyen gazda is vagy valojaban. A te kutyad minden, csak nem baratsagos nagy macko. Dominans, figyelmeztetes nelkul tamad, te meg siman vegignezed az egeszet es rohogsz. Most is valaki vegre elkuld a busba, te meg nekiallsz fenyegetozni. Ennyit tudsz. Inkabb menjel a busba kutyat nevelni.
2020. szept. 15. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/90 A kérdező kommentje:
35-ös, még jó, hogy lány vagyok és körülbelül 300 kilométerre lakom Tőled. Van egy közös ismerősünk, Ő mesélt Rólad, és még véletlenül sem akarlak látni élőben, sem máshol, mert primitív vagy. Kíváncsi voltam, ezzel az ''tudom ki vagy'' dumával mit kezdesz, de ahogy elnézem, eléggé felhúztalak, mert egy időzített bomba vagy a félrenevelt kutyáiddal együtt.
2020. szept. 15. 15:47
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!