Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amstaff gazdik! Titeket is...

Amstaff gazdik! Titeket is bosszant a dolog, hogy kutyasétáltatás közben undorodva néznek az ebetekre?

Figyelt kérdés

Pedig aztán olyan jámbor... Viszont állandóan fintorognak az enyémre, ha meg barátkozni szeretne bármilyen fajta, kisebb - nagyobb kutyával, a gazdája a szemem láttára szidja meg a kutyusát, sokan még fel is pofozzák, aztán rám vannak kiakadva. Volt olyan, hogy mondtam a gazdinak, hogy nyugodtan odaengedheti az enyémhez, (ugyanis az Ő kutyája is majd meg volt veszve, hogy odajöhessen, és az enyém is) még csak nem is válaszolt, inkább elsétáltak.


Azt nem értem, ha valaki ''kutyabarát'' akkor miért tesz különbséget fajta és fajta között? A staffim sosem morgott senkire, nem ugat, nem támad, csak érdeklődően néz, esetleg nyüszít, hogy hadd szaglászhassa már meg a fajtársát.


Volt olyan példa is, amikor egy kávézó mellett haladtam el, és mivel kint ült pár ember, eléggé bele voltak mélyedve a beszélgetésbe, a kis mini yorkie odarohant az én kutyámhoz. Elég vicces látvány volt, ahogy testközelből ugatja az enyémet úgy, hogy akkora volt a teste, mint az enyémnek a feje. :D Akkor felfigyelt mindenki, azt halálra rémültek, én meg csak nevettem. A kutyusom semmit nem csinált, csak értetlenül nézte a yorkie-t, aztán megnyalta, aki (valószínűleg) a sokktól elhallgatott. :D Bár így is felkapta az egyik emberke, de szerintem rájöhetett, hogy nem kellett volna tartania amúgy sem.


Sokszor már nem bírok szó nélkül maradni, mikor egy nagyobb kör után már a 6. ember szól rá a kutyájára vagy a kisgyerekére, hogy hagyja békén ezt a ''dögöt.'' Én már csak azért is odaszólok, hogy nyugodtan meg lehet simogatni, arra vár. Na aztán ebből lett a következő szituáció:

sétálok a kutyusommal. Egy 12-13 évesekből álló osztály jött velem szemben, és pont a legelső gyerek kérdezte meg a mellette sétáló tanárnénit, hogy meg lehet-e dögönyözni, éppen kimondta a határozott nemet, én pedig visszaszóltam, hogy MEG LEHET SIMOGATNI! Körülbelül 20 diák volt, ahogy haladt végig kettesével a csoport, csak kezeket láttam nyúlni a kutyám felé, amíg el nem haladt mellettünk mindenki, aztán olyan öntelt képet vágott, mint egy sztár, még nekem is jókedvem lett.


Annál nagyobb sértés nem létezik számomra, ha a kutyámra mondanak valamit, talán azért is vagyok ilyen érzékeny a témára.


Bull típusú gazdik, Ti hogyan reagáljátok le az ilyen szituációkat? (Írhatnak egyébként rottweiler, dobermann, cane corso, vagy bármilyen tekintélyt parancsoló kutyusok gazdái.)


2020. szept. 15. 10:47
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/90 anonim ***** válasza:
38%
Jöttek bevédeni a 'tesák' persze, hogy ilyenkor beszél.
2020. szept. 15. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/90 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok! Nekem is whippetem van, én amíg kölyök volt, kaptam nagyon sok bántó beszolast. Egyszer egy magát állatvédőknek mondott férfi még meg is fenyegetett, hogy most azonnal elviszi mert hogy én nem etetem. Ekkor felvilagosítottam, hogy a kutya egy kis angol agár és épp kölyök növésben van. Ekkor elhallgatott, visszaszállt a kocsijába és elhúzott. Hozzáteszem, ezen beszólások mind Szegeden történtek. Azóta elkoltoztem onnan, és a mostani lakhelyemen még soha senki nem szólt még.


Kedves kérdező! Ha mi osszefutnank, akkor én nem a kutyusos miatt nem mennék oda az enyemmel, hanem mert nagyon sok nagyobb testű kutya támadta meg az enyémet ( legutóbb néhány hete egy németjuhász) minden előzmény nélkül, és az enyém sajnos már fél a nagyobbaktol, és támadásnak vesz minden közelebbi ismerkedést. Az említett németjuhászrol kiderült hogy menhelyre volt és nem csak az én kutyámat támadta meg, hanem most 1-2 hete egy másik kicsit is és kiharapott a combjabol egy részt. Következménye nem lett úgy tudom, annyi hogy most pórázon tartja. Én a múltkor már megmondtam neki, hogy még egyszer ide jön a kutyája és nem bírja visszahívni, fel fogom jelenteni, mert az enyemnek már nem először ment neki.

2020. szept. 15. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/90 anonim ***** válasza:
80%

En nem ismerem a kerdezot. Nem a haverja vagyok es egyaltalan nem vedem senkinek az oldalat. Nem is peceztem ki senkit, en ennek a baromnak szemelyesen is megmondom a velemenyemet. Olvassatok akkor vissza a valaszait, a tobbi kerdes alatt is. Nem szedi fel a szrt sem, es egyik kerdesnel azt irja, hogy a kutyaja nem pacsizos es mindenki be van szrva tole, erre persze baromi buszke. Utana pedig amikor mar mindenki elkuldte a francba, hirtelen bujos kedves macko lesz a kutyaja. Az egyik kerdesnel azt irta, hogy meg a kikepzo is fel a kutyatol. Biztos vagyok benne, hogy rola van szo, nem sok KAJ rohangal a belvarosban, foleg nem ilyen poffeszkedo gazdaval. 3 talalkozasbol kettoszor rank tamadott a kutyaja, egyik alkalommal sem csinalt semmit. Meg volt kepe rohogni is a "verszomjas szobacirkaloinkon", hogy milyen beszariak szerencsetlenek. A harmadik alkalommal is csak azert nem tortent semmi, mert elzavartam onnan oket.

Ne haragudj mar, de te mit szolnal, ha csak ugy kerdes nelkul a hatad moge engedne ezt a kutyat ugy, hogy a tied sem latja, hogy ott all mogotte? Es ha az enyem mondjuk balhes kutya lett volna es nekiall acsarkodni egy ekkora dominans kutyanak? Nem is csinaltak semmit, az egyikuket igy is majdnem a szajaba vette. Ezutan is gondolom mosolyogva fogadnad a legkozelebbi 2 alkalommal, amikor a kutyat nem fogja senki es ratok ront. Nem veletlen van o elkuldve folyamatosan a fenebe, itt a kornyeken ha csak megemlited oket, mar mindenki bologat, hogy igen, neki van a tamados kutyaja, aki neha poraz nelkul is flangal szaz meterekkel a gazdaja elott. 100%-ig biztos vagyok benne, hogy o irogat itt is, teljesen egyezik a stilus es minden, ami a kutyaval kapcsolatos. A nevet nem tudom, ide meg barmit irhat barki.

2020. szept. 15. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/90 anonim ***** válasza:
66%

Szarul járna, bökővel és gázsprével rohangálok.

Nem hatna meg különösképpen hogy mekkora kutya, ha támad halott.

Hívhat rendőrt is, ha támad a kutya jogos védekezés. Márpedig én gyerekkel és kutyával is mászkálok egyszerre a legkisebb fenyegetést sem nézem el, főleg egy ekkora kutyától.

Nevethetne nyugodtan, ameddig még van min :'D

2020. szept. 15. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/90 anonim ***** válasza:
36%
A kérdezőnek durva üldözési mániája van
2020. szept. 15. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/90 A kérdező kommentje:
56-os, miért? Ez érdekelne. :D
2020. szept. 15. 18:55
 57/90 anonim ***** válasza:
31%

54-es olyan atlatszoan hazudsz, mint egy hegyikristaly! Nehogy mar megmagyarázd, hogy megtamadott tobbszor is egy kozepazsiai es a kutyaid meg elnek? Tok atlatszo a sztori. Befejezhetnetek.


Ha mindenkit megtamad, ha mindenki utalja mar reg feljelentettek volna a mai világban. Poraz nelkul setal a varosban es kozben raront mindenkire? Ez is hulyeseg! En ugy emlekszem, hogy az erdobe jarnak setalni es nem a varosban. Ugy emlékszem folyamatosan jarnak suliba es ugy tudom, hogy az az oktatojuk akiktol a haragosai tanultak a szakmat, mert ugy remlik az obudaiszigetes kutyanapkozisekkel van afferja. Az obudai szigetes facebook barati kor kezdett ki vele felelembol, de az ottani kommentelok sokasaga vedte meg a kutyát (fotokkal igazoltak), hogy csak hazudtok es a kutya tok jol elvan mas kutyákkal, csak ti feltek, hogy baja lesz a ratok bizott napkozis kutyaknak es ezert üldözitek azt a szerencsetlen ebet.


Hazugsag az egesz sztori, de ha jol gondolom a napokban direkt ki fog menni az obudai szigetre es megint felhettek, mert mindig kimegy ha szolnak neki, hogy mer megit cseszegettek a hata mogott.


Szoval nem szaz, hanem ezer sebbol verzik a sztoritok!


Amúgy pedig aljas modon teszitek mindezt es mindig mas kutyasok szolnak neki, hogy mar megint megy a hirezes a kutyajarol (a pasi fent sincs a facebookon). Kifogjatok huzni a gyufát, biztos vagyok benne!

2020. szept. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/90 anonim ***** válasza:
47%
Ja es mindezt ugy tettetek, hogy a kutya alig volt 8 honapos novedek es azóta folyamatosan megy a pocskondiazas, pedig mar nem is jar oda kutyazni.
2020. szept. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/90 anonim ***** válasza:
37%

55-os … ne aggodj, nem fog rendort hivni en feltetelezem, hogy maga intezi az ilyen ugyeit es meg a kutyát is kifogja hagyni a dologból.


Az amstaffos vinnyogott rendorert a gatyajaba bevizelve nem a KAJ gazdaja.

2020. szept. 15. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/90 anonim ***** válasza:
88%
Mondom, hogy nem szovetkezek senkivel, benne sem vagyok abban a kozossegben te nagyon okos. Mi nem jarunk a szigetre kutyazni, sosem jartunk oda, a varosban futottunk ossze tobbszor is, mivel tudtommal amikor tudja, viszi magaval a kutyat. Menjen ki nyugodtan, verje ki a balhet, majd hulyenek is fogjak nezni, mert te valtig allitod, hogy az obudai kutyasulisok vagyunk. Inkabb kimeld meg a haverodat ettol az egestol. A kutyajatol pedig nem felek, attol felek, hogy egyszer majd nem lesz ott a haverja, hogy megfogja helyette. Nem csodalom, hogy utaljak, negyszer kertuk szepen, hogy a legutobbi tamadas utan vigye el a kutyajat, setaljanak el szepen mellettunk, nem kell oda engedni. Csak azert is engedte, mi meg elzavartuk. Videot, kepet meg nem is lattam rola, de nem is erdekel. Jelentse fel az illetoket, hogy szemelyi jogokat sertenek. Tiszta lelkiismerettel mondom ezt, mivel en tovabbra sem vagyok a tagja ennek a kozossegnek. Szoktak mondani, hogy ha egy nap haromnal tobb seggfejjel talalkozol, akkor lehet te vagy a seggfej. Ha egy egesz kornyek kitagad, az osszes kutyas, akkor nem lehet, hogy megis vele van a gond? Na mindegy, en nem gyozkodok senkit, mivel tobbek is ugyanigy jartak, legalabb adtunk olvasnivalot a nepnek :D
2020. szept. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!