Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amstaff gazdik! Titeket is...

Amstaff gazdik! Titeket is bosszant a dolog, hogy kutyasétáltatás közben undorodva néznek az ebetekre?

Figyelt kérdés

Pedig aztán olyan jámbor... Viszont állandóan fintorognak az enyémre, ha meg barátkozni szeretne bármilyen fajta, kisebb - nagyobb kutyával, a gazdája a szemem láttára szidja meg a kutyusát, sokan még fel is pofozzák, aztán rám vannak kiakadva. Volt olyan, hogy mondtam a gazdinak, hogy nyugodtan odaengedheti az enyémhez, (ugyanis az Ő kutyája is majd meg volt veszve, hogy odajöhessen, és az enyém is) még csak nem is válaszolt, inkább elsétáltak.


Azt nem értem, ha valaki ''kutyabarát'' akkor miért tesz különbséget fajta és fajta között? A staffim sosem morgott senkire, nem ugat, nem támad, csak érdeklődően néz, esetleg nyüszít, hogy hadd szaglászhassa már meg a fajtársát.


Volt olyan példa is, amikor egy kávézó mellett haladtam el, és mivel kint ült pár ember, eléggé bele voltak mélyedve a beszélgetésbe, a kis mini yorkie odarohant az én kutyámhoz. Elég vicces látvány volt, ahogy testközelből ugatja az enyémet úgy, hogy akkora volt a teste, mint az enyémnek a feje. :D Akkor felfigyelt mindenki, azt halálra rémültek, én meg csak nevettem. A kutyusom semmit nem csinált, csak értetlenül nézte a yorkie-t, aztán megnyalta, aki (valószínűleg) a sokktól elhallgatott. :D Bár így is felkapta az egyik emberke, de szerintem rájöhetett, hogy nem kellett volna tartania amúgy sem.


Sokszor már nem bírok szó nélkül maradni, mikor egy nagyobb kör után már a 6. ember szól rá a kutyájára vagy a kisgyerekére, hogy hagyja békén ezt a ''dögöt.'' Én már csak azért is odaszólok, hogy nyugodtan meg lehet simogatni, arra vár. Na aztán ebből lett a következő szituáció:

sétálok a kutyusommal. Egy 12-13 évesekből álló osztály jött velem szemben, és pont a legelső gyerek kérdezte meg a mellette sétáló tanárnénit, hogy meg lehet-e dögönyözni, éppen kimondta a határozott nemet, én pedig visszaszóltam, hogy MEG LEHET SIMOGATNI! Körülbelül 20 diák volt, ahogy haladt végig kettesével a csoport, csak kezeket láttam nyúlni a kutyám felé, amíg el nem haladt mellettünk mindenki, aztán olyan öntelt képet vágott, mint egy sztár, még nekem is jókedvem lett.


Annál nagyobb sértés nem létezik számomra, ha a kutyámra mondanak valamit, talán azért is vagyok ilyen érzékeny a témára.


Bull típusú gazdik, Ti hogyan reagáljátok le az ilyen szituációkat? (Írhatnak egyébként rottweiler, dobermann, cane corso, vagy bármilyen tekintélyt parancsoló kutyusok gazdái.)


2020. szept. 15. 10:47
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/90 anonim ***** válasza:
91%

"Értem én, de akkor az anyuka megkérdezhetné tőlem, hogy szabad-e simogatni, ahelyett hogy lealázná a kutyusomat."


Fogd már fel a dolog lényegét. Ha a legcukibb, legaranyosabb, legjámborabb kutyával mászkálsz az utcán SE akarja oda engedni egy szülő a gyerekét a kutyához. Nem kell ahhoz szoktatni a gyerekeket, hogy minden ami négy lábú az simogatni való, oda kell menni, pont hogy ez lenne rossz.

Saját érdekükben is.

Amúgy is, miért kéne neki megkérdezni, hogy oda mehet-e a gyerek HA Ő AZT NEM AKARJA?

Szíve joga mindenkinek eldönteni, hogy mit enged meg a gyerekének, kutyájának.


Az is lehet, hogy épp mennek valahová,sietnek,nem töltené az idejét azzal, hogy a gyerek percekig kutyázik mikor amúgy is tegyük fel késésben vannak.

Nem tudhatod mi az oka annak, hogy nem engedi oda, lehet, hogy semmi köze a kutyádhoz.


Meg amúgy is. Szabd már meg a járókelőknek, hogy az ő gyerekük vagy kutyájuk oda mehet-e ha akar, nyílván mindenki a világon tőled függ..

2020. szept. 15. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/90 anonim ***** válasza:
74%

Nem gondolnam, hogy undorral tekintenek a kutyádra … inkabb felelem az.

Simogatas? Senki ne simogassa mas kutyajat! Egy kutya nem jatekszer, nem azert van hogy az utca nepe lepten nyomon simogatni akarja. En sem simogatom senki csinos kis feneket, pedig sokszor szivesen megtennem.

Eleve bunkosagnak tartom, hogy lepten-nyomon abajgatjak a kutyasokat … aki kutyát akar simogatni, az tartson maganak egyet es akkor simogatja amikor csak akarja.


Nekem KAJ-om van. Aranyos nagy macko. Mar elore mosolyogni szoktam amikor a simogatas lehetoseget pedzegetik ... en megengedem, szoktam mondani … de ha belepnek a kutya eletterebe, akkor van am sikongatas ha kiereszti a hangját :) Nem bant o senkit es en sem hagynam, hogy bajt okozzon … de most komolyan: mit kepzelnek egyesek, hogy ismeretlenul simogatni akarnak akármit is?

2020. szept. 15. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/90 A kérdező kommentje:
21-es, látom Neked az a hobbid, hogy kiforgatod mások szavát. :D Én csak nem akarom, hogy mindenki begyöpösödött legyen. Én, amikor kicsi voltam, az összes kutyát megsimogattam, még egy 55 kilós rottweilert is, akin szájkosár volt. Mégis az a 4 kilós kis corgie keverék harapott meg, ami a mamámé volt, ugyanis nem volt megnevelve. És még ennek ellenére is élek!
2020. szept. 15. 12:36
 24/90 A kérdező kommentje:
22-es, Te inkább ne kommentelgess, amikor szabadon rohangál a városban a kutyád, mindenkire ráförmed, és ettől érzed magad olyan jampinak. (Tudom ki vagy.)
2020. szept. 15. 12:37
 25/90 anonim ***** válasza:
84%

De megint csak azzal vagy elfoglalva, hogy de te simogattad mások kutyáját, más se legyen "begyöpösödött" és simogassa a tiédet vagy az ő gyereke.

NEM akarja a fél világ. Nem mindenki szereti a kutyákat, nem mindenki akar kutya közelbe lenni.


És ha az adott gyerek allergiás, te meg a szülő szavával szembe erőlteted, hogy had simogassa?

Foglalkozz a kutyáddal, ne mások gyerekével.

2020. szept. 15. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/90 anonim ***** válasza:
82%

Zavar, hogy előítéletek vannak a kutyáddal szembe, de te meg az ő Káj kutyájával szemben vagy előítéletes, meg vele szemben.

Gratulálok.

2020. szept. 15. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/90 anonim ***** válasza:
55%
Te nem tudod, hogy ki vagyok … en viszont emlékszem rad es a beszari amstaffodra is :)
2020. szept. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/90 anonim ***** válasza:
47%

Most mar tudom ki ez a csavo … egyszer a KAJ-om odament haverkodni … es ez a kedves gazdi szo szerint bebrunyalt ... rendorert kialtozott … es delutan mar posztolgatott a facebookon, hogy milyen vadallat a kutyam … meg egyszer mondom, csak odament baratkozni.


Ez az ember egy nagypofaju senki aki azt hiszi jo kutyaja van :) Rohejes vagy baratom, a kutyad meg egy ruppot sem er!


Fogunk mi meg talalkozni, ne felejtsd el a bunkosagaidat … meg lesz az eredmenye!

2020. szept. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/90 anonim ***** válasza:
86%

Nem értem minek akarod mindenképpen simogattatni a kutyádat. Az óvónéni helyében baromira mérges lettem volna rád. Az ő felelőssége minden gyerek. Ugyanúgy egy csivavához sem engedte volna oda őket valószínűleg. Te tudod, hogy Fifike nem harap, oké. De ő nem tudja. És ha mégis megharap valakit a kutya, akkor őt kirúgják. Jó nagy parasztság volt felülbírálnod amit mondott.

Csomóan egyáltalán nem szeretik a kutyákat, nem csak a tiedet nem, semelyiket. Nem bíznak bennük, nem akarják, hogy mindenféle random kutyákhoz oda menjenek a gyerekeik. Akkor sem, ha a gazda szerint nem harap.

Az már csak egy plusz, hogy megosztó fajta. Tudom, hogy vannak cuki meg normális staffik is. De nálunk a legtöbben romák tartanak ilyen (ilyesmi kinézetű) kutyákat, és baromria nem tűnnek cukinak. Ez olyan, mintha vettél volna egy legújabb Iphonet, és csodálkoznál hogy mindenki sznobnak néz. Nyilván nem csak felvágás miatt veszik az emberek, de a többség igen. Ez van.

Az utolsó dimenziója a kérdésnek pedig az aranyosság. Egyszeűen a legtöbb embernek ez a fajta nem aranyos. Még ha nem is félnek tőle, szimplán nem tetszik nekik, nem éreznek késztetést megsimogatni, mert nics aranyos pofija. Én nem vagyok nagy kutyás, de mondjuk egy szép huskyt, vagy dalmatát, vagy cuki keveréket megnézek. Az ilyen "harcias" fejszerkezetű kutyákat nem. Nem tetszenek. Persze, kutya, kutya, nem is hívnám dögnek, de megsimogatni sem akarnám.

2020. szept. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/90 anonim ***** válasza:
89%
Én se értem miért jó a simogatást erőltetni. Mi van ha az az anyuka arra akarja tanítani a gyerekét hogy csak ismerős, megbízható kutyákat simogasson? Téged nem ismer, se a kutyádat, te hiába mondod hogy nem harap, akkor is egy idegen kutya.
2020. szept. 15. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!