Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amstaff gazdik! Titeket is...

Amstaff gazdik! Titeket is bosszant a dolog, hogy kutyasétáltatás közben undorodva néznek az ebetekre?

Figyelt kérdés

Pedig aztán olyan jámbor... Viszont állandóan fintorognak az enyémre, ha meg barátkozni szeretne bármilyen fajta, kisebb - nagyobb kutyával, a gazdája a szemem láttára szidja meg a kutyusát, sokan még fel is pofozzák, aztán rám vannak kiakadva. Volt olyan, hogy mondtam a gazdinak, hogy nyugodtan odaengedheti az enyémhez, (ugyanis az Ő kutyája is majd meg volt veszve, hogy odajöhessen, és az enyém is) még csak nem is válaszolt, inkább elsétáltak.


Azt nem értem, ha valaki ''kutyabarát'' akkor miért tesz különbséget fajta és fajta között? A staffim sosem morgott senkire, nem ugat, nem támad, csak érdeklődően néz, esetleg nyüszít, hogy hadd szaglászhassa már meg a fajtársát.


Volt olyan példa is, amikor egy kávézó mellett haladtam el, és mivel kint ült pár ember, eléggé bele voltak mélyedve a beszélgetésbe, a kis mini yorkie odarohant az én kutyámhoz. Elég vicces látvány volt, ahogy testközelből ugatja az enyémet úgy, hogy akkora volt a teste, mint az enyémnek a feje. :D Akkor felfigyelt mindenki, azt halálra rémültek, én meg csak nevettem. A kutyusom semmit nem csinált, csak értetlenül nézte a yorkie-t, aztán megnyalta, aki (valószínűleg) a sokktól elhallgatott. :D Bár így is felkapta az egyik emberke, de szerintem rájöhetett, hogy nem kellett volna tartania amúgy sem.


Sokszor már nem bírok szó nélkül maradni, mikor egy nagyobb kör után már a 6. ember szól rá a kutyájára vagy a kisgyerekére, hogy hagyja békén ezt a ''dögöt.'' Én már csak azért is odaszólok, hogy nyugodtan meg lehet simogatni, arra vár. Na aztán ebből lett a következő szituáció:

sétálok a kutyusommal. Egy 12-13 évesekből álló osztály jött velem szemben, és pont a legelső gyerek kérdezte meg a mellette sétáló tanárnénit, hogy meg lehet-e dögönyözni, éppen kimondta a határozott nemet, én pedig visszaszóltam, hogy MEG LEHET SIMOGATNI! Körülbelül 20 diák volt, ahogy haladt végig kettesével a csoport, csak kezeket láttam nyúlni a kutyám felé, amíg el nem haladt mellettünk mindenki, aztán olyan öntelt képet vágott, mint egy sztár, még nekem is jókedvem lett.


Annál nagyobb sértés nem létezik számomra, ha a kutyámra mondanak valamit, talán azért is vagyok ilyen érzékeny a témára.


Bull típusú gazdik, Ti hogyan reagáljátok le az ilyen szituációkat? (Írhatnak egyébként rottweiler, dobermann, cane corso, vagy bármilyen tekintélyt parancsoló kutyusok gazdái.)


2020. szept. 15. 10:47
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/90 anonim ***** válasza:
38%
Nagyjából egy honappal ezelott megadta a KAJ-os a cimet is … bekopogott hozza valaki? Pedig itt milyen nagyszaju mindenki, adva volt a lehetoseg.
2020. szept. 15. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/90 anonim ***** válasza:
30%

"Csak azert is engedte, mi meg elzavartuk." azt a kutyát ti nem tudjatok elzavarni (mar megint hazudsz) :)


Legalabb gondold mar vegig, hogy miket mondasz!

2020. szept. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/90 anonim ***** válasza:
50%

Korabban nemetjuhaszost uldoztek el igy az obudai szigetrol ... kesobb egy agaras csaj volt porondon (pont ez a lany szolt neki a harmashatarhegyen, hogy megy a sztorizas a facebookon).


Kicsi a vilag. A kutyasok ismerik egymást.

2020. szept. 15. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/90 anonim ***** válasza:
86%

Meg mindig nem vagyok az obudai kutyas kozosseg tagja.

En nem fogok rohangalni utana, csak mert faj neki az igazsag, nem megadta a cimet, hanem nekiallt fenyegetozni rendkivul alpari modon. Az utcan en megmondtam neki a magamet, szemtol szemben, amikor ez tortent, hirtelen neki sem volt akkora a szaja. Engem nem fogsz felbosszantani ezzel, hogy hazugnak nevezel. Eleg szomoru, ha azt a kutyat meg elzavarni sem lehet es erre meg buszkek is vagytok. Latod, errol beszeltem nektek. Kemenykedni azt tudtok a kutyaval, masokat kinevetni, semmibe venni a kistestu kutyasokat, de ha mar le kell folytatni egy konnyed vitat, marad a hazugozas es a fenyegetozes, meg a masik agyanak a huzasa. Ezert utalnak a napkozisek is titeket, mert elzavarni sem lehet a kutyat, ez sok mindent elarul arrol is, mennyire tartjak kezben a dolgokat. Ha kerdes nelkul mindenkihez odaszambaztok, el fognak kuldeni, ez van. Kutyazasban is vannak iratlan szabalyok. Egyebkent a kedves gazdajanak uvoltottem es a kutyaja megallt sajat magatol es elindult a masik iranyba. Okosabb volt, mint a gazdaja.

2020. szept. 15. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/90 anonim ***** válasza:
51%
A varosban nem tamadhatott meg titeket, mert soha nem setaltatja a kutyát a varosban. Soha! Utalja, hogy az emberek lepten nyomon simogatni akarjak a kutyajat.
2020. szept. 15. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/90 anonim ***** válasza:
41%

Oke, nem hazudsz … csak nem igaz amiket irsz, mert jol ismerem a kutyát, ismerem a gazdajat es ismerem a sztorikat is.


Olyan volt, hogy jatszani akart a masik kutya meg ugy megijedt, hogy beszaladt a Dunaba … ez valami fekete kutya volt, de akkor sem volt valos problema.


Olyanról is hallottam, hogy kikezdett vele 2 nemetjuhasz, de morgason kivul mas nem tortent.


A harmashatarhegyen van egy oreg labrador akivel az elejetol nem birjak egymást, de a gazdik kozott nincs feszko. Mindenki megfogja kutyajat es elmennek egymas mellett.


Ilyen semmilyen hetkoznapi sztorikról hallok csak.


Es azert van egy kis ellentmondas megint csak az altalad írottakban:


" Eleg szomoru, ha azt a kutyat meg elzavarni sem lehet "


ezzel ellenben pedig:


" Egyebkent a kedves gazdajanak uvoltottem es a kutyaja megallt sajat magatol "


Nem hiszem, hogy azzal a pasival üvöltenél … szapuljatok a kutyat, osszehordtok minden kitalalt szrorit, kozben a gazdi sokkal vadabb a kutyajanal, nem hiszem, hogy üvöltöznél vele. De nem am!


Nemreg volt valami olyan tortenet is amikor egy izomagyu tamadta meg … annak is futas lett a vege. Itt volt leírva, mindenki olvashatta.

2020. szept. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/90 anonim ***** válasza:
41%

Ugyancsak mostanában volt valami kozertes tortenet is, hogy nem koti ki a bolt ele mert a kutya cirkuszol amikor idegenek simogatni akarjak es inkabb az eladot kerte meg, hogy fogja meg.


Igen emlékszem, valami szoros pogacsa volt a tema, meg az eloterben hagyott kutya?! Ott irta le a maga tortenetet.

2020. szept. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/90 anonim ***** válasza:
31%

Vagy nem egy kutyáról beszélünk, vagy gazudsz mint egy vizfolyas.

Hogy is van sorban?


majdnem megtamadott

aztán ketszer megtamadott

aztan negyszer rászóltál

azutan minden elojel nelkul tamad

kesobb mar negyszer tamadott meg

aztán fel tole meg az oktato is

utana te leuvoltotted a fejet a kutya meg megtorpant

de szomoru, hogy meg el sem lehet zavarni

… ossze-vissza beszeltek :)


(kozben nem tudsz mutatni egy poruljart kutyát akinek baja lenne, az ember nyiltan megadta a cimet de nem kereste meg senki … de uvoltozol vele az utcan, ahol sosem jar)


Ertem en, hogy gozgep … de mi hajtja? :D

2020. szept. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/90 anonim ***** válasza:
41%
Ja es a behugyozos amstaffos idokozben lany lett, 300km-re lakik, de tudja kirol van szo :)))
2020. szept. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/90 A kérdező kommentje:

Igen, tudom, sajnos. És nem időközben ''lettem'' lány, ugyanis sem a kérdésemben, sem máshol nem állítottam, hogy fiú vagyok. Még csak arról sem írtam, hogy Budapest közelében lakom-e vagy sem.


Te kevertél össze valakivel/valakikkel, és csak felvilágosítottalak, (volna) de Téged nem lehet, mert ahhoz egy kis ész is kéne, hogy felfogd a dolgokat. Mint írtam, akit mindenki rühell, arról beszélnek is, volt részem látni a pofádat és a szerencsétlen kutyádat is. Remélem elveszik és egy életre eltiltanak az állattartástól. Plüsskutyát sem adnék a kezedbe. Semmit.

2020. szept. 15. 22:18
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!