Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amstaff gazdik! Titeket is...

Amstaff gazdik! Titeket is bosszant a dolog, hogy kutyasétáltatás közben undorodva néznek az ebetekre?

Figyelt kérdés

Pedig aztán olyan jámbor... Viszont állandóan fintorognak az enyémre, ha meg barátkozni szeretne bármilyen fajta, kisebb - nagyobb kutyával, a gazdája a szemem láttára szidja meg a kutyusát, sokan még fel is pofozzák, aztán rám vannak kiakadva. Volt olyan, hogy mondtam a gazdinak, hogy nyugodtan odaengedheti az enyémhez, (ugyanis az Ő kutyája is majd meg volt veszve, hogy odajöhessen, és az enyém is) még csak nem is válaszolt, inkább elsétáltak.


Azt nem értem, ha valaki ''kutyabarát'' akkor miért tesz különbséget fajta és fajta között? A staffim sosem morgott senkire, nem ugat, nem támad, csak érdeklődően néz, esetleg nyüszít, hogy hadd szaglászhassa már meg a fajtársát.


Volt olyan példa is, amikor egy kávézó mellett haladtam el, és mivel kint ült pár ember, eléggé bele voltak mélyedve a beszélgetésbe, a kis mini yorkie odarohant az én kutyámhoz. Elég vicces látvány volt, ahogy testközelből ugatja az enyémet úgy, hogy akkora volt a teste, mint az enyémnek a feje. :D Akkor felfigyelt mindenki, azt halálra rémültek, én meg csak nevettem. A kutyusom semmit nem csinált, csak értetlenül nézte a yorkie-t, aztán megnyalta, aki (valószínűleg) a sokktól elhallgatott. :D Bár így is felkapta az egyik emberke, de szerintem rájöhetett, hogy nem kellett volna tartania amúgy sem.


Sokszor már nem bírok szó nélkül maradni, mikor egy nagyobb kör után már a 6. ember szól rá a kutyájára vagy a kisgyerekére, hogy hagyja békén ezt a ''dögöt.'' Én már csak azért is odaszólok, hogy nyugodtan meg lehet simogatni, arra vár. Na aztán ebből lett a következő szituáció:

sétálok a kutyusommal. Egy 12-13 évesekből álló osztály jött velem szemben, és pont a legelső gyerek kérdezte meg a mellette sétáló tanárnénit, hogy meg lehet-e dögönyözni, éppen kimondta a határozott nemet, én pedig visszaszóltam, hogy MEG LEHET SIMOGATNI! Körülbelül 20 diák volt, ahogy haladt végig kettesével a csoport, csak kezeket láttam nyúlni a kutyám felé, amíg el nem haladt mellettünk mindenki, aztán olyan öntelt képet vágott, mint egy sztár, még nekem is jókedvem lett.


Annál nagyobb sértés nem létezik számomra, ha a kutyámra mondanak valamit, talán azért is vagyok ilyen érzékeny a témára.


Bull típusú gazdik, Ti hogyan reagáljátok le az ilyen szituációkat? (Írhatnak egyébként rottweiler, dobermann, cane corso, vagy bármilyen tekintélyt parancsoló kutyusok gazdái.)


2020. szept. 15. 10:47
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/90 anonim ***** válasza:
73%

Upsz, valamirol lemaradhattam mert mar semmit nem ertek:


Az amstaffost szazan elkuldtek melegebb éghajlatra … van valami kozepazsiais, akit meg most elkezdetek szemtelen modon leoltani. Mi van itt?


Van egy olyan erzesem, hogy valami sok lud disznot gyoz alapon egy barati tarsasag kipecez egyeseket es ugy oszthak az eszt, mint ha ok lennenek a vilag kozepe.


Fura mert most en végigolvastam az egeszet es csak itt a vegere harapoztak el a dolgok. Ebbol latszik, hogy a kajosnak valoszinuleg igaza lehet.


En ismerek egy sracot a Margitszigatrol akinek egy ilyen nagy feher kutyaja van es o mar meselte, hogy valami kutyasok minden ok nelkul kipecezte maguknak, talan pont ti vagytok.


Valoszinu meg is hamis lehet a baba, mert belezavarodtok a sajat tulzasaitokba, ráadásul az itteni kajos nem beszelt ocsmanyul, ellenben az amstaffos mellett kardoskodok kimondottan szemtelenek es provokativak.


Nem is szaporitanam a szot, csak meg leirom mibol jottem ra:


39-es valasz:


majdnem el is kapta a kutyad a mienket - megint rank engedni KETSZER IS - negyszer megkertunk szepen - privat uzenetben itt fenyegetoztel (ez hogy kerult ide ha valami seta kozben volt gondotok) - figyelmeztetes nelkul tamad …


Összefoglalva: majdnem elkapta, ketszer-negyszer, de figyelmeztetes nelkul tamad.


Ez mind hazugsag szerintem.


Aztán erre gyorsan reagalt a kerdezo is, aki most mar 300km-re koltozott csak a hitelesseg kedveert :) a "félrenevelt kutyáiddal együtt"-ot meg nem is tudom hova tenni, eddig azt hittem egy kutyáról van szo.

2020. szept. 15. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/90 anonim ***** válasza:
90%

Nekem alapvetően nincs bajom semmilyen kutyával ameddig azt látom, hogy fegyelmezett és hallgat a gazdájára. Ettől függetlenül egyszer pont egy póráz nélkül sétáltatott bull típusú kutya rontott rá az 5 kg-s kutyámra egy esti sétánál, a gazdája miután üvöltve lerángatta a kutyáját az enyémről annyit nem mondott, hogy bocs, csak továbbsétált egy szó nélkül mintha mi sem történt volna. Most erre mit lehet mondani?

Nagyon sok ilyen van sajnos ezzel a fajtával (is) és mivel kicsi kutyám és kicsi gyerekem van (aki ha nem figyelek egy pillanatra odarohan és becsókolna minden kutyát amit lát) ezért kénytelen vagyok néha úgy elmenni idegen kutyák mellett, hogy húzom vissza a csapatot. Ettől függetlenül nem csak a staffiktól és hasonlóktól tartom vissza őket hanem minden kutyától mert sosem lehet tudni, de ha a gazdi jelzi, hogy nyugodtan közelíthetünk akkor persze megengedem a kutyának is és a gyereknek is, hogy odamenjenek fajtától függetlenül.

2020. szept. 15. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/90 A kérdező kommentje:
42-es, hiába írsz másik profilból, nem vagy hiteles. És mint írtam; SZERENCSÉRE nem ismerlek.
2020. szept. 15. 16:23
 44/90 anonim ***** válasza:
47%
42+ kivancsi-pacsni a nick nevem ha megnyugtat
2020. szept. 15. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/90 A kérdező kommentje:
Ja, 20 perc alatt, sőt, még 3 perc alatt én is kreálok egyet... :D
2020. szept. 15. 16:29
 46/90 anonim ***** válasza:
47%

Te figyelj, valami misscastellano nevet emlitettel elottem, ezert arultam el a nevem es ezert is irtam egy privatot, hogy lasd is.

Baj van a fejeddel?

2020. szept. 15. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/90 A kérdező kommentje:
Szerintem a Tiéddel. :D Képes voltál kamu profilt legyártani azért, hogy azt írd, nem az a neved? :D
2020. szept. 15. 16:34
 48/90 anonim ***** válasza:
39%
Remelem osszefuttok a kajos valakivel valahol es pont kerul a konfliktusotok vegere, de ezert ne allj bele masba, meg ha barmennyire is indulatos vagy.
2020. szept. 15. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/90 anonim ***** válasza:
39%

Most akkor ki itt a Jani?

Nem értem. Eleve onnan indult volna ez a kérdés is, hogy ti páran (vagy ember magában, ki tudja) össze vesztették valahol és most itt szájkaratéztok körítve a kérdésre válaszolókkal?


Eleve ki a tököm az a 'káj' kutyás akit ismertek többen is? (használjatok már nevet, úgyis kiírtátok)

Mi van a Káj kutyával? Most akkor támad vagy nem?

Amstaffos helyből innen is tipik' problémás gazdi, de most akkor itt haverod is van, egymást véditek egy ellen?

Hogy a tetűbe találkoztatok, ha 300kmre laktok?


MI A TOSZ VAN ITT?

2020. szept. 15. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/90 anonim ***** válasza:
44%

Amúgy fura, hogy most milyen aktiv es nagyszaju lettel, korabban amikor leirtak, hogy milyen forma figura vagy csak hallgattal mint szar a gazban.


Ez is elarul sokmindent!

2020. szept. 15. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!