Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Drága eledel vs. Olcsó kutya...

Drága eledel vs. Olcsó kutya kaja?

Figyelt kérdés

A Royal Canin és Pro Plan és a többi drága kutya táp (prémiumtápok)...15-30ezrekig elnyúlnak :S és annyi hogy teli van nyomva minden vitaminnal meg csont erősitövel blablabla...minden kutyának kedvére van csinálva...nem tudom mért nem jó a sima kutyatáp...

Szerintetek a 15-30ezres táp vagy a sima száraztáp ami ugyanugy ehető? :S (nem tescos)


2010. aug. 8. 21:28
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
73%

Embernyelvre lefordítva kb ez a helyzet sztem:


Prémium táp: jól megválogatott alapanyagokból tartósítószer nélkül táplálkozol, sok zöldséget és gyümölcsöt eszel, minőségi lassú lebomlású szénhidráttal.


Sarki bolti tápok: Chips+Hamburger, és táplálékkiegészítők


Mindkettő működik, és megdöbbentően sokan választják az utóbbit. Az egészségesebb mégis az előbbi.


Ráadásul tényleg sokkal kevesebbet eszik prémium tápból . De ha nem akarsz tápot venni, akkor szerintem is inkább főzz neki húst, zöldségekkel (répa, fehér répa, karalábé) és valami jól megválasztott szénhidrát forrással (pl. Gréti mix, és egyéb puffasztott gabona cuccok).


De nem megfizethetetlen a prémium táp, ráadásul rengeteg megfelelő minőségű középáras termék is van, nálunk pl. a Fressnapfos High5 nevű nagyon bevált, és 8 ezer Ft 12 Kg. De ha jól tudom a Purina Dog chow se sokkal drágább.

2010. aug. 8. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
26%
azt javaslom te magad csinálj neki kalyát húsból ilyesmi. nem maradékból! olcsóbb, jobb. ha kutyát akarsz akkor ilyesmit adsz neki, ha meg egy ölebet akkor mehet neki a royal canin
2010. aug. 8. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
89%

Fel kéne már fogni,hogy nem azért etetjük a drága tápokat,mert divatos és sokba kerül,hanem mert jobb a kutyának,mint a "sarki bolti".

Nem véletlenül van annyi rákos kutya azóta,mióta minden közértben lehet kapni a gabona alapú,vágóhídi szemétből álló,mesterséges ízesítőkkel és színezékkel ehetővé tett szemetet.

Ehető a száraz kenyér és ételmaradék is,mégsem azt teszitek az asztalotokra.Miért adnátok a kutyának szemetet,ha ti nem eszitek meg?

2010. aug. 8. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
32%

"Ehető a száraz kenyér és ételmaradék is,mégsem azt teszitek az asztalotokra.Miért adnátok a kutyának szemetet,ha ti nem eszitek meg?"


ebben egy kutya mit nem tud megenni? ha annyira szar lenne neki, nem enné meg, van esze.

szerinted olyan igényei vannak egy kutyának mint egy embernek? ugyan azt bírják csak megenni? grat. háziállat, ha elfelejtetted volna.

a kutya őse ragadozó volt, azt ette amit talált. dögöket is. miért lenne egy kutyának az ételmaradék szemét? csak mert maradék? és nem a legminőségibb táp? pont azért nem szemét mert maradék.

a romlott ételt is meg bírja enni, semmi baja nem lesz tőle. max a túltenyésztett kutyáknak, akik már csak a minőségi tápot bírják megenni, mert ahhoz vannak szokva.

2010. aug. 9. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
75%

A kutya ragadozó, vagy szükség esetén dögevő. Elméletileg az étrendje nagyrészét állati eredetű fehérje alkotja. Ehhez képest a bolti tápok 7-10% fehérjét tartalmaznak, jellemzően az is növényi eredetű (szója).


Te is meg tudod enni a zacskós levest, meg a gumicukrot, mégsem egészséges, és a szervezetednek sincs rá semmi szüksége.


Úgy ahogy a kutya szervezetének sincs szüksége ízfokozóra, meg színezékre.

2010. aug. 9. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
93%
Nekünk is fajtatiszta border collie-nk van, és én írtam azt először hogy főzünk neki! Szerintem az a legkifizetődőbb megoldás!
2010. aug. 9. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
31%

"Ehető a száraz kenyér és ételmaradék is,mégsem azt teszitek az asztalotokra.Miért adnátok a kutyának szemetet,ha ti nem eszitek meg?"


Hmmm... te csak olyat adsz a kutyának amit te is megeszel? Akkor mesélj, milyen íze van annak a drága kutyatápnak? (és tényleg széppé tette a szőröd? xD)

2010. aug. 9. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
96%

öööö, én amúgy meg szoktam kóstolni amit a kutyámnak adok :) a prémium tápok nagyrésze kicsit morbid, mert ugye ember kajából az szokott ropogós lenni, ami édes. Minél rosszabb egy táp, annál fűrészpor ízűbb :) Az Orijen pl. kifejezetten finom lenne,ha lenne benne egy kis só, meg esetleg bors, csak ugya a kutyáknak nem kell fűszer. A prémium konzervek nagy része veri a löncshúst, csak ugye itt is a fűszer hiányzik.


Pedigreet egyszer kóstoltam, de nem bírtam lenyelni, mert olyan volt, mintha olajos fűrészport ennék.

2010. aug. 9. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
100%
Na, ők is végigkóstolták a rossz minőségű konzerveket amúgy: [link]
2010. aug. 9. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
71%
20 éve sima száraztáp és házikoszt keverve. Bejött, nem fogom magyarázgatni, ezen az oldalon úgyis szapulják a prémium táposok.Én tudom amit tudok és ez nekem elég.
2010. aug. 9. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!