Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Drága eledel vs. Olcsó kutya...

Drága eledel vs. Olcsó kutya kaja?

Figyelt kérdés

A Royal Canin és Pro Plan és a többi drága kutya táp (prémiumtápok)...15-30ezrekig elnyúlnak :S és annyi hogy teli van nyomva minden vitaminnal meg csont erősitövel blablabla...minden kutyának kedvére van csinálva...nem tudom mért nem jó a sima kutyatáp...

Szerintetek a 15-30ezres táp vagy a sima száraztáp ami ugyanugy ehető? :S (nem tescos)


2010. aug. 8. 21:28
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
33%

Te komolyan megkóstolod a konzerv kutyakaját??Fúúúj...ez egy kicsit azért beteges,már ne haragudj!De persze a te dolgod...

Azért hívják kutyakajának,mert a kutyáknak lett kitalálva!

A mi kutyáinknak néha szoktunk főzni,vagy valamilyen maradékot kapnak.De természetesen kutyatápot meg konzervkaját szoktak kapni.A maradékon azt is értem,hogy sokféle kaja összeöntve.Én meg nem kóstolnám,az egyszer biztos,de a kutyák imádják!Ezzel arra célzok,hogy a kutyák nem válogatósak.Azt eszik,amit kapnak,ők nem emberek.Őket aztán rohadtul nem érdekli,hogy prémium vagy nem prémium kutyaeledel e...nem fog veszekedni,hogy miért nem 20 000Ft-os kutyakaját kap...neki tökmindegy!

2010. aug. 9. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:
84%
egy biztos: pl. a benefultól 3x annyit ürít a kutya, mint a pro plantól. Ezt most látom, mert egy kölcsön kutya van nálunk, ő benefult eszik, hát tényleg, napi 4x biztos gyűjtögethetem utána a szart. Az enyém pro plannal napi 2x ürít, de van, amikor csak egyszer. Már a zacskózás miatt sem mindegy.
2010. aug. 9. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:
75%

02.18-asnak:

ha a kutyád elé borítanád eredeti állapotában azt,amiből az olcsó "tápok"vannak,nem enné meg.Miből is vannak?

-Gabona(mutass olyan kutyát,aki szemes búzát eszik),

-vágóhídi szemét "melléktermék"néven tisztelve,azaz bőr,szőr,pata,gyomortartalom,toll,fej stb.hozzá sem nyúlna a kutya,

-ízesítőszerek,színezőanyagok:a kémiai vackokat sem enné meg a kutya.


Épp azért ízesítik-színezik agyon ezeket a "tápokat",mert a kutya amúgy hozzá sem nyúlna,ízetlen fűrészpor lenne az egész,okos gazdi meg nem venné meg,ha nincs agyonszínezve.

2010. aug. 9. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:
68%

Már be kéne fejezni ezt a sznob dumát ami itt folyik.

Egyik válaszoló írta, hogy a 20 kg-os Eucanuba 13000 Ft. Igenám, de az a tenyésztői kiszerelés, és azt csak tenyésztők vásárolhatják. Tudom mert az alfavetnél megérdeklődtem, kisállateledelboltban csak 15 kg-osokat árulnak max. A 15 kg-os eucanuba meg több mint 16000 Ft még a webkutya internetes áruházban is.

Nekem van egy tk-s collie kan kutyám, én is jó minőségű táppal etetem, Chicopee tápot adok neki, az is egy kiváló kanadai prémium táp. A webkutyáról szoktam a 20 kg-osat rendelni, kb 12200 Ft. Én nem adnám már ki a 15kg-os eucanubáért a 17000 Ft-ot. Régebben igaz etettem avval, amíg volt rá pénzem, de a kutyám majdnem megdöglött tőle, meg ugye az eucanuba elhíresült az állatkísérletekről is.

Az én kutyám már jó ideje a Chicopee tápot eszi, kiállításokra járok vele, számtalan nemzeti győztes CAC címet kapott már, volt már fajtagyőztes is, gyönyörű a szőreés egészséges.

A márka és a magas ár nem egyenlő a minőséggel, az esetek jelentős részében.

2010. aug. 9. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:
77%

Chicopee-t én is kipróbáltam a kutyámmal,de elolvastam,hogy tisztított cellulóz is van benne,többé nem vettem.Ez lehet akár lisztté darált és megtisztított forgács vagy fűrészpor is,inkább nem kockáztatok.

Van most ez íz új táp,Profine a neve,10 ezer ft körül van a 15 kg.A leírás szerint 60% hústartalma van+zöldségeket tartalmaz.

Igazából pl.a Hill'S,RC és a Eukanuba rengeteg gabonát tartalmaz,aranyárban veszik meg a gazdik a színezett gabonát.Szerintem tényleg jobb egy középkategóriás táp,összetétel szempontjából kb.ugyanaz,mint a nagy márkák,csak utóbbiaknál a reklámot meg az "ajándékokatfizetjük meg busásan.

Tenyésztő ismerősöm esküszik a Pro Plan-ra,főleg azért,mert mindig van valami ajándék :)

2010. aug. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 Akiteki ***** válasza:
55%

Hihetetlen, mennyi marhaságot tudtok összehordani.

Leestem a székről a röhögéstől. Majdnem megdöglött a kutyája az eukanubától, idáig ez a listavezető.

Még ilyeneket! Feldobjátok az estémet!! :))))

2010. aug. 9. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:
80%

Zárjuk rövidre: aki azt akarja, hogy kutyája beteges, fakó szőrű, rövid életű legyen, hogy folyton fosson, az adjon neki olcsó, ócska tápot, meg mindenféle moslékot.



Aki azt akarja, hogy hosszú életű, egészséges, boldog, fényes szőrű legyen, adjon minőségi tápot-persze maga a gazda is elkészítheti a kaját, de a táp egyszerűbb.

2010. aug. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:
23%

"Gabona(mutass olyan kutyát,aki szemes búzát eszik),

-vágóhídi szemét "melléktermék"néven tisztelve,azaz bőr,szőr,pata,gyomortartalom,toll,fej stb.hozzá sem nyúlna a kutya"

Mint írtam házikosztal etetünk bolti táppal keverve.

gabona:Ha egy ragadozó megfog egy patás állatot, megeszi a gyomrát is tartalmával együtt-amiben bizony gabona és fű van. De adtam már régi gabonapelyhet a kutyáimnak, keverés nélkül, csakúgy eléjük tettem és benyalták zokszó nélkül. De mit gondolsz miből van a kenyér? Sokan etetnek csak azzal(bár nem jó ha csak azt kapnak).

Vágóhídi dolgok: nem tudom hogy sikerült így elkényeztetned a kutyádat hogy nem eszi meg, van egy olyan érzésem hogy nem is volt lehetőséger hogy válasszon a táp és e közül valaha is. Nos mi szoktunk nyulat vágni, és az ebből származó "vágóhídi törmelékért' ahogy hívod rajonganak minden kaja közül a legjobban a kutyáink. és hogy ez mi? Bőrkék, zsírdarabkák, fej, porcok, egyes belső szervek. Nincs nagyobb kedvencük ezeknél.

2010. aug. 10. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:
76%

A Chicopee táppal etető válaszoló vagyok.

Nem tudom miért kell lenézni kedves egyik válaszoló.

A Chicopee egy kanadai prémium táp, és jóminőségű. Az hogy valaki kutyájánál nem vállik be az egy dolog. Mint írtam korábban az én kutyám meg az eucanubától kapott többször allergiás rohamot. Ezt allergológiai vizsgálat mutatta ki. Úgyhogy lehet rajta röhögni, székről ledőlni. De én ha kínoznának sem adnám a kutyának az eucanubát. Mellesleg meg több collie tenyésztő ismerősöm is a Chicopee-val eteti a kutyáit, pozitív véleménnyel.

2010. aug. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:
88%

10.09-nek:jártál már vágóhídon?Én jártam és láttam,mit tesznek a "tápokba":pl.pata,gyomortartalom stb.Kíváncsi vagyok,megenné-e a kutyád?Sőt az igénytelenebb gyártók a vágóhídi hulladékba beledarálják a forgácsot,ami véres.

A sz@r "tápok"nagyobb része gabona,ráadásul színezve,hogy elfogyassza a kutya.Általában 4% hústartalom van bennük,a többi gabona.Meséld már el,melyik ragadozó fogyaszt ilyen mennyiségben kukoricát,és csak a táplálék 4%-ában húst?

Egyébként a növényevők gyomrában már részben előemésztett állapotban vannak a növények,a kutya eredeti állapotában nem enné meg.

Én is szoktam csirke bontásakor keletkező hulladékot adni a kutyának,de csak csemegének,folyamatos táplálásra alkalmatlan.

2010. aug. 10. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!