Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek ha a kutyám őrjöng...

Mit tegyek ha a kutyám őrjöng a szomszédra? SOS

Figyelt kérdés
A szomszéd ma azzal fogadott, hogy felvette videóra mit művelt a kutyám, mikor kint voltak az udvaron. Fiatal kutyus, sztaffordshire terrier (ezért sajnos még jobban félnek tőle), a kutya acsargodva cibálta a kerítést, ami drótból van. .. Hogy ezzel csináljak valamit mert nem lesz jó vége, a gyerekei nem mernek már kimenni játszani az udvarukra, mert olyankor a kutyám végig a kerítést tépi. Teljesen megértem az aggodalmát, nem is ismertem rá a kutyámra, aki ha én vele vagyok, egy mindenkivel kedves, pusziosztó bohóc... Védi a területet az idegenektől, ami rendben van, de a szomszédokkal szemben nem csinálhatja ezt. Heti kétszer járunk kutyaiskolába, de sajnos az nem segít ezen a szitun. Ti mit tennétek a helyemben? Zárt fa kerítést tervezek, de még nincs rá pénzem, viszont ezzel valamit csinálnom kell, mielőtt baj lesz... Hogy szoktassam le erről, ha a jelenlétemben nem csinálja? A szomszédnak ajánlottam, hogy menjünk ki az utcára és ismerkedjenek össze a kutyával, de nem hajlandó rá...

2020. okt. 27. 14:37
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
89%
Sztem itt kivételesen az az eset van, amikor a felek totál kulturáltan viselkednek, így én nem nézem ki a szomszédból, hogy direkt provokálta volna a kutyát. Én megértem, hogy nem nyitottak a kutyával való megismerkedésre, én se mernék olyan kutya közelébe menni, amelyik előtte acsarkodott rám, főleg ha gyerekről is szó van. Sztem kérjetek segítséget szakembertől, hogy a szomszédra ne így tekintsen, ha meg ez nem működik, akkor erősítsétek meg a kerítést egymás között, esetleg oldjátok meg, hogy ne lássátok át egymáshoz (belátásgátlót vegyetek, az olcsó), így se a kutya, se a szomszéd nincs ingerelve.
2020. okt. 27. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
36%

Tényleg jó lehet ilyen vadállat mellett lakni...

Ha velem csinálná ezt a szomszéd kutyája, és gyerekeim is lennének, biztos, hogy mennék az önkormányzathoz. Ők felszólíthatnak rá, hogy csinálj valamit a kutyával! Nehogy már az ember a saját udvarában rettegjen egy agresszív vadállattól... 🙄

2020. okt. 27. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
95%
Azt probáltad már, hogy megkéred a szomszédot segitsen neked ebben. Csak annyi, hogy jöjjenek egy rövid idöre a gyerekek a kerités közelébe az ö oldalukra te meg a kutyáddal a ti oldalatokra. Amikor a kutyád elkezd örjöngeni a te feladatod, hogy szépen megnyugtatod, elhallgattatod. Szerintem ezt kellene egy ideig gyakorolnotok. Ha ügyes vagy ezzel megoldod.
2020. okt. 27. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
43%

Nekem is staffim van. A rajongojuk vagyok.


A kutyad kovetkezeten vedi a teruletet.


Nadat nem tudsz tenni a keritesre? Vagy barmit,ami a szomszed kertjere belatast megakadalyozza?


A kertet nem tudid levalasztani vhogy?


Van olyan,hogy szivesseg.net -itt emberek vannak,akik ingyen felajanlanak segitseget. Lehet,h lenne,aki epit neked egy ujabb keritest. Vagy ad hozza alapanyagot. Vagy tujakat.


Egyebkent meg a staffi fazos. Mar kezd hideg lenni ahhoz,h az udvaron fazzon. Az enyemet mar oltoztetni kell,h kimenhen az utcara. Szoval a hazba marcsak a hideg miatt is beengedhetned.

2020. okt. 27. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
90%

Rakj fel palát.

Sokan hirdetnek ingyen elvihetőt is. Utána majd lecseréled szebbre.

Méh telepről is lehet hozni.

2020. okt. 27. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
83%

Amúgy szerintem ne sok jóra számíts.

Lehet más szomszéd meg megunja az idegbeteg kutyádat és bedob neki valamit.

2020. okt. 27. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
49%

A mérgezős válaszolót (jelenleg 14-es) jelentsük miné többen, pls! Felháborító!!!


-------


Én mindenesetre ezután inkább a lakásban tartanám, ha nem tudok kint lenni vele az udvaron. Több okból:

- tényleg idegesítő lehet a szomszéd számára

- ha sikerül átjutnia a kerítésen akkor abból nagy baj lehet

- ha a szomszéd provokálja akkor rosszabbat is tehet utána

- van pár elmebeteg aki mérget fog bedobálni hozzátok, ha ennek híre megy


Mindenesetre megkérdezném az oktatót a kutyasuliban, és szervezné semleges terepen találkozót a szomszéd és a kutyám között.

2020. okt. 27. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
71%
Fölösleges palát meg nádat tenni, mert a kutya úgyis megérzi hogy van a túloldalon valaki, és ugyanúgy ugatni kezd. Az meg még rémisztőbb hogy az ember a saját kertjében pihenne, erre a semmi mögül ugat-hörög a dög. Nem beszélve arról hogy irtó ocsmányul néz ki a méhről meg innen-onnan harácsolt pala. "C" kategóriás telepeken persze elmenne.
2020. okt. 27. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:
86%

Mi rosszat írtam a 17-es válaszoman?

(A mostani 14-esnek jelzem, hogy nem rá gondoltam, szerencsére törölték a választ amire reagáltam az elején.)

2020. okt. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:
89%

Ocsmány, de ha nincs pénze most akkor mit vársz? Fizessem ki neki, vagy előlegezze meg a szomszéd?

Átmenetileg jó lenne. Legalább tenne valamit.

Kutyaiskolába találkozót szervezni a szomszéddal meg szerintem nem jó ötlet. Nekik is van életük, nem az ő kutyájára fogják a szabadidejüket pazarolni. Lehet nem is kutyások. Max ha kifizetné az elpocsékolt idejüket..talán akkor belemennének.

2020. okt. 27. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!