Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek ha a kutyám őrjöng...

Mit tegyek ha a kutyám őrjöng a szomszédra? SOS

Figyelt kérdés
A szomszéd ma azzal fogadott, hogy felvette videóra mit művelt a kutyám, mikor kint voltak az udvaron. Fiatal kutyus, sztaffordshire terrier (ezért sajnos még jobban félnek tőle), a kutya acsargodva cibálta a kerítést, ami drótból van. .. Hogy ezzel csináljak valamit mert nem lesz jó vége, a gyerekei nem mernek már kimenni játszani az udvarukra, mert olyankor a kutyám végig a kerítést tépi. Teljesen megértem az aggodalmát, nem is ismertem rá a kutyámra, aki ha én vele vagyok, egy mindenkivel kedves, pusziosztó bohóc... Védi a területet az idegenektől, ami rendben van, de a szomszédokkal szemben nem csinálhatja ezt. Heti kétszer járunk kutyaiskolába, de sajnos az nem segít ezen a szitun. Ti mit tennétek a helyemben? Zárt fa kerítést tervezek, de még nincs rá pénzem, viszont ezzel valamit csinálnom kell, mielőtt baj lesz... Hogy szoktassam le erről, ha a jelenlétemben nem csinálja? A szomszédnak ajánlottam, hogy menjünk ki az utcára és ismerkedjenek össze a kutyával, de nem hajlandó rá...

2020. okt. 27. 14:37
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
83%
19: azért, mert a szomszéd még a kérdező szerint sem provokálta őket illetve azt is leírta, hogy a szomszéd NEM akar a kutyával találkozni. Ez teljesen érthető és tiszteletben kell tartani.
2020. okt. 27. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
72%

Próbálj vele még egyszer beszélni a semleges helyen való összehaverhodásról, vagy ha nagyon nem megy bele, legalább kerítésen keresztül, a te felügyeleted alatt. A mi szomszédunk kutyája is olyan volt, hogy ha bárki elment a kerítés előtt, örjöngött, támadott. Kivéve akit ismert, esetünkben elég volt az is, hogy megszokta a hangunkat, mondjuk mi nem zajongunk a kertben.

Illetve még nagyon régen ovis koromban, volt az utcánkban egy kutya, aki miatt féltem egyedül hazamenni, mert felugrált az emberekre (azt már nem tudom felidézni, hogy mit keresett kinn az utcán napi szinten). Ott is segített az, hogy összeismerkedtem a kutyával, így már simán haza mertem menni egyedül is az oviból.

2020. okt. 27. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
72%
Az a baj hogy a csúnya, "de de átmenetileg jó megoldásokkal" hogy rendszerint azok feledésbe merülnek. És hogy a "majd kicseréli szebbre" mondatból csak a "majd" stimmel.
2020. okt. 27. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
66%
meg mint írták, nem érne amúgy sem sokat mert a kutyus kiszimatolja ha van valaki mögötte.
2020. okt. 27. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
43%

#21

Továbbra se értem, odaírtam hogy "ha", ugyanis nincs bekamerázva az udvar, bármi lehetséges. Nekem is derült már ki egyébként tök cuki, jó fej szomszédomról hogy egy szházi.

Az meg, hogy a szomszéd "nem akar" találkozni.... nem teljesen érthető számomra, és nem is értem hogy enélkül milyen megoldást várnának.

2020. okt. 27. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
11%
szerintem azért nem akar találkozni a szomszéd mert lehet nincs ideje, vagy elvből sem akar igazodni a kutyához hanem azt akarja hogy a kutya igazodjon hozzá.
2020. okt. 27. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
21%
Akkor gyűjtsön a szép kerítésre és rinyáljon gyakorin meg faceboon pár hét múlva mikor kinyírják a jól iskolázott kutyáját
2020. okt. 27. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
88%

25: szerintem mindenkit megillet az ártatlanság vélelme, ez mind a szomszédra, mind a kérdezőre vonatkozik. Ők ezt megértették, mert a leírás alapján teljesen normálisan viszonyulnak egymáshoz.

Aki fél egy kutyától, aki ráadásul acsarkodott vele korábban, az nem akar vele közelebbi kapcsolatba kerülni és a gyerekét se fogja engedni, ez a többség reakciója, főleg egy pitbullra. Ezen lehet hőzöngeni, meg számonkérni őket, de azt gondolom, hogy ez kontraproduktív lenne és csak elmérgesítené a helyzetet, amit a kérdező nagyon jól felismert. Ezért ezt a vonalat hülyeség erőltetni, nem fog senki kínlódni egy vadidegen kutyával, hogy arra szánjon időt, hogy megismerje, így is elég kevés szabadideje van a legtöbb embernek. Azt meg a szomszéd is megérdemli, hogy a gyerekei a saját kertjükben biztonságban játszhassanak. Ezt a kérdező teljesen jól felismerte és együttműködő a szomszédjával, és mégis ennek ellenére jönnek olyan kommentek, amelyek a szomszédot vonják felelősségre. Pedig pillanatnyilag itt a kutya a probléma, nem arra kell megoldást találni, hogy a szomszédot vegzáljuk, mert akárki lenne a szomszéd személye, ennél csak szarabbul reagálna egy ilyen kutyára, hidd el nekem.

2020. okt. 27. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
45%

Tiszta vicc hogy még a szomszédnak kellene engedni, alkalmazkodni, és a kutyával ismerkednie.

Szerintem ha nem jönnek ki, akkor meg adja el a házát.

2020. okt. 27. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
12%
A szomszedod is csinaltathat egy plusz keritest,ami takar. A sajat telkere. Vagy min a fele koltseget allja az uj keritesnel.
2020. okt. 27. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!