Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van több kutyás ember?

Miért van több kutyás ember?

Figyelt kérdés
Kutyák és macskák mellett is kb ugyanannyi érvet lehet felhozni, akkor mégis miért szereti az elnyomó többség a kutyákat a macskákkal szemben?

2021. jan. 29. 08:58
1 2 3 4 5
 11/50 anonim ***** válasza:
77%

Nem értem miért kell lenézni/leszólni random embereket, hogy milyen állatot tartanak.

Valaki a kutyákat szereti egy kicsit jobban, más a macskákat. De mindenkinek a saját joga eldönteni, hogy melyik faj a szimpatikusabb számára.

Most azért mert én pl a kutyákat szeretem jobban nem értem milyen problémát okozok ezzel pl neked (és persze fordítva is)

Másnak meg mondjuk a pingvin a kedvenc állata és ezzel sincs semmi probléma.

Ez ugyan olyan kérdés, mint, hogy melyik színt szereted jobban...

2021. jan. 29. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/50 anonim ***** válasza:
0%
11, 10-es kifejtette, hogy miért vannak leszólva. Ti nem értetek a szép szóból amúgy?
2021. jan. 29. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/50 anonim ***** válasza:
64%
Már nem azért deazt írtam hogy a macskákat szidod. Van kutyám is ugyanúgy, de ő kinti benti. A macskám szintén szóval nem panellakó vagyok :D Viszont a kutyám is olyan hogy egy betörő simán bejönne mellette mert akkora mamlasz hogyha nem ijednek meg a nagyságától arcon nyalná a betörőt :D De igen van macskám is és imádom őt. Nem hálátlan egyáltalán. Lusta dög az biztos de a kutyám is ugyanúgy. Nem dísznek van egyik sem hanem társnak ők is megvannak együtt, én is velük. Viszont ha ilyen kérdés van a azok akinél csak kutya van azok mindig szidják a macskákat, míg azoknál akik csak macska azok sose. Ez mind az egyéni kutyatartókat minősíti. Sajnálom az összes ilyen beszűkült barom kutyáját 🤷
2021. jan. 29. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/50 anonim ***** válasza:
82%

Tudjátok mit nem értek? Hogy mi a sz*rért kell egymást támadni???

Miért fáj neked, hogy a másik jobban szereti a kutyát vagy a macskát. Saját egyéni döntése..könyörgöm.


Hülyeségnek tartom egyébként, hogy a macska egy "önző haszontalan" díszállat. Teljesen nyilvánvaló, hogy aki ezt mondja, fogalma sincs a macskákról, a látszatra és a külsőségekre ad. Ezek az állatok hihetetlen érzékeny lények és nagyon sok szeretet tudnak adni. Nyilván aki ezt nem akarja látni, az nem is fogja.


Szeretem a macskákat és a kutyákat is, van is mind a kettő :))

2021. jan. 29. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/50 anonim ***** válasza:
85%

Tudtommal hazánkban több a macskás, mint a kutyás, de én egyik fél részéről se érzek semmilyen elnyomást.

Viszont azzal nem értek egyet, hogy a kutya-macska között nincs sok különbség. Rengeteg van! Nagyrésze függ az adogg állat jellemétől is, de egy kutyával sokkal többet kell és lehet foglalkozni, mert igényli.

Kell neki a séta, az agyi fárasztás.

Majd a kutyák sokkal többet kommunikálnak az emberrel, sokkal jobban megértik a testbeszédünket, kooperatívabbak.


Egy macska pedig sokkal öntörvényűbb, nem lehet akármilyen szabályt ráerőszakolni. Ha benti cica, akkor egésznap elvan, alszik, néha felugrik hozzád, vagy kaparófázik, ha meg kinti vagy kinti-benti, akkor fél nap csavarog, legalábbis feltalálja magát a közelben.


Röviden a kutyának alapvető szükséglete az ember, és az emberrel eltöltött idő, míg a macskának az csak plusz jó dolog. De ez nem azt jelenti, hogy egyik szerethetőbb a másiknál, vagy hogy a macskáknak mi csak rabszolgák vagyunk.


Azért van ellentét (ha van) a két oldal között, mert mást várnak egy állattól. Egy macskásnak kényelmes egy önálló állat, különben is gyönyörű állatok a macskák, míg a kutyákosnak olyan állat kell, amivel lehet együtt dolgozni (játékok, tanítás) és mozogni. Számukra egy macska unalmas.

2021. jan. 29. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/50 anonim ***** válasza:
0%

12-es (11 vagyok)


Amikor írtam a választ még csak 9 volt. Amúgy ez inkább az idióta emberek vitája. Aki ilyenen megsértődik, mert mondjuk kijelentem, hogy nem szeretem a macskákat (amúgy nincs velük bajom) az eléggé alacsony intelligencia szintről árulkodik. Szerintem teljesen mindegy, hogy random idegen emberek melyiket kedvelik jobban.


Ez a "legjobb" az emberekben, hogy ilyen pitiáner, lényegtelen dolgon is ilyen nagy viták tudnak kerekedni...

2021. jan. 29. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/50 anonim ***** válasza:
20%
13, akkor miért veszed magadra? Senki nem szólt hozzád, sajnos egy létező általánosítás hangzott el. Le lehet pontozni kedves macskaimádók, attól még nem fogom díjazni, hogy a fajtátok beteggé teszi az állatokat a lyuknyi lakásukkal.
2021. jan. 29. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/50 anonim ***** válasza:
54%
13as vagyok. Mert általában ezek a diehard kutyások azok akik élvezetet látnak abban mikor a kutyájuk széttép egy macskát, vagy még biztatják is. Fel nem fogom ésszel mikor látom hogy az enyémeim mennyire szeretik egymást. Az ilyennek sose volt még macskája de szerinte az összes egy haszontalan dög. Ezért veszem magamra. Az ilyenek miatt félek kiengedni a macskámat pedig jó környéken lakunk nagy telekkel de sose tudhatom mikor találkozik egy ilyen barommal. És ő az aki szidja hogy "lyukban" él a macska ha bent van a házban ..
2021. jan. 29. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/50 anonim ***** válasza:
12%
Ne haragudj már, de ne fess már fel nem létező kontextusokat :D Ez sehogy nem jön ide. Pont azon problémázok, hogy a már feljebb is említett emberek miatt megbetegednek a macskák. Ja, nem bírom őket, de szerintem ebből nagyon nem az jön le, hogy széjjel tépetném a kutyámmal bármelyiket is. Mindketten általánosítottunk, de te még rám is kented a tiedet. Grat, nem vált be...
2021. jan. 29. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/50 anonim ***** válasza:
9%
Persze, hogy több a macskás, mint a kutyás. Azt van pofájuk másfél szobában tartani. Kutyát ki kell vinni szarni, de a macskánál megoldják.
2021. jan. 29. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!