Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van több kutyás ember?

Miért van több kutyás ember?

Figyelt kérdés
Kutyák és macskák mellett is kb ugyanannyi érvet lehet felhozni, akkor mégis miért szereti az elnyomó többség a kutyákat a macskákkal szemben?

2021. jan. 29. 08:58
1 2 3 4 5
 31/50 anonim ***** válasza:
0%
30. Akkor ezért a macskásnő kifejezés a retardáltság szlengje. Ja amúgy nem.
2021. jan. 30. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 anonim ***** válasza:
0%
dehogynem, értelmező szótárazni kéne, szólok is Orbánnak, majd ráveszem azzal, hogy mutatok neki kamu reprezentatív kutatást miszerint a legtöbb macska tartó buzeráncs.
2021. jan. 30. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 anonim ***** válasza:
20%

"100x okosabb mint a szart felfaló utána arcot nyaló idióta kutyáitok."


A kutya falkaállat, ez egy alapvetően nagyobb intelligenciát követel meg. A macska egy primitívebb ragadozó. Az általad említett dolog pedig olyan, hogy egyrészt semmi köze az intelligenciához, másrészt cseresznyézés, mert csak egy kis része csinálj a kutyáknak, harmadrészt álszent, mert a macskák egy része ugyanúgy csinálja.


"Összehasonlítani se lehet a kettőt."


Dehogynem. Szerinted miért van ennyi vicces macskás videó? A macskák teljesen random dolgoktól megijednek, sokkal inkább ösztönlények. Egy kígyóuborkától, ha megpiszkálnak valamit és az megmozdul, a saját farkuktól, stb... a kutyák ezzel szemben képesek komplex problémamegoldásra, együttműködésre és jóval bonyolultabb koncepciókat értenek meg, amik felülírják az ösztöneiket.


"A kutya az ember talpnyalója."


Ugye tudod, hogy nem emberekről beszélünk? Talpnyaló? Mert szereti a gazdáját? Ez az elvárás.


"Semmi több."


Csak az ember evolúciójának fontos hozzájárulója és mai napig emberek segítője.


"Ember nélkül életképtelen mind"


Egyrészt ez nem igaz, hallottál már esetleg kóborkutyákról? Csernobil kutyái? Sokuk még a farkasokkal is keveredett, tehát nemhogy túlélte, de szaporodik is. Másrészt nem is kell nekik, mert szimbiózisban élnek az emberrel. Egy háziasított állatnál ez nem elvárás.


"A macskafélék a tökéletes ragadózók."


Attól még viszonylag nem túl intelligensek. A krokodil is tökéletes ragadozó, mégsem mondanám IQ bajnoknak. A másik meg, hogy neked mi szükséged egy tökéletes ragadozóra? Semmi értelme az ember szempontjából.


"Bár a labdát nem hozzák vissza...több eszük van annál."


A labda visszahozatalhoz nem kell sok ész, nem azért intelligens a kutya, mert vissza hozza a labdát. A macska pedig azért nem hozza vissza a labdát, mert a kutyával ellentétben nem lett rá kitenyésztve (apportír).

2021. febr. 2. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 anonim ***** válasza:
66%

"100x okosabb mint a szart felfaló utána arcot nyaló idióta kutyáitok."

Tényleg, a büdös macskáitokat használják vakvezetésre? Őket használják a rendőrségen? Akkor meg?

2021. febr. 2. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 anonim ***** válasza:
Két teljesen más típusú állat a kutya és a macska, mindkettőnek megvannak az előnyös és hátrányos tulajdonságaik. Sok esetben egy kedvenc miatti probléma miatt a gazdi okolható (kijárós macskák, agresszív kutyák). Ismerek két olyan embert is, akinek kutyái mellett macskája is van, és ha túrázni mennek, nem csak a kutyákat, hanem a macskát is viszik, kis hámban pórázon ő is elvan a kutyákkal.
2021. febr. 2. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 anonim ***** válasza:
0%
Volt sok kutyám,és sok cicám.Messze okosabb egy macska.Ám kutya nékül meglennék mindamellett hasznos állat.De ha nem lenne macska akkor derékig érne a patkány.Ezek mellett megfigyelték egy ausztrál macskánál az eszközhasználatot.Kivett a fiókból egy hajgumit,belemártotta vízbe es a száraztápra rakta.Ilyen összetett feladatsort kutyánál még nem figyeltek meg.
2021. febr. 2. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 anonim ***** válasza:
79%

Nekem a kutyám is tud rágcsálót fogni, saját szememmel láttam egy alkalommal, én észre sem vettem, hogy ott rágcsálók tanyáznak, csak mikor már a kutya szájában volt egy. Ő mondjuk keverék, de vannak olyan kutyafajták, amiket kifejezetten erre tenyésztettek ki.

https://www.youtube.com/watch?v=OVfyAgfGuaE&feature=emb_title

2021. febr. 2. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem nincs több kutyás, csak a kutyások jobban szem előtt vannak a sétáltatás miatt. A macskákkal nem szoktak sétálni, bár ismerek olyat, aki mondjuk panelban élnek macskával és lemennek vele a ház elé, a macskáik nem kóborolnak összevissza, mint a szélnek eresztett kijárós macskák, akiknek az elütött maradványait állatvédők szokták összeszedni, illetve a korábban már említett két kutyás-macskás, akik a macskát is viszik túrázni.

Sokakról azt sem mondanád meg, hogy akvarista, díszmadarakat tart, hörcsögöt tart vagy teknős, hiszen ezekkel sem sétálnak.

2021. febr. 2. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 anonim ***** válasza:
85%

36. Kutyákkal sokkal jobban lehet patkányt fogni. A macska az megfog egyet és megeszi. A kutya megfog egyet és keresi a következőt. Van egy YouTube csatorna, Minkman. A csávó legutóbb néhány nyérccel és hat kutyával 400 + patkányt fogott egy nap alatt.

Az intelligenciáról annyit, hogy volt egy kísérlet. Egy videójátékban egy joystick segítségével kellett célba irányítani egy képernyőn megjelenített pontot. A kutya képes volt megcsinálni. A legjobb eredményt amúgy a disznó érte el.

2021. febr. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 anonim ***** válasza:

Énnemtom, én valakitől azt hallottam, hogy azért szereti a kutyákat, a macskákat pedig nem ,mert a macskák csak saját magukat szeretik

De ez szerintem nem feltétlenül van így; pl a mienk szereti anyámat, és szerintem eléggé őszintén. Volt már, hogy elészaladt, amikor megjött. Mármint a cica szaladt anyámnak elébe. Kinti-benti macsek, bent volt a szobában a kanapén, és amikor hallotta, hogy nyílik az ajtó, akkor kiszaladt, mert tudta, hogy olyankor anya szokott megjönni.

2021. febr. 10. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!