Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van több kutyás ember?

Miért van több kutyás ember?

Figyelt kérdés
Kutyák és macskák mellett is kb ugyanannyi érvet lehet felhozni, akkor mégis miért szereti az elnyomó többség a kutyákat a macskákkal szemben?

2021. jan. 29. 08:58
1 2 3 4 5
 41/50 anonim ***** válasza:
*meg pl én nem tudom, de szóval szerintem a macskából is többféle személyiség van, mert szerintem simán akár lehet, hogy létezik olyan kiscica, amelyik alattvalójának tekinti az embereket; hogy akik tehát kiszolgálják őt; de szerintem vannak olyanok, akik tudnak annyira kötődni, hogy családtagként, barátként, meg ilyen "falka/hordatársként" tekintenek az emberre.
2021. febr. 10. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 anonim ***** válasza:
*mármint azidőtájt, tehát, hogy annyi idő volt, tehát ilyen délután 4 után valamikor, és a cica már tudta, hogy anya mikor szokott érkezni.
2021. febr. 10. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 anonim ***** válasza:
14%
Kutyásoknak fogalmuk sincs a macskáról,látszik a kommentekben.Erőltetik,bizonygatják csak az igazuk.Kedvencem a sok 130 kilós kigyúrt állat a kis yorkival🙂Van a környékünkön vagy három.Na de azzal a fajtával tud azonosulni.Akkor inkább már macska.Okosabb jószág....
2021. febr. 10. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 anonim ***** válasza:
64%
Akkor hogy hogy nem alkalmazzák vakok vezetésére, ha olyan okos? Várj, és a kutyákat meg igen? A macskákat meg tudod mire használják? Kávét készítenek a szarjukból. :D
2021. febr. 11. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 anonim ***** válasza:
35%

A kutyatartók 90% át be lehet sorolni a két csoport valamelyikébe.



1. Azért tart kutyát, mert valami hiányzik az életéből, unaloműzésből. És erre a kielégítetlen frusztrációjára nem átall egy élőlényt használni.



2. Mások megfélemlítésére. Ők valamitől félnek és azért tartják a kutyát, hogy általuk ők tűnjenek félelmetesebbnek. Valamit kompenzálnak a kutyával.



A maradék meg nem vette észre, hogy a kutyatartás fölött eljártak az évszázadok, még mindig azt hiszi, hogy házőrzésre való.


A macskások általában az 1. csoporthoz hasonlítanak, vagy ritkábban azért tartják a macskát- véleményem szerint helyesen,- hogy megfogja az egeret.

2021. febr. 12. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 anonim ***** válasza:
58%
45. És miből vontad le ezt a messzemenő, nagyvonalú következtetést? Mi az a tapasztalat, tudás, ami e mögött áll? Elárulom, a kutyatartók jó kilencven százaléka azért tart kutyát, mert aranyosak, mert szereti őket. Ennyi... Az meg hogy eljárt felettük az idő... miért? Vakvezetőkre, rendőrkutyákra nincs szükség? Ha a kutya felett eljárt az idő, a macskával mi van? Egérfogás? Egy vadászgörénnyel jobban lehet egeret fogni.
2021. febr. 12. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 anonim ***** válasza:
0%

Azt hogy szereti a kutyát, az a kettes kategória, saját magát szereti, önzésből kedvtelésből tart kutyát, hogy a saját nyomorúságos életét próbálja azzal jobbá tenni, kvázi a kutya egy eszköz számára, amiből csak neki van haszna, de az egész föld csak kárát látja a kutyával járó környezetszennyezésnek.

Egy vadászgörény Ne hasonlítsd össze egy macskával a macska ösztönösen tanítás nélkül megfogja a macskát ami vidéki helyeken még ma is nagyon hasznos. És egy macska soha nem lesz veszélyes egy emberre, ha elkóborol otthonról.

2021. febr. 13. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 anonim ***** válasza:
0%

S. Nikolas Nick

Látom magadra ismertél a 2-es kategóriában azért irogatsz ilyen ócska leveleket. Hiába az igazság fájni tud. És valószínűleg haza testrészek, amit emlegettél a levélben rendkívül kicsi.

2021. febr. 13. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 anonim ***** válasza:
47%
Én szeretem a cicákat, de szerintem a kutya egy okosabb és ha már itt tartunk, valóban hasznosabb állat.
2021. febr. 13. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 anonim ***** válasza:

"Azt hogy szereti a kutyát, az a kettes kategória, saját magát szereti, önzésből kedvtelésből tart kutyát, hogy a saját nyomorúságos életét próbálja azzal jobbá tenni, kvázi a kutya egy eszköz számára, amiből csak neki van haszna, de az egész föld csak kárát látja a kutyával járó környezetszennyezésnek."


Rettenetesen sajnállak, ha te még nem találkoztál önzetlen szeretettel. A saját fogyatékosságod bizonyítéka, hogy egy másik élőlény szeretetét a nyomorúság kompenzálásának hiszed. Elárulom, ez nem igaz. A kutya gazdája nem csak akkor gazda, amikor az jó, hanem mondjuk akkor is, amikor szétrágja a cipőket, behugyozik kölyök korában, vagy megugatja a szomszédod. Ha igaz lenne az állításod, akkor ilyen esetekben az emberek kidobnák a kutyát, mert az hogy takarítani kell utána, nem éppen nyomorúságűző. Csakhogy nem ez történik az esetek nagy részeben.

Az utolsó pontodat pedig jó lenne, ha részleteznéd, mert a kutya nem környezetszennyező.


"Egy vadászgörény Ne hasonlítsd össze egy macskával a macska ösztönösen tanítás nélkül megfogja a macskát ami vidéki helyeken még ma is nagyon hasznos."


Miért a vadászgörény szerinted mi az Atyaúristent csinál? Ugyanúgy ösztönből vadászik, nem arra kell megtanítani, hogy vadásszon, hanem hogy visszahozza és menjen egy másikért. A macska elkap egy egeret, aztán azon elcsámcsog egy jó darabig, nem hatékony. A vadászgörény jóval hatékonyabb. Sőt, mondok valamit, a kutya is jóval hatékonyabb egérfogásra, mint a macska. Egy terrier dettó elkapja és megy a következőért. Egy nap akár 100 egeret, patkányt is kinyír, míg a macska percekig birkózik egy nagyobb patkánnyal. És a terriert sem kell tanítani. Helyesbítek, nem is lehet tanítani arra, hogy vadásszon. Vagy megvan benne az ösztön, a vérvonal, vagy nincs. Próbáltam veled értelmesen vitatkozni, úgyhogy ne vegye magára senki, kinek nem inge..

2021. febr. 13. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!