Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csak én látom ezt rosszul?

Suhanc72 kérdése:

Csak én látom ezt rosszul?

Figyelt kérdés

Mégpedig arra gondolok, hogy a tenyésztők -tisztelet a kivételnek- nagyon nagy lobbyba kezdtek a "szaporítókkal" szemben; kissé kezdem unni, hogy minden második válaszban leszaporítóznak valakit. Tudom, hogy sok közülük lelkiismeretes, odaadó gazda és ért is ahhoz, amit csinál, de FCI, MEOE, stb, ezek malmára hajtani a vizet, az csak anyagi érdekből történhet. Ezek akkora érdekszervezetek, mint a ház. (láttam már fogatlan agarat, amelyik tenyészszemlés, önkényesen el nem ismert fajtákat (anatóliai juhászkutya néven összevonva 3 önálló, török fajta: akbash, karabas, kangal), tájjellegű akklimatizálódástól függetlenül tenyésztett fajtát (kaukázusi juhászkutya), stb, stb...

Vagy csak én látom ennyire kritikusan a dolgot?

Elsősorban tenyésztők válaszait szeretném és köszönöm


2010. szept. 4. 12:10
1 2 3 4 5 6
 11/54 A kérdező kommentje:
A menhely kérdés egy kicsit kínos. Valóban sok kutya végzi ott, de ez nem az egyén hibája. Hangsúlyozom, a kérdésem a kutyás "szakértő" szervezetekre akarta terelni a figyelmet: a "semmihasznúcsakszépokosügyes" állatok tenyésztése nem vitte-e el rossz irányba a morált? Az, hogy a loncsos szőrű, egyszínű, nem feltétlenül szép, de hűséges, betegségre nem-, vagy csak kevéssé hajlamos, jól tanítható TÉNYLEG kutya nem ér annyit, mint a 100.000 Ft-os, eredetileg hasznos, fontos, kiváló(???)tulajdonság alapján tenyésztett "lábtörlő", vagy Magyarországon tenyésztett szánhúzó(!!!) és ki a csuda tudja még milyen fajták- biztos, hogy az egyszerű kutyatartók, nem pedig a szervezett rablók hibája? Félreértés ne essék, nem megbántani szándékozom bárkit is, de az ésszerűséget nem értem.
2010. szept. 4. 13:51
 12/54 anonim ***** válasza:
83%

Annyira fárasztó már ez a dolog. Hogy újra, és újra neki kell futni a dolognak.


Ismét el kell magyarázni, az igazi tenyésztők nem a kutya tenyésztésből lesznek gazdagok, mert a kutya tartás és tenyésztés sokba kerül.


Erre persze mindig van olyan okos, aki leírja, hogy de bezzeg lehet azt olcsóbban is, meg bezzeg az olcsó kutya is ugyanolyan jó, meg bezzeg az övé is olcsó, és semmi baja. Ja, az övének igen,


De mellette ezer másiknak meg van baja, mert egy hülye szaporítótól lett a kutya.


Na mindegy, úgy is hiába.

2010. szept. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/54 A kérdező kommentje:

Dantes!

Légy szíves olvasd el a kérdésemet és a kommentjeimet és arra válaszolj!

Ha ez a topic is szét lesz offolva, abból nem tanulok!!! :)

2010. szept. 4. 14:05
 14/54 anonim ***** válasza:
24%
Ha csak a foxikat nézzük is. Olcsó kutyafajta, nem "divatos". A kiállítási drága fajta, nem igazán jó vadászatra, mert kitenyésztik belőle azt amire igazán való. A szépség és a jellem nem mindig vág egybe. Az igazi probléma és ebben szerintem mindenki egyet ért a kutya gyárakkal van. Csak egybe veszik a kutya gyárakat azokkal a kutya tulajdonosokkal akik nem kiállításra szánt kutyáiknak hagynak almot. Pedig ők találnak gazdát. A kutya ára azért nem sok, mert bár oltott féregtelenített szép jószág, nem rendelkezik törzskönyvvel. S mivel a drága ebek is kerülhettek így szerényebb jövedelmű emberekhez is, ez rontotta a drága jószágok jövedelmező üzletét. Ezért egy kalap alá vettek minden nem hivatalos kutya "tenyésztőt". Lehúzva azokat akik gondoskodtak rendesen kutyáik utódjairól is. Aki törzskönyves, kiállításra is jó kutyát akar, ezután is drágábbat fog választani. A fajtaszűrés persze néhány fajtánál(gondolok itt a harci ebekre) elengedhetetlen és szükséges. Vannak ebek amik betegségtűrők, jól nevelhetőek maradnak akkor is, ha nem szűrjük túlzottan. Gyerekkoromban pedig a nagy öregek azt mondták, hogy a legellenállóbb és legokosabb kutyák a keverékek.
2010. szept. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/54 anonim ***** válasza:
35%

Méghogy a tenyésztőt meg a MeoE-t nem a pénz hajtja pffff!Akkor amit a kutyáért kapnak pénzt adják a beteg gyerekeknek...ha a kutyatenyésztés nekik csak hobbi és nem abból élnek!

Nagyzolás az egész!Az összes kutyám "szaporítótól" vett kutya volt és 13-15évig éltek!Sőt a "legutóbbi" most 11éves és k.rvára de semmi baja!

A kutya az kutya!Aki képes 100ezreket adni nagyzolásból az az én szemembe senki!Adná inkább a beteg gyerekeknek!Annak lenne értelme!És azt nem 10-15évre adná hanem akár 50-60évre!

A menhelyes kutyák azok meg a cigóktól vannak leginkább!Az ellopott kutyákat nem zárják el azok meg fialnak össze vissza.. legalábbis felénk!

Van 1 szaporító ismerősöm aki nagyon jóba van egy neves tenyésztővel...a neves tenyésztőnek a kiskutyái meghaltak (vajon miért ha vizsgált szűrt ilyen oylan kutyák a szülei) és mivel egyidejűleg voltak kiskutyái a szaporítóval így megvette a kiskutyák darabjait 50ezer forintért a "szaporítótól" (5db kicsit) az anya kutya befogadta őket és elettek adva a kicsik 150ért...holott sima szaporított kutyák!

Ennyi az annyi!

Mindenki ott lop ott csal ott hazudik ahol tud...a megélhetés miatt!

nem kell álszenteskedni h a tenyésztők valakik....mert NEM!Ők is szaporítanak csak papírokkal ;)

2010. szept. 4. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/54 anonim ***** válasza:
35%
szia, sok mindenben igazad van, de ez sem ennyire fekete vagy fehér. Azért elmesélem, hogy 2 ismerősöm is tenyésztőtől vett kutyát, piaci áron! na most, a kistestű kutya óriás lett :-) a másiknak pedig a farkcsigolyái voltak deformáltak, doki szerint genetikai probléma. Ennyit a felelős, hozzáértésről. De az is igaz, hogy pl. a németjuhász állomány ( a "szaporítók" miatt !! és ez tagadhatatlan!!!!! ) iszonyatosan felhígult, sok a beteg kutya közöttük. Ez nagy baj a kutyának is és a gazdinak is.
2010. szept. 4. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/54 anonim ***** válasza:
26%
16.36-os, totálisan igazad van. Erről szól a dolog. (Tisztelet a kivételnek, of course)...
2010. szept. 4. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/54 anonim ***** válasza:
77%

kis szösszenet az én tenyészetemről.

idestova lassan 20 éve foglalkozok az általam kiválasztott fajtával és 15 éve tenyésztem. Az első kutyáimat még fiatalon én is olcsón vettem. kiállításokon gyönyörűen megállták a helyüket, szép küllemmel rendelkeztek, aztán csőstül jöttek a bajok. az egyik legszebb kutyám mikor betöltötte a 2 évet, kiderült hogy PRA-ban szenved... A másik kutyám csípődiszpláziás lett, szintén "olcsó" kutyaként, törzskönyvel vettem... és itt döbbentem rá, hogy igen is, kellenek azok a szűrések, a vitaminok, a tápok.

a következő kutyámat már ezeknek megfelelően, 5 kennel közül választottam ki, lényegesen drágább áron, szerződéssel, és nem tagadom (bár tudom, ezért sokan meg fognak vetni) vittem már vissza kutyát a tenyésztőjéhez, mert nem olyan volt, amiben megállapodtunk.

kutyáimat nem csak kötelező oltásokkal oltatom (egy tenyészetben tartott kutyákat, több mindennel kell oltatni, pl "kennelköhögés" mert ugye "sose lehet tudni") több vitamint kapnak, plusz féregtelenítés és a bolhák illetve kullancsok megelőzése érdekében a különböző cseppek. utána számolva, nekem is összejön a kutyánkénti 50.000 ft.

kutyáimat rendszeresen szűretem, még olyan betegségekre is, amire a fajta nem hajlamos, de én így érzem biztonságban magam. ha egy kutya nem tenyésztésbe való, ivartalanítom. sőt, hobbinak is csak ivartalanítási szerződéssel adok el kutyát és az adás-vételibe beleíratom, hogy ha bármi történik a család anyagi dolgaival, és nem tudják tovább tartani a kutyát, akkor visszaveszem!

és nem tagadom, nem adom olcsón a kutyáimat! de mint már annyiszor mondtam, nem a kutya ára kerül sokba, hanem a fenntartása és aki az árát nem tudja kifizetni. az ne vegyen kutyát...

2010. szept. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/54 anonim ***** válasza:
35%

1000-100éve az ilyen "fenntartást" telibe sz@rták!És mégis fenn maradtak a kutyák sőt...több fajta is lett!Hihetetlen hogy csak annak legyen kutyája aki pénzes!Ezt sose fogom megérteni!Imádom a kutyámat megörülnék ha baja lenne megis adok neki mindent ami Tőlem telik!Igaz nem kap prémium tápot csak házi kosztot és amit megfőzök neki (csirkemell/comb) és vitaminok vmint a kötelező oltás!EZ BŐVEN ELÉG!Soha egy kutyámnak se volt ebből baja!Sokáig éltek és egészségesen!

Nekem nem kell semmi papír se tk se szűrés!Ilyen papírokkal is megvan az esély a bajra!

Marad nekem és sok mindenkinek a szaporított kutya...de nem érdekel én szeretem ő szeret és boldog és szép és egészséges és 11éves:)

Sz@r már annak aki csak azért szereti a kutyáját mert xy ezer forintért vette!

2010. szept. 5. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/54 anonim ***** válasza:
80%

Na, akkor elmondom én is az én kis történetem. Szaporítótól vett kiskutyám 3 éves, eddig 3-szor kellett műteni. Kezdődött egy köldöksérvvel, még egész pici korban. Folytatódott egy rejtett here miatti ivartalanítással, még egy éves kor előtt. Egy éves kora körül kellett műteni a harder mirigyét.


Erre a három műtétre annyit költöttem, hogy nyugodtan ki tudtam volna fizetni belőle a legjobb kennel egészségügyi garanciás kutyáját is. Tutira nem teljesen fajtatiszta, legalábbis alkata is és jelleme is atipikus, idegrendszeri gonjai is akadnak.


Nekem ő a legszebb és legokosabb kutya természetesen, de a fajták pont azért lettek kitalálva, hogy az ember tudja, hogy mire számíthat, ehhez képest a szaporítóknál kb. bármi lehet. Láttam már harapós Goldent, meg olyan vizslát, akinek eldobtál egy labdát és csak bambult utána.


Ma már szinte minden fajtának van fajtamentése, náluk landol a szaporítók áldásos munkájának egy része. A dizspláziás, allergiás, és egyéb problémás egyedek.


Ma a világon minden gazdás kutyára jut egy gazdátlan, magyarország rosszabb az átlagnál, itt egy gazdásra másfél gazdátlan jut.


Hidd el, nem a tenyésztők küzdenek a szaporítók ellen, hanem egyszerű állatvédők.

2010. szept. 5. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!