Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csak én látom ezt rosszul?

Suhanc72 kérdése:

Csak én látom ezt rosszul?

Figyelt kérdés

Mégpedig arra gondolok, hogy a tenyésztők -tisztelet a kivételnek- nagyon nagy lobbyba kezdtek a "szaporítókkal" szemben; kissé kezdem unni, hogy minden második válaszban leszaporítóznak valakit. Tudom, hogy sok közülük lelkiismeretes, odaadó gazda és ért is ahhoz, amit csinál, de FCI, MEOE, stb, ezek malmára hajtani a vizet, az csak anyagi érdekből történhet. Ezek akkora érdekszervezetek, mint a ház. (láttam már fogatlan agarat, amelyik tenyészszemlés, önkényesen el nem ismert fajtákat (anatóliai juhászkutya néven összevonva 3 önálló, török fajta: akbash, karabas, kangal), tájjellegű akklimatizálódástól függetlenül tenyésztett fajtát (kaukázusi juhászkutya), stb, stb...

Vagy csak én látom ennyire kritikusan a dolgot?

Elsősorban tenyésztők válaszait szeretném és köszönöm


2010. szept. 4. 12:10
1 2 3 4 5 6
 31/54 A kérdező kommentje:

Sajnos, aki tenyésztő, kénytelen a MEOE pártján állni, ellenkező esetben csak hamisított törzskönyvvel adhat el kutyát. Vagy anélkül, de akkor máris csak szaporító.

Nem értem továbbá (és ez nem csak tenyésztői, de "felhasználói" hiba is, hogy ha például a "kici kínai" kitenyészti a kopasz kutyát, (hogy ne kelljen megnyúzni az ebédet, mert így ropogósra sül a bőre is), akkor néhány idiótának miért kell kultúrfajtát nevelni a táplálékállatból. Nekem még azt tanították, hogy ne játsszak az étellel. Na jó, tudom, hogy ez egy kicsit morbid, de közelítsük már meg úgy a kérdést, ahogy azt én föltettem. És ha egy kaukázusi alapból megtámadja a haszonállatot, az ugyanakkora hiba, mint ha a németjuhász dp-s. Sőt, egy kicsit nagyobb is, mert a német juhászt valaki ilyenre tervezte (mert nem tudta kiiktatni a betegségre hajlamosító tényezőt, de a kau pont az emberi beavatkozástól veszíti el a jellegét.) Azt már írtam, hogy abban sem látom a logikát, hogy szánhúzótenyészet Magyarországon, Aljszőrzet nélkül tenyésztett fajták télen nagykabátban -> nem számít-e morális hibának e néhány apróság? Hiszen ha ez így fog folytatódni, akkor mi különbség lesz a fajták között a méret és a színkülönbözőségen kívül? Amit pedig te leegyszerűsítettél "döghús-kérdéssé", azt én a nemtenyésztő inkább úgy fogalmaznám, hogy természetesség...

2010. szept. 6. 21:55
 32/54 audryenne ***** válasza:
80%

Bocsi...lehet hogy kicsit elkanyarodok, de engem meg az zavar egy csomószor, hogy azok akiknek jó drága kocsira meg plazmatévére van pénzük, fajtatiszta szűrt, tenyésztőtől vett kutyára miért nincs? Mégiscsak fontosabbnak kéne lennie, mint egy tárgynak, nem?


Én amúgy inkább keverékpárti vagyok (menhelyről természetesen). Bár most szaporítótól van kutyám (anyukámnak csak ilyen kellett, mert ez a cuki).


Aki azt mondja, hogy "dehát az csak egy kutya...miért adnék rá ki 100ezret", annak miért nem jó a keverék?

Mert ha nem munkakutyának kell, miért kell mindenkinek "fajtatiszta" házi kedvenc?


(Bocsi lehet hogy egy kicsit off, de nem bírtam ki...)

2010. szept. 18. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/54 anonim ***** válasza:
0%

Én ég az ellőzzőekhez hozzászolnám (én is), hogy, nemis tudom hogyan fogalmazzak. tehát hogy egy tenyéztő miatt nemkell mindeggyiket lenézni, vagy ilyesmi. és igen, lehet hogy vannak olyan tenyésztők akik pénzéhesek, de ettől függetlenül nem minden tenyésztő az. Szaporitókkal is ugyanigy. Tényleg vannak olyanok akik minden egyes tüzelésnél fedeztetik a kutyájukat, de vannak normálisak is. És lehet hogy nem szüretik a kutyájukat, nincsen törzskönyve, és nem 100e ért adja, de ttol lehet jó kutya. nekem is szaporitótol van a kutyám, ettöl függetlenül semmi baja( és igen tudom, emellet lehet hogy más szaporitotol vett kutának meg van baja), azis lehet hogy nekem "mázlim volt".

Ennek ellenére valamilyenm szinten mégis ellene avgyok a szaporitóknak, kutyagyáraknak, és miegymásnak, mer tényleg azlessz pár év julva, hogy a fajták között semi külömbség nemleszs kinézeten kivül. Azis egy érdekes dolog hogy magyarországon szánhúzókutyákat tenyésztenek, de nemtudsz mi csinálni. nemtudjuk megváltani a világot, -talán- semit se tudunk ezek ellen tenni.


{ egy kérdés: mit jelent az off. Most mindenki hülyének néz, de tényleg nemtudom :S }

2010. szept. 18. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/54 A kérdező kommentje:
Azt jelenti, hogy nem a témához illő (kérdésre válaszoló) hozzászólás.
2010. szept. 18. 20:56
 35/54 anonim ***** válasza:
46%

ha valami baja van a kutyának ha megbetegszik akkor az 99% hogy csak fajtatiszta lehet ha szaporítótól van ha tenyésztőtől


eddig nekem csak keverék kutyáim voltak, kiskorukba is csak a kötelezőket kapták (veszettség, + féregirtó tablettát)

és sosem volt semmi bajuk, mind több mint 10 évig élt


most van egy hosszú+rövid szőrű tacskó keverékem teljesen egészséges meg van egy rövidszőrű tömzsilábú keverékem is de totál úgy néz ki mintha fajtatiszta lenne és 15 éves és ő sem kapott a kötelezőkön kívül semmi mást

előtte is regeteg keverék kutyáim voltak sosem volt semmi bajuk

egyszer az apám tenyésztett egy kutyafajtát 15-20 éve és a gatyáját ráköltötte és végülis megdöglöttek a kiskutyák pedig ellettek ajándékozva, mert már az elején annyi volt a ráfizetése, hogy hányni tudott volna az egésztől, és nem a haszon miatt csinálta, de végülis nem gondolta volna hogy ennyibe fog kerülni.

az egyik alomból meglett tartva 1 kan, 1 éves korában megdöglött pedig megkapott minden oltást

pár évvel később az anyja is megdöglött

aztán keverék kutyák voltak ők nem kaptak kötelezőkön kívül mást a fajtatisztákkal ellentétben, mert azok mindenféle oltást+ vitamint megkaptak


pár évvel később volt 1 német juhász, fajtatiszta volt és gyönyörűen nézett ki. ő is megkapott minden oltást mégis megdöglött valamivel több mint 1 évesen.

Szóval én azt mondom, hogyha lehet akkor tartsatok inkább keverék kutyát, az ingyen van

És semmivel sem rosszabb mint egy fajtatiszta, csak ha 2 fajtatisztából van akkor ugyanolyan lesz mint az anyja és az apja összegyúrva és egy keverék kutya nem csak hogy szinte ingyen van, de legalább 1000-szer ellenállóbb a szervezete, jobbak a génjei, mivel nincsenek semmilyen jelei a kisfokú beltenyésztettségnek, mint a fajtatiszta kutyáknál

2010. szept. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/54 anonim ***** válasza:
46%
még annyit, hogy akérdezőnek, és az első és második válaszolónak teljesen igaza van, és sajna a sok buta ember lepontozta őket
2010. szept. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/54 anonim ***** válasza:
46%

19:04

nekem egy kocsi és egy plazma tv fontosabb, mivel hogy lehet kutyám ingyen, ajándékba, és hiddel hogy az is ugyanúgy szeret mint egy akármilyen drága kutya

2010. szept. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/54 anonim ***** válasza:

Tisztázzunk valamit:a MEOE nem küzd a szaporítás ellen,sőt olyan szaporítóknak,akik csókosok,még elismeréseket is ad.Az ilyet hívják "mesterszaporítónak".

Ha a gyanútlan vásárló ilyentől vesz méregdrágán törzskönyves,de igazából selejt kutyát,jön a szöveg,hogy "sosem veszek többet tenyésztőtől,mert X tenyészetből vett Csucsika meghalt két évesen vesebetegségben".

Pedig ezek nemm tenyésztők,hanem szaporítók hangzatos címekkel.

A MEOE dolga lenne az ilyeneket kizárni,a mestertenyésztői címeiket elvenni.Az a baj,hogy őket nem zavarja,csak az számít,hogy a törzskönyvekért,minél több törzskönyvért fizessenek nekik.

2010. szept. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/54 audryenne ***** válasza:
100%

21:04:


Tudom, hogy ugyanúgy szeret. Mondom, én inkább keveréket szeretnék legközelebb menhelyről.:)


Csak azt nem értem, hogy csomó ember (ismerősök pl) "dobálják" ki a pénzt mindenre, de kutyára nem áldoznak 100ezret, holott nekik fajtatiszta kell.

2010. szept. 18. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/54 anonim ***** válasza:
0%

3. válaszolónak pedig azt üzenném, hogy jóhogy mindenki csak a pénzt nézi, jó te lehet hogy és a hozzád tartozó réteg azok az emberek itt akik egész nap a gép előtt ráérnek gyakorikérdésezni meg codozni és közben hamburgert zabálni

és közben nem dolgoznak, nem tudják azt hogy milyen nehéz munkát kell végezni egy kevés pénzért

anyám egész nap dolgozik a napszámba hajnali fél6-5ig havi 60 ezerért és költsem kutyára?

hogy legyen egy tenyésztői kutyám?

tudjátok mit? bassz-átok meg az anyátokat!

a szaporítótól is ugyanazt a kutyát kapod csak valamivel olcsóbban

de lehet ingyen is az miért nem jó?

vagy menhelyről? (jó én menhelyről nemhoznék kutyát, csak kicsit, amúgy ki akarna nevelni pár éves idegbeteg kutyát??)

2010. szept. 18. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!