Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csak én látom ezt rosszul?

Suhanc72 kérdése:

Csak én látom ezt rosszul?

Figyelt kérdés

Mégpedig arra gondolok, hogy a tenyésztők -tisztelet a kivételnek- nagyon nagy lobbyba kezdtek a "szaporítókkal" szemben; kissé kezdem unni, hogy minden második válaszban leszaporítóznak valakit. Tudom, hogy sok közülük lelkiismeretes, odaadó gazda és ért is ahhoz, amit csinál, de FCI, MEOE, stb, ezek malmára hajtani a vizet, az csak anyagi érdekből történhet. Ezek akkora érdekszervezetek, mint a ház. (láttam már fogatlan agarat, amelyik tenyészszemlés, önkényesen el nem ismert fajtákat (anatóliai juhászkutya néven összevonva 3 önálló, török fajta: akbash, karabas, kangal), tájjellegű akklimatizálódástól függetlenül tenyésztett fajtát (kaukázusi juhászkutya), stb, stb...

Vagy csak én látom ennyire kritikusan a dolgot?

Elsősorban tenyésztők válaszait szeretném és köszönöm


2010. szept. 4. 12:10
1 2 3 4 5 6
 41/54 anonim ***** válasza:
57%

Utolsó,nagy baromságokat írsz és a stílusod is alpári.Látszik,hogy csak annyi fogalmad van a témáról,mint a hozzád hasonló IQ-jú faludbelieknek.

Szaporítós kutya sokkal nagyobb eséllyel idegbeteg,mint a menhelyi.

2010. szept. 18. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/54 anonim ***** válasza:
81%
Ja és te is elmehetnél dolgozni,nem Édesanyádnak kéne egyedül robotolni.
2010. szept. 18. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/54 anonim ***** válasza:
0%

énis dolgozok képzeld

a menhelyi kutya 90% hogy szaporítós + rosszul nevelt + még kidobott is szóval biztos igazad van hogy idegbetegebb a sima szaporított és utána elajándékozott vagy eladott és családban felnövő egyed

de nem vitázok veled te kretén

és nem azért tartalak kreténnek, mert elmondtad a véleményedet, hanem a vakvilágba írod a baromságokat és azt hiszed hogy neked van igazad...

max csak abban van igazad hogy a stíluso alpári másban nem

amit fönt írtam azon gondolkozz inkább el

2010. szept. 18. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/54 anonim ***** válasza:
46%
Nekem már mindenféle kutyám volt: a menhelyi idegbeteg volt(nj keverék), a fajtatiszta, törzskönyves genetikai betegség miatt halt meg idő előtt(beagle), az egyszeri "besikerült" alomból származó viszont 15 évesen aludt el, hosszú, boldog évek után( angol cocker spániel). Most mudim van, háztól, neki is hosszú éveket remélek.
2010. szept. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/54 anonim ***** válasza:
55%

mindíg így van, hogy amit agyonajnároznak arról derül ki a végén hogy szar

elég gyakori a fajkutyáknál ez a sok betegség ellenben a keverékekkel

és a kúrva nagy tenyésztők kutyái is ugyanúgy gyetvásak mint a szaporítótoké csak esetleg kisebb arányban vannak a törzskönyves igazi tenyésztők kutyái



ha csak keverék kutyák lennének akkor az állatorvosok becsukhatnák a boltjukat ez 100%

2010. szept. 19. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/54 anonim ***** válasza:
0%
na aválaszomra senki sem írja le a véleményét??
2010. szept. 19. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/54 anonim ***** válasza:
60%
Kedves utolsó válaszoló. Szerintem részben igazad van. A tenyésztők is meg az állatorvosok is rendesen lehúzzák az embereket. A tenyésztők többsége a legalább 20.000 Ft-os előleget azért kérik, hogy abból oltassák be a kutyáaikat, meg abból törkönyveztessenek. Ez sajnos így van, én tudom, mert vettem már tk-s kutyát. Én 10.000 Ftot kültem előlegnek, mert gondoltam, hogy a vételár 10%-a elegendő. A frászt. Felhívott a mocsok tenyésztő telefonon, hogy mit képzelek, hogy a szemét csak úgy 10.000Ft-tal kibököm, mert őneki ez a pénz semmire sem elég, én meg mondtam neki, hogy ami még nincs a kezembe azért még nem fizetek ki 100.000 Ft-ot, majd a többit akkor, ha a kutya póráza a kezemben lesz. Én is leordítottam a fejét a szemétnek. Na szóval ez van. Ja meg az is a bajuk a tenyésztőknek, hogy ha nem méregdrága táppal etetem a kutyát, akkor már szemétkednek, kötekednek. Ő Eucanubával eteti a kutyáit. Én meg nem fogok kiadni havonta 17000 Ft-ot egy zsák eucanubára, mert ő úgy akarja, igaz megtehetném de nem. Én is prémium táppal etetek, de nem eucanubával. Az elején még azt is meg akarta mondani, hogy csak milyen típusú vakcinával oltathatom a kutyámat, mármint a vakcina gyártóját írta elő. Meghogy a veszettségijn, meg a kombinálton kívűl még mondta, hogy más betegségek ellen is kötelező beoltatnom az állatot. Be is oltatom, de nem azért mert ő így akarta. Szóval a tenyésztők többsége szemét. Na meg ne is beszéljünk azokról az ellenőrző látogatásokról... Na aztán én leállítottam erről a szemét tenyésztőt. Ennyi.
2010. szept. 19. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/54 anonim ***** válasza:
100%

Utolsónak:

Komolyan mondom le vagyok döbbenve!

Sajnálom, hogy vannak ilyen tenyésztők mint a Te esetedben.


Azt hiszem szerencsés vagyok ezen a téren.

Én tenyésztőtől vettem a kutyám ( 50 000ft ), és a látogatáskor a tenyésztő segített kölyköt választani, mert mondtam neki, hogy első sorban munkára kell. De egy két kiállításra is el akartam menni vele. Hozzá kell tennem, hogy a papa EU. győztes kutya volt. Szerintem a vétel ár akkor se volt a csillagos ég. Előleget nem kért, így az egész összeget akkor adtam át amikor a kölyköt elvittem, és kizárólag szerződéssel adott minden kölyköt.

Minden papírját megkaptam ( oltási, tk. szerződés ).

A kutya egy éves koráig minőségi tápot kapott, de nem a tenyésztő határozta meg. Én tartom vele a mai napig a kapcsolatot, és soha nem szólt bele s kutya neveléséba és tartásába. Egy éves kora után már tök mindegy mit eszik. Így csumpi ( friskiz vagy darling ) tápot kap. De a tápot csak kiegészítőnek adom a főtt kajába keverve.

Viszont ha a hentestől kapunk belsőséget akkor nincs táp csak hús. Az oltásokon kívül nem nagyon költöttem állatorvosra max. akkor amikor párszor megsérült. De nem beteges pedig már nem fiatal. Idén tölti a hetedik évét, a mai napig dolgozik,( egyszer a testével védett meg amikor a fejembe szántak egy baltát, ezek után még volt egy elfogása is ) megjárt egy két kiállítást, és a gyerekeket a mai napig imádja.Az IQ- ról már nem is beszélve. Pl. amikor a buszon mondja, hogy melyik megálló következik, már megy az ajtóhoz. Nem tanítottam neki, csak belerögződött.

Ha kérdezek a tenyésztőtől vagy ha tanácsot kérek mindig őszíntén válaszol ( szókimondó de nem sértő ).

Aszem belenyúltam a tutiba. :-)

2010. szept. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/54 anonim ***** válasza:
42%

Kedves utolsó válaszoló. Az előtted lévő válaszoló vagyok.

Hát igen sajnálatos az ilyen dolog, de már állított magán a tenyésztő, mostmár normális azért. Most már nem mondja meg mivel etessek, de azért néha érdeklődik.

Én a kutyámat amit a tenyésztőtől vettem, Belcando-val etetem, az is egy nagyon jó táp. Szerintem is megfelelő már a kutya nagy korában a Frieskies, meg a Pedigree is. Korábbi kutyám Pedigree-t evett, semmi nem volt vele, 16 évet élt, szépen elaludt, egyik reggel már nem kelt fel. Semmi fájdalma nem volt.

Bizon a tenyésztők többsége pénzéhes, ezt elhiheted, és mindenki elhiheti. Ja meg nem mindegyik tenyésztő ad automatikusan tk-t. Sok olyanról hallottam, hogy a vásárló kényszerítette a tenyésztőt, hogy váltsa már ki a kiskutya számára a tk-t. Meghát azér t egyes tenyésztők a tápláláson is spórólnak. Mondják, hogy ilyen, meg oylan tápot adnak, aztán nem is igaz. Jó ha a kutya vizbeáztatott kenyeret kep egyes tenyésztőknél. Azért van ilyen is ám. És az iylen kennelek többsége a híres, nagy kennelek közt van. Legjobban a fiatal, és a kis kennelel rendelkező tenyésztők látják el a kutyáikat.

2010. szept. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/54 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem nem tud mindenki tenyésztőtől vásárolni, de nem feltétlenül szaporítótól vásárol attól még. Van valami köztes pl.:attól még mert születik valakinek néhány kiskutyája nem lesz szaporító, de tenyésztő sem!
2010. szept. 19. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!