Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csak szerintem nem való kutya...

Csak szerintem nem való kutya vagy macska egyedül élő nyugdíjas néniknek ? Csak én vettem észre azt, hogy a kutya megtanulja, hogy a gazdájának nem kell szót fogadni, mert úgyse lesz következménye ?

Figyelt kérdés
Az a tapasztalatom, hogy az egyedül élő nyugdíjas nénik, ha akarnának, akkor sem tudnak parancsolni kutyáiknak. Sőt láttam én már nyugdíjas bácsit is bénázni, mert ugye a kutya a saját gazdáját jól ismeri, ha a gazda tesz semmit határozottan, akkor csend sem lesz.

2022. jan. 26. 22:58
1 2 3 4 5 6
 21/52 anonim ***** válasza:
100%
Anyukám szomszédjában lakik egy néni, meghalt a férje pár éve, azóta tök egyedül van. A fiát megkérte, hogy vigye el a közeli menhelyre, elhozott egy pár éves, ivartalanított, kistestű szuka kutyust. Olyan szeretettel bánik vele, hogy hihetetlen, naponta vagy 2x sétálnak a kertes ház ellenére (!), a kutyus természetesen benti. Nagyon szereti a néni, sokszor mondja is, hogy milyen jó, hogy van neki, az egyetlen társasága. Nem, én nem gondolnám, hogy rossz helyen van nála a kutya. Ja, és amúgy ez vidék ám, csak mondom, mert itt állandóan az megy, hogy vidéken mindenki állatkínzó gyökér.
2022. jan. 27. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/52 anonim ***** válasza:
84%
Szerencsére nem vagy olyan helyzetben, hogy ilyen szinten meg ilyen indokokkal pofázhass bele mások életébe.
2022. jan. 27. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/52 anonim ***** válasza:
100%

A szomszéd néninek Rotija van.Lakásban.

Eddig akárhányszor lementem ők mindig lent voltak a környéken.Ma is,én mentem a boltba ők már mentek a ligetbe sétálni.

Hozzá tenném,hogy én 7:30-kor indultam neki boltolni.Bőven lenne ideje otthon lustulni,és hivatkozni bármiféle betegségre ami miatt nem megy.De megy,és kora reggel.


Most mondhatnád,hogy mi ha van az a kutya elszabadul,nem tudná megfogni..

Nem fog.Nagyon jól nevelt,példát lehetne venni az öreg lányról.Másnál még a lábtörlő méretű kutya is szaggatja a pórázt ha más kutyát lát..

2022. jan. 27. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/52 anonim ***** válasza:
56%

Csak mert ismertek egy-két időst, aki tisztességgel gondoskodik a kutyáról, az nem jelenti azt, hogy minden idős ilyen. #20 én szeretem a nagymamámat, de attól még nagyon gáznak gondolom, ahogy a kutyáival bánik. Nem viszi őket sétálni, meg vannak kergülve a kertben.


Ez azt sem jelenti, hogy minden családos ember jól bánna az állattal, ezt sem mondta senki. Az is borzasztó, hogy sokan nem nevelik meg a gyereket és tényleg hagyják, hogy szegény kutyával bármit csináljanak.

2022. jan. 27. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/52 anonim ***** válasza:
84%

Tehát leírtad ugyan azt amit mi: nem azzal van baj,ha idős tart kutyát,hanem azzal aki hanyagul tartja azt.


Meg vagytok sértődve,hogy a kinti tartást leszólják,másik réteg azt,hogy a benti tartásra mondanak rosszat,majd ti leszóljátok azt,hogy az idősek hogy tartják a kutyájukat.

Hahó,ők is emberek.Nem egy külön kategória.Van aki úgy tartja a kutyát ahogy azt kell és ahogy a kutya azt igényli (édes mindegy,hogy idős,középkorú vagy gyerek),és van aki sz*rik bele az egész kutyatartásba csak kellett valami a kertbe/lakásba amit kerülgethet. :D

2022. jan. 27. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/52 anonim ***** válasza:
21%
Oké, vannak jó példák is, mint mindenből, én is ismerek egy ilyen nénit, de hiába soroljátok őket, (személy szerint ráadásul, innen is látszik hogy nagyon kevés van) könnyen belátható hogy ez nem a többség. Főleg falun/kertesházban nem.
2022. jan. 27. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/52 A kérdező kommentje:

"Oké, vannak jó példák is, mint mindenből, én is ismerek egy ilyen nénit, de hiába soroljátok őket, (személy szerint ráadásul, innen is látszik hogy nagyon kevés van) könnyen belátható hogy ez nem a többség. Főleg falun/kertesházban nem."


Egyetértek, ezért mondom, hogy kell egy törvény, plusz ellenőrök, akik rendszeresen megnézik, hogy kinél, hogyan viselkedik egy kutya, aztán büntetést adni a gazdájának, mert a többségnél rosszul vagy sehogy nincs nevelve. Kivétel mindig van, az hogy itt-ott, egy-egy néni jól neveli, az nem a többség.

2022. jan. 27. 14:13
 28/52 anonim ***** válasza:
63%

Hogyne,majd bárkihez havonta ellenőrök fognak bekopogni,hogy jó napot hogy tartja a buksit.

Azért ne túlozzunk már.🙄

2022. jan. 27. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/52 A kérdező kommentje:

Nem is kell bekopogni, messziről meg lehet figyelni.


Egy biztos, a legtöbb ember rosszul vagy sehogy sem neveli Magyarországon.


Olvastam róla, hogy más országokban rengeteg kutya nem tud ugatni, mert az egész nap ugatós kutyáknak elvágják a hangszálait. Ezt nem tartom megfelelőnek, például azért, mert ettől még halkan tudnak ugatni vagyis a viselkedésük nem változik.

2022. jan. 27. 15:38
 30/52 anonim ***** válasza:
77%

Na a másik beteg ötlet.Legyen valaki munkája az,hogy távolról "megfigyel" másokat csak mert azok kutyát macskát tartanak? Normális vagy te? Nem úgy tűnik..:D


Amúgy is több állattartó van mint akit szemmel lehetne tartani.

Ha úgy látod,hogy valaki rosszul tart kutyát most is feljelentheted de el ne képzeld már,hogy távolról leskelődhetsz mindenki után,hogy vajon mit ront el szerinted állattartás téren..

2022. jan. 27. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!