Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csak szerintem nem való kutya...

Csak szerintem nem való kutya vagy macska egyedül élő nyugdíjas néniknek ? Csak én vettem észre azt, hogy a kutya megtanulja, hogy a gazdájának nem kell szót fogadni, mert úgyse lesz következménye ?

Figyelt kérdés
Az a tapasztalatom, hogy az egyedül élő nyugdíjas nénik, ha akarnának, akkor sem tudnak parancsolni kutyáiknak. Sőt láttam én már nyugdíjas bácsit is bénázni, mert ugye a kutya a saját gazdáját jól ismeri, ha a gazda tesz semmit határozottan, akkor csend sem lesz.

2022. jan. 26. 22:58
1 2 3 4 5 6
 41/52 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, milyen kutya és milyen az idős ember. Ismerek fitt kisöregeket, és van sok idős kutya menhelyen, akik már nem aktívak, és szívesen cserélnék a rideg kennelt egy kanapéra életük végére. Ahol lakom, van egy idős hölgy örökbefogadott kutyával, aki egyszer mesélte, hogy ha nem lenne a kutyája, ki sem mozdulna otthonról.
2022. jan. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/52 anonim ***** válasza:
100%

Én is látok sok neveletlen, ápolatlan, kertbe, garázsba (mert az aztán marha jó és egészséges neki) kiba szott, kerítésnél acsargó kutyát az utcában. Kivétel nélkül mind gyerekes családokhoz vagy max középkorú házaspárokhoz tartoznak. Az alsó szomszédom meg egy 25 körüli fiatal csajszi, egésznap ugató ölebbel.

Ennyi erővel se gyerekesnek, se fiatalnak ne legyen kutyája.

2022. jan. 28. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/52 A kérdező kommentje:
Hát, igen, ezért lenne jó ellenőr, aki büntetést ad.
2022. jan. 29. 03:19
 44/52 anonim ***** válasza:
69%

Adok én neked mindjárt olyan ellenőrt,hogy a székről fogsz lefordulni.

Ha valaki rosszul tartja a kutyáját be kell jelenteni,és kész.Már egyre tágabb fogalom az,hogy mit minősítünk állatkínzásnak.(pl végre a tartós rövid láncon tartás az lett..)

2022. jan. 29. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/52 anonim ***** válasza:
30%
Na kibújt a szög a zsákból. A kérdező szociopata.
2022. jan. 29. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/52 A kérdező kommentje:

Én jelentettem a szomszédot a jegyző asszonynak, de ő csak nappal 5 percre nézte meg a szomszédot, ráadásul a szomszéd azt hazudta, hogy nem sok ideig szokott kötve lenni a kutya. Közbe meg egyész éjszaka kötve volt. A másik baj meg az, hogy akár kötve van, akár szabadon, a kutya egész nap csak ugat, amit szintén nem látott, nem hallott a jegyző asszony.

A szomszéd egy öreg néni. Hallottam 2 pletykát,

1.: Az illetékes hatóságok az öregeket sajnálja és védi.

2.: A törvény a gazembereket védi.


Olyan ellenőrökre lenne szükség, akik ugyanúgy büntetnek mindenkit és nem tennének különbséget fiatal és öreg között és olyan ellenőrökre lenne szükség, akik nem 5 perc ellenőrzés után hoznak döntést.

2022. jan. 31. 00:16
 47/52 anonim ***** válasza:
80%
Nincs kapacitás ellenőrizni, a bejelentésekre sem mennek ki feltétlenül.
2022. febr. 2. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/52 A kérdező kommentje:

Nem lenne kapacitás, hogyha sok lenne a bejelentés, de vidéken kevés a bejelentés.

Az 5 perces ellenőrzést 1 alkalommal semmilyen vagy rossz munkavégzésnek nevezném és én nem adnék ezért havi fizetést egy jegyzőnek. A jegyzőre is ráférne egy ellenőr.

2022. febr. 3. 14:53
 49/52 anonim ***** válasza:
100%
Budapesten sem ellenőriznek, pedig lenne mit.
2022. febr. 3. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/52 anonim ***** válasza:
74%

Sehol nem ellenőriznek,mert semmi köze senkinek ahhoz,hogy hogyan tartod az állatot ameddig az normálisan van tartva és nem zavarja vagy veszélyezteti a környezetében élőket sem.

És sehol nem is kell ellenőrizni senkit,távolról megfigyelgetni meg főleg nem.

Ha valaki rosszul tart állatot az nem marad titokban,valamelyik szomszéd úgyis tesz feljelentést.

2022. febr. 3. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!