Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elaltatnátok egy öreg kutyust...

Elaltatnátok egy öreg kutyust az alábbiak miatt? Pro és kontra?

Figyelt kérdés

Adott egy 14 és fél éves kiskutya. Sajnos az egyik szemén biztos hogy van egy szürkehályog, a másikon nem vagyunk benne biztos, de az 100% hogy nem lát jól, vagy éppen semmit nem lát. Sajnos a hallásával is gond lehet, mert konkrétan nem hallja ha szólunk neki, vagy csattogtatjuk az újjunkat a füle mellett 1cm-re. Sajnos már a mozgása is nagyon le van lassulva, most azt nem tudjuk, hogy azért mozog és sétál lassabban, mert fáj az ízülete vagy azért mert tényleg nem lát. Sajnos a bőre sem egészséges, tiszta vörös és száraz, nem kizárt hogy ekcémája is van (persze az sem biztos hogy az) mivel nagyon büdös szegény.

Viszont a lenyeg, hogy ezen kívül semmilyen gondja nincs a kutyának.

Holnap jön elvileg az állatorvos, hogy elaltassa mert a család így döntött viszont estig még el tudjuk dönteni, én például nem ragaszkodom hozzá ha nem muszáj. Ma is elmentem hozzá és megsimogattam és kicsit megvizsgáltam és ugrált örömében és kicsit futkározott is, már amennyire bírt, szóval annyira nem tűnt izületbajosnak a kutya.

Mit tennétek? Mert igaz már nem nálunk él 12 éve de hetente meglátogattam (mert nagyszüleimnél van) és nagyon fog hiányozni. Szóval ti mit tennétek?



2022. febr. 1. 15:45
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
84%

Mekkora, milyen fajta kutya? Nem mindegy, hogy egy csivava vagy egy kuvasz.

Egyébként ha a család már döntött, te nem sokat tehetsz.

2022. febr. 1. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
93%
Csak kisöreg, én biztos nem altatnám el. Akkor altatnám el ha gyógyíthatatlan beteg lenne, és szenvedne.
2022. febr. 1. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
87%

Előbb nem kellene megvizsgáltatni szerencsétlent,mielőtt ti önkényesen eldöntitek,hogy el kell altatni? Ha fáj az izülete (ezt sem tudjátok igazából,csak a hasatokra ütöttetek) arra vannak étrendkiegészítők meg gyógyszerek, ahogy a bőrére is ha beteg. Az ,hogy rosszul lát/hall egy kutya egyáltalán nem indok az altatásra, az elsődleges érzékszerve az orra, az biztos jól működik még most is.

Amikor az orvos azt mondja már nincs mit tenni,merta korából adódóan mondjuk sorra elkezdenek leállni a szervei a kutyának, akkor altatnám el. Amíg futkározik,eszik iszik és nem gubbaszt egész nap addig miért ne élhetne? Nyilván egy öreg kutya lassabban fog mindent csinálni , de ez nem indok az altatásra. Az is kegyetlenség,hogy nem viszitek orvoshoz a bőrével,a szemével, meg még ki tudja mivel,de altatáshoz egész gyorsan ki tudtátok hívni az orvost.

2022. febr. 1. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
82%
Nem altatnám el ennyi miatt. A mi kutyánk (tk-s) fél éves korára teljesen megvakult. De szinte észre sem lehetett venni. Költöztünk is vele, az új helyen is jól megszokott. Szóval csak ez nem lenne indok. Mi akkor döntöttünk az altatás mellett, amikor nem tudott felállni, hogy megegye a vacsoráját. Nem voltak akkor sem fájdalmai, csak ereje nem volt már. Hiába öreg, lassú és vak, ha nincsenek fájdalmai, a szeretet, a simogatás, a jó szó, a szellő, a napfény, ez mind megéri.
2022. febr. 1. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
73%

Egyébként az az orvos is adja vissza a diplomáját aki ezek miatt altat... én a nem reagáló, csak fekvő, rohamokat átélő, egyértelműen haldokló kiskutyámhoz hívtam ki orvost és még így is megvizsgálta előtte...hátha van bármi esélye... előtte nap vittem orvoshoz, ölben annyira nem volt ereje... de még ott is megpróbálkoztak a kezeléssel pedig már akkor láttam rajta hogy vége lesz... lehet pénzlehúzás volt csak, nem tudom. De próbálkoztunk. És sokkal-sokkal rosszabb állapotban volt szegényem kincsem.😭😭😭😭

Szóval az orvost sem értem ha csak így bemondásra, kérésre altat...

2022. febr. 1. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 A kérdező kommentje:

Még mielőtt mindenki betámadna, hogy ilyen felelőtlen, olyan felelőtlen vagyok: ÉN NEM SZERETNÉM, SŐT EGYENESEN ELLENZEM/ELLENEZTEM, hogy elaltassák a kutyust! Csak mivel padhelyzet alakult ki (nem volt ötlet hova vinni a kutyát és a jelenlegi helyen már nem tűrik meg és a családban csak ketten szeretnénk elkerülni az altatást) így esély sem volt több.

DE!!! most szerencsére valamennyire megoldódott a helyzet, ugyanis átmenetileg sikerült elintézzem, hogy elvigyék a kutyust egy biztos helyre (másik nagyapám házához, ahol senki nem él most) amíg ki nem vizsgáltatom.

Egyébként egy kistestű kutyáról van szó. Bichon Havanese a fajtája. Most azon vagyok és leszek hogy mindennap elmenjek majd ahhoz a házhoz ahova visszük a kutyát, hogy enni adjak neki és mielőbb keresek egy értelmes állatorvost aki megvizsgálja teljesen. Ehhez nyilván meg kellene majd fürdessem, hogy fogadja egy orvos, de majd valahogy megoldjuk, mert ugye ez most nehézkes ilyen időben.

Mindenesetre én minden lehetőséget megragadok, hogy ne kelljen fölöslegesen elaltatni szegény kiskutyát. Nyilván ha egy valamire való állatorvos is aztmondja, hogy már tényleg nincs sok értelme életben tartani és talán megváltás lenne neki, akkor bele megyek az altatásba.

2022. febr. 1. 18:06
 17/46 anonim ***** válasza:
60%
Miért, most hol van, hogy el kellett vinni onnan? Mit kell rajta kivizsgáltatni? Az öregség nem betegség, hanem állapot.
2022. febr. 1. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 A kérdező kommentje:
Nagymamámnál, de neki útban van: nem hajlandó már etetni, gondoskodni róla stb.
2022. febr. 1. 18:24
 19/46 A kérdező kommentje:
Hozzánk szintén nem kerülhet mert a szüleim sem szeretnék ide hozni, tehát mint mondtam nehéz helyzetben vagyok!
2022. febr. 1. 18:25
 20/46 anonim ***** válasza:
87%
Tehát elviszed egy lakatlan házhoz, ezzel nem segítesz a kutyán.
2022. febr. 1. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!