Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elaltatnátok egy öreg kutyust...

Elaltatnátok egy öreg kutyust az alábbiak miatt? Pro és kontra?

Figyelt kérdés

Adott egy 14 és fél éves kiskutya. Sajnos az egyik szemén biztos hogy van egy szürkehályog, a másikon nem vagyunk benne biztos, de az 100% hogy nem lát jól, vagy éppen semmit nem lát. Sajnos a hallásával is gond lehet, mert konkrétan nem hallja ha szólunk neki, vagy csattogtatjuk az újjunkat a füle mellett 1cm-re. Sajnos már a mozgása is nagyon le van lassulva, most azt nem tudjuk, hogy azért mozog és sétál lassabban, mert fáj az ízülete vagy azért mert tényleg nem lát. Sajnos a bőre sem egészséges, tiszta vörös és száraz, nem kizárt hogy ekcémája is van (persze az sem biztos hogy az) mivel nagyon büdös szegény.

Viszont a lenyeg, hogy ezen kívül semmilyen gondja nincs a kutyának.

Holnap jön elvileg az állatorvos, hogy elaltassa mert a család így döntött viszont estig még el tudjuk dönteni, én például nem ragaszkodom hozzá ha nem muszáj. Ma is elmentem hozzá és megsimogattam és kicsit megvizsgáltam és ugrált örömében és kicsit futkározott is, már amennyire bírt, szóval annyira nem tűnt izületbajosnak a kutya.

Mit tennétek? Mert igaz már nem nálunk él 12 éve de hetente meglátogattam (mert nagyszüleimnél van) és nagyon fog hiányozni. Szóval ti mit tennétek?



2022. febr. 1. 15:45
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
74%
Jah hogy még én legyek a szar. Nagyanyádnak meg üzenem, hogy ő se egyen ezentúl a haláláig egy falatot se, hogy így viselkedett szegény kiskutyával, és ilyen felfogása van. Most szálltam ki az egészből, mert még olyat írok hogy örökre kitiltanak.
2022. febr. 1. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 A kérdező kommentje:

#29 sajnos lesarkítva ugyan, de igen , röviden erről van szó. Egyedül én próbálom megmenteni, de sajnos haza nem hozhatom, mert szüleim nem engedik. Saját Házam sincs, és egy kutya miatt azért nem veszek magamnak lakást. Próbálkoztam már odaadni olyan gazdiknak akik szivesen örökbe fogadnák, se sajnos nem találtam ilyen családot.

Egyszóval sajnos nekem kellett valamit kitaláljak. Sajnos nem volt jobb ötletem. Az biztos hogy minden tölem telhetőt mostmár meg fogok tenni. Le fogom fürdetni melegvízzel, olyan samponnal ami az ő bőrére való. Elviszem állatorvoshoz is és alaposan átvizsgáltatom.

2022. febr. 1. 20:45
 33/46 anonim ***** válasza:
87%
Én vagyok a 29-es. Én mondjuk téged nem akarlak bántani, mert látom, hogy a lehetőségeidhez képest próbálsz segíteni a kutyán, de gondolom kamasz lehetsz, vagy nagyon fiatal felnőtt, aki még függ a szülőktől, így nem sok lehetőséged van. Orvoshoz mindenesetre vidd el szegényt, hozza rendbe a bőrét stb. sokkal jobb lesz neki.
2022. febr. 1. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:
85%

"És amúgy meg ez egy hatalmas f.szság hogy ezek a kutyák nem valók kinti udvarra stb. Rengeteg ismerősömnek van Bichon Havanese kutyája KINT AZ UDVARON"


Az ugye megvan, hogy ez egy társasági kutya? Egy társasági kutya nem kinti kutya, baromira szerethettétek, hihető. Hát, nem csodálom, hogy a jelenlegi állapotában nem találtatok neki gazdit.


Ha nem kitalált sztori, akkor velük vedd fel a kapcsolatot: [link]

2022. febr. 1. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:
75%

NORMÁLIS állatorvos akkor altat el állatot ha már látja rajta hogy vegetál és szenved.

Nekünk 16 éves korában pedzegette a doki hogy lehet jobb lenne neki de még ragaszkodtunk hozzá, ízületes volt, süket, kapott mindenféle étrendkiegészítőt, gyógyszereket stb. állandó vendégek voltunk az állatorvosnál, egyébként szinte egész nap aludt a kutya. Aztán egyszer csak arra értem haza hogy a saját ürülékében/pisijében fetreng, már felállni sem bírt, megmozdulni se, hát borzalmas látvány volt. Úgyhogy nem érdemes sokáig szenvedtetni ha az orvos javasolja... Nem hiszem el, hogy a fejetekből kipattant ez és az orvos vizsgálat nélkül mondta hogy oké, kimegy és elaltatja. Megvizsgálja aztán majd ő elmondja mit javasol, legalábbis remélem.

2022. febr. 1. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:
80%

Amúgy aki amellett kardoskodik, hogy keressenek új gazdát, annak kell a kutya? Magához venne egy 15 éves, vak, süket, fájós idegent? Ugye, hogy nem?


Szóval jól látod kérdező, az valid probléma, hogy ki a fenének kell egy ilyen kutya.


A másik probléma, hogy egy apró, idős társasági kutyának 20+ fokban, memóriahabos kutyaágyon és emberek társaságában lenne a helye. Nem egy lakatlan, házban egyedül.


A harmadik probléma, hogy ennek kutyának tegnapra is késő lett volna az állatorvosi kivizsgálás. A bőre kezelhető, az ízületek megfelelő étrend kiegészítővel szinten tarthatóak.

Amúgy a vakság, süketség nem akadály, át lehet nevelni érintés jelekre (verbális jelek és kézjelek helyett), lehet illatosított labdával játszani, tölthető játékokat adni neki...


No, ennek ellenére te is a tökeidet vakarászod, azon rugózol, hogy fürdetni kellene a kutyát, mielőtt orvoshoz viszed ... ööö.. talán tavasszal?

Segítek: NEM prioritás, hogy hogy néz ki vagy hogy szaglik a kutya, az orvos már látott ilyet, valószínűleg többet is.


Mi leírhatjuk, hogy egy ilyen kutyusnak lehet normális életminősége, de családod leszarja, neked limitált lehetőségeid vannak amellett, hogy el is vagy tévedve, mint Jancsi és Piroska az erdőben. Lehet, hogy ebben az esetben az altatás kedvesebb lenne.

2022. febr. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 A kérdező kommentje:
Nos, hát nem gondoltam volna, hogy ennyire le savazva. Mindenesetre én elintéztem, hogy ne altassák el és minden tőlem telhetőt meg fogok tenni, hogy ha nem is nagy százalékban, de javítsak az életkörülményein. És azt ne mondja nekem senki hogy megváltás lenne neki a halál, mert alapvetően amúgy nem szenved, mert sétál, közlekedik, ugrál is néha!
2022. febr. 1. 22:21
 38/46 anonim ***** válasza:
96%
Ne haragudj, de a leírásod alapján ez egy szörnyen elhanyagolt kutya. Ne csodálkozz a válaszokon.
2022. febr. 1. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:
98%
Minden jóérzésű ember felháborodik rajta hogy mennyire el lett hanyagolva ez a kutya.
2022. febr. 2. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:
100%

1. Te tegyél meg, amit tudsz.

2. OK? nem a nagyi akarta a kuyát, ő is öreg, beteg stb.

3. A szüleid az igazi felelősek ebben az egészben. Bár ha 10 évesen kaptad és a kutya most 14, akkor te is felnőtt vagy már. Szóval jobban is presszionálhatnád a szüleidet, hogy OK, több kutya nem lesz, de ez már itt van, és a család kötelessége gondoskodni róla.

2022. febr. 2. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!