Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elaltatnátok egy öreg kutyust...

Elaltatnátok egy öreg kutyust az alábbiak miatt? Pro és kontra?

Figyelt kérdés

Adott egy 14 és fél éves kiskutya. Sajnos az egyik szemén biztos hogy van egy szürkehályog, a másikon nem vagyunk benne biztos, de az 100% hogy nem lát jól, vagy éppen semmit nem lát. Sajnos a hallásával is gond lehet, mert konkrétan nem hallja ha szólunk neki, vagy csattogtatjuk az újjunkat a füle mellett 1cm-re. Sajnos már a mozgása is nagyon le van lassulva, most azt nem tudjuk, hogy azért mozog és sétál lassabban, mert fáj az ízülete vagy azért mert tényleg nem lát. Sajnos a bőre sem egészséges, tiszta vörös és száraz, nem kizárt hogy ekcémája is van (persze az sem biztos hogy az) mivel nagyon büdös szegény.

Viszont a lenyeg, hogy ezen kívül semmilyen gondja nincs a kutyának.

Holnap jön elvileg az állatorvos, hogy elaltassa mert a család így döntött viszont estig még el tudjuk dönteni, én például nem ragaszkodom hozzá ha nem muszáj. Ma is elmentem hozzá és megsimogattam és kicsit megvizsgáltam és ugrált örömében és kicsit futkározott is, már amennyire bírt, szóval annyira nem tűnt izületbajosnak a kutya.

Mit tennétek? Mert igaz már nem nálunk él 12 éve de hetente meglátogattam (mert nagyszüleimnél van) és nagyon fog hiányozni. Szóval ti mit tennétek?



2022. febr. 1. 15:45
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
88%

Egy ilyen fajtájú kutya mit keres kint az udvaron? Mit keres egy lakatlan háznál?!


Vörös az egész bőre, büdös, szem-és ízületi problémái vannak, de komolyan eddig mi volt vele? Szégyellje magát az egész családod, nem érdemeltek meg egy kutyát.

2022. febr. 1. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
86%
Inkább keress gazdát annak a kutyának.Nektek minek állat egyébként ??
2022. febr. 1. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
88%
Azért ahhoz is kell egy "lélek" hogy egy ilyen kiskutyát elvigyél egy lakatlan házhoz. Fürdetéshez meg elég a meleg víz+ kutyasampon érzékeny bőrre, vagy gyógysampon ha beteg a bőre. A nagyanyád meg főleg cuki hogy nem hajlandó etetni, gondoskodni róla. Haljon éhen akkor.... micsoda emberek vannak! Tudod mit? Azzal tennél szívességet ennek a szerencsétlen kisöreg kutyának, ha öreg napjaira odaadnád annak aki szeretettel venné körül.
2022. febr. 1. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
87%
Ez eddig is egy brutálisan elhanyagolt kutya volt... sajnálom szegényt. Fogadjunk, eddig nem látta állatorvos egyáltalán, ahhoz bezzeg lenne esze a családnak, hogy altatás miatt odahívja. Pfejj, szégyelljétek magatokat!
2022. febr. 1. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 A kérdező kommentje:

Drága Jó Istenem, de bírom az ilyen embereket, akik nem tudják az igazságot, de azért idejönnek okoskodni.

Képzeljétek el, próbálkoztam már gazdit találni neki, de nem sikerült! Elmondom a teljes sztorit, hátha sikerül kicsit jobban megérteni a történetet: kis koromban (10 éves voltam) kaptam ezt a kiskutyát, akkor még bent volt a házban és mindenki törődött vele! Ahogy azonban múlt az idő, költöztünk, házat újítottunk stb... A kiskutya elkerült nagyszüleimhez. Ott is jó kezekben volt, rendesen volt ápolva, fürdetve, és állatorvos is gyakran nézte, még most júliusban is. Az egyetlen problema, hogy mamám már elfáradt és nem tud úgy gondoskodni róla. Felvetettem az ötletet, hogy akkor hozzuk vissza hozzánk, hogy gondoskodjak róla, de a szüleim szintén nem akarták ezt. Ebből aztán a család úgy döntött, hogy a kiskutyát altassuk el, mert öreg, büdi is és már összevissza piszkít mindenhova. Ezt én nem hagytam annyiban és úgy döntöttem, hogy elviszem egy olyan házhoz ahova egy nap kétszer minimum megyek, hogy adjak neki enni stb.

Nem kell rögtön a torkomnak esni, mert én legalább megoldást próbálok találni, mert elaltatni semmiképp sem akarnám.

És amúgy meg ez egy hatalmas f.szság hogy ezek a kutyák nem valók kinti udvarra stb. Rengeteg ismerősömnek van Bichon Havanese kutyája KINT AZ UDVARON és semmi bajuk nincs és rendesen törődve is van velük. Szóval a kettő nem zárja ki egymást!

2022. febr. 1. 20:09
 26/46 anonim ***** válasza:
88%
Hát ettől nem lett szimpatikusabb a sztori, sőt.....
2022. febr. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 A kérdező kommentje:

Melyik része nem szimpi? Hogy próbálok egy kutyaéletet megmenteni, vagy hogy nem kényeztettük el soha a kutyát, úgy, hogy még a széltől is óvva legyen? Tudod, ezt a kutyáf kutya iskolába járattuk és mindent megkapott, és igen KINT AZ UDVARON, hiába is nem tetszik. Annyi a gond, hogy az elmúlt évben mamám már nem tudott úgy foglalkozni vele, mint eddig, ezért amortizálódott le szegény kutyus.

De egyébként mindig könnyebb mások feje felett pálcát törni, mint valódi és hasznos tanácsot adni.

2022. febr. 1. 20:25
 28/46 anonim ***** válasza:
81%
Szánalmas vagy, hogy van szíved egy ilyen kutyát kirakni a hidegre? A futinkon van 2 ilyen kutya, még a ruhájukban is dideregnek néha, nem hogy anélkül egész nap kint! Mondjuk mi a pitsát feltételezek magamról, még egy rohadt meleg fürdőt se kapott szerencsétlen.
2022. febr. 1. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
91%
Tehát volt egy cuki kiskutya, akit mindenki szeretett és állítólag foglalkozva is volt vele, aztán ahogy megöregedett és problémái lettek, mindenki lusta volt kezeltetni, hirtelen nem kell a kutya senkinek, próbálja a család egymásnak passzolgatni, végül arra az elhatározásra jutnak, hogy egyszerűbb elaltatni. Igazán szép történet, valóban. Ja, nem.
2022. febr. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 A kérdező kommentje:
#28 már ne is haragudj, de egy szóval sem írtam hogy kint a szabad ég alatt van... egy kis mellékhelyiség lett neki kialakítva ahol a leghidegebb hőmérseklet is 10 fok, mivel egy fa tüzelésű kazán van benne, plusz még egy kis ágy is jó vastagon bélelve is van neki, az átlaghőmérséklet pedig általában ilyen 13-14 fok bent. Szóval ki ne találd, hogy ez egy rossz környezet neki! A melegfürdőről meg csak annyit, hogy tavaly és az azelőtti években havonta kapott fürdetést! Meleg vízzel! Szóval mielőtt nekiállsz okoskodni, inkább tájékozódj vagy inkább hallgass !
2022. febr. 1. 20:40
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!