Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elaltatnátok egy öreg kutyust...

Elaltatnátok egy öreg kutyust az alábbiak miatt? Pro és kontra?

Figyelt kérdés

Adott egy 14 és fél éves kiskutya. Sajnos az egyik szemén biztos hogy van egy szürkehályog, a másikon nem vagyunk benne biztos, de az 100% hogy nem lát jól, vagy éppen semmit nem lát. Sajnos a hallásával is gond lehet, mert konkrétan nem hallja ha szólunk neki, vagy csattogtatjuk az újjunkat a füle mellett 1cm-re. Sajnos már a mozgása is nagyon le van lassulva, most azt nem tudjuk, hogy azért mozog és sétál lassabban, mert fáj az ízülete vagy azért mert tényleg nem lát. Sajnos a bőre sem egészséges, tiszta vörös és száraz, nem kizárt hogy ekcémája is van (persze az sem biztos hogy az) mivel nagyon büdös szegény.

Viszont a lenyeg, hogy ezen kívül semmilyen gondja nincs a kutyának.

Holnap jön elvileg az állatorvos, hogy elaltassa mert a család így döntött viszont estig még el tudjuk dönteni, én például nem ragaszkodom hozzá ha nem muszáj. Ma is elmentem hozzá és megsimogattam és kicsit megvizsgáltam és ugrált örömében és kicsit futkározott is, már amennyire bírt, szóval annyira nem tűnt izületbajosnak a kutya.

Mit tennétek? Mert igaz már nem nálunk él 12 éve de hetente meglátogattam (mert nagyszüleimnél van) és nagyon fog hiányozni. Szóval ti mit tennétek?



2022. febr. 1. 15:45
1 2 3 4 5
 41/46 anonim ***** válasza:
97%

Egy kutya nem tárgy. Nem pakolgatjuk ide oda. Bármilyen meglepő igényei vannak. A te kutyádnak is lennének. Vagyis voltak.


A fajtája alapján társasági kutya. Erre lett kitenyésztve, hogy a kanapén heverésszen veled, mert arra szelektálták, hogy az emberi társaságot keresse mindennél jobban. Ha felcsapod a guglit, és kicsit utánaolvasol a fajtának, akkor lőn világosság.


Annak a kutyának egy ilyen élet után megváltás a halál. Szóval én azt mondom, altassátok el. Nem fogod tudni kifizetni az állatorvosi költésegeket, ahogy látszik szavad sincs a saját családodban. Ne kínozzátok tovább azt a szerencsétlent.

2022. febr. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 A kérdező kommentje:

Nos, a következők történtek eddig:

A kutyus nem lett elaltatva. Hosszas háborúk árán elhozhattam a kutyát a házunkhoz. Fűtött, kényelmes környezetbe tudtam hozni, puha memóriahabos kutyamatracot vettem neki, párna, pléd puha környezet! Kozmetikusnál is járt a kutya. Ha minden igaz hétfőn vár minket az állatorvos, egy ÚJ! Nem egy kontár, nemtörődöm állatorvos.

A kicsi öreglány még szokja a helyet, de màr kezdi megszokni, magától közlekedik, jön-megy :)

De ami a legfontosabb: nagyon sokat vagyok vele egy nap. Szerintem érzi a kicsi, hogy kap törődést mert folyamatosan könnyezik a szeme és nyalogatja a kezem.

Egyébként mindenkinek igaza van: tényleg kevés szeretetet kapott ez a kiskutya. Emiatt szörnyen lelkiismeret furdalásom is van, de most még bízok benne, hogy visszahozhatom a ragyogást a kis szemébe. 😞

2022. febr. 5. 22:43
 43/46 A kérdező kommentje:
Illetve ami az orvosi kezeléseket illeti és azoknak árát: mindent meg fogok neki adni, összeget és pénztárcát nem kímelve, hiszen nem ez a fontos, hanem, hogy valamennyire, a lehető legjobb állapotban visszakaphassam gyerekkori kis kedvencemet :(
2022. febr. 5. 22:47
 44/46 A kérdező kommentje:
Sajnos úgy néz ki, hogy hiába kapott meg minden életkörülményt: meleg kuckót télen, melegfürdetést havonta, kozmetikus stb. Sajnos kevés volt és látszik a kis szemében, hogy nincs rendben valami :(
2022. febr. 6. 00:02
 45/46 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy nincs. Évek elhanyagolását nem lehet 2 nap alatt jóvátenni. Valószínűleg beteg.
2022. febr. 6. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 anonim ***** válasza:
83%
Nem. Én akkor altattam el,amikor már szenvedett,mert daganatos volt és konkrétan leállt az anyagcseréje,se ki,se be nem ment semmi. Az orvos egy évvel azelőtt mondta,de az utolsó pillanatig kivártam.
2022. febr. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!