Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megharapott a kutyam tegnap,...

Megharapott a kutyam tegnap, most valadekozik, ez problema?

Figyelt kérdés
Veletlenul belenyultam szegenynek a szemebe, gondolom fajt neki, mert megharapott es tobb helyen is a foga nyomanal verzett, lemostam kitakaritgattam amennyire tudtam. Mindegy fognyomnal feldagadtak az ujjaim, de van egy amelyikbol mindig folyik valami valadek, pedig mar tobbszor is lemostam rola. Mitol lehet?
2022. aug. 6. 09:20
1 2 3 4 5 6 7
 11/61 A kérdező kommentje:
Nem mentem orvoshoz.
2022. aug. 6. 11:30
 12/61 A kérdező kommentje:
Valadekozason kivul semmi kulonos.
2022. aug. 6. 11:30
 13/61 anonim ***** válasza:
100%

Pedig kéne, kapsz egy tetanuszt, illetve ha nincs oltása a kutyusnak, akkor a veszettség elleni kúrát is.


Addig is, míg rászánod magad, legalább nyomd tele a sebet Betadinnal.

2022. aug. 6. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/61 anonim ***** válasza:
100%

A váladékozás épp elég ahhoz hogy elmenj az orvoshoz. Miért nem mész? Talán félsz az orvostól vagy nincs rendben a kutya oltási könyve? Nem muszáj elmondanod hogy a kutya a tiéd volt. Az orvos lekezeli aztán intézd el a megfelelő oltásokat a kutyának.

Vagy legalább pálinkát boríts a sebre, az is jobb mint a semmi ha továbbra se mész.

2022. aug. 6. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/61 anonim ***** válasza:
91%

Kérdező, a helyedben komolyabban venném, vagy neked mindegy az életed?


A tetanusz nem játék, károsítja az idegrendszert és az izmokat. Az izommerevség fokozatosan alakul ki, amelyekhez rohamokban jelentkező izomgörcsök társulnak, így gyakran légzési és keringési elégtelenség miatt következik be a halál. Ezt akarod?

2022. aug. 6. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/61 A kérdező kommentje:
Nem a kutya miatt aggodom, hanem egyszeruen utalok orvoshoz jarni, csak akkor megyek ha mar muszaj, gyerekkorom felet korhazban toltottem, nem megyek oda csak ha mar nincs mas valasztasom.
2022. aug. 6. 12:13
 17/61 A kérdező kommentje:
Kezfertotlenito az jo a sebre? Amit covid alatt hasznalt mindenki olyanra gondolok. Vagy aloevera noveny.
2022. aug. 6. 12:14
 18/61 anonim ***** válasza:
100%

Mivel a te kutyád így azt tudod, hogy veszettség ellen oltva, ettől nem kell félned.


Egy tetanusz injekció viszont nem ártana, ha csak valamiért nem kaptál az elmúlt idöszakban. A kutya fogáról elég sok baktérium kerülhet a szervezetedbe.

2022. aug. 6. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/61 anonim ***** válasza:
100%

Te nagyon ostoba vagy már bocsánat. Addig húzod, hogy az orvosok se tudnak már majd mit tenni. Ha időben mész, gyorsan és kíméletesen megúszod. Minél tovább húzod annál szarabb lesz, és ehhez a gondolat menethez nem kell túl sok ész se.

Egyébként nem. Az a kézfertőtlenítő nem arra van, hogy bejusson a szervezetbe. De ha úgy érzed hogy az amcsik alja rétegének a szintjén vagy, akik még meginni is képesek voltak aztán csodálkoznak hogy mégse volt jó ötlet akkor hajrá.

2022. aug. 6. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/61 anonim ***** válasza:
100%

"csak akkor megyek ha mar muszaj,"


Végülis ez előtt írtam le, hogy meg is hallhatsz, most, te ilyen hülye vagy?


"

Kezfertotlenito az jo a sebre? Amit covid alatt hasznalt mindenki olyanra gondolok. Vagy aloevera noveny."


NEM, még véletlenül sem mehet sebbe, másrészt be hugyoznál a fájdalomtól, úgy csípne, betadine, octenisept, hyperol oldat amivel sebet lehet mosni, semmi más. Aloe veraval való kencék helyett pedig emeld meg végre a s.gged és húzás ügyeletre/sürgősségire....

2022. aug. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!