Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megharapott a kutyam tegnap,...

Megharapott a kutyam tegnap, most valadekozik, ez problema?

Figyelt kérdés
Veletlenul belenyultam szegenynek a szemebe, gondolom fajt neki, mert megharapott es tobb helyen is a foga nyomanal verzett, lemostam kitakaritgattam amennyire tudtam. Mindegy fognyomnal feldagadtak az ujjaim, de van egy amelyikbol mindig folyik valami valadek, pedig mar tobbszor is lemostam rola. Mitol lehet?
2022. aug. 6. 09:20
1 2 3 4 5 6 7
 31/61 anonim ***** válasza:
85%
Igen, ez probléma, nagyon gyorsan menj orvoshoz, az ujjad/kezed is elvesztheted ha nincs normálisan kezelve! Ez most még csak annyi ellátás, hogy normálisan kitisztítják, kapsz rá valószínűleg egy tetanuszt, meg mivel ez úgy hangzik, mint ami el van fertőződve, talán antibiotikumot is. De ha ezt házilag próbálod kikezelni, ahogy írtam, elveszheted a kezed, vagy még rosszabb. MUSZÁJ hogy lásson téged orvos, nem viccből mondjuk!
2022. aug. 6. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/61 A kérdező kommentje:
Miert biztos, hogy el van fertozodve? Ha egy lappal vagom el a kezem az is begyullad, eppe a heten a4es lap vagta el a kezem(nem vicc) es az is begyulladt napokig.
2022. aug. 6. 12:42
 33/61 anonim ***** válasza:
100%

Úristen segíts meg, azért, mert be van dagadva és váladékozik. Egy papírlapnyi vágást a szervezeted könnyen kezel, de ezek rendes mély sebek, ráadásul ki tudja milyen baktérium jutott bele a kutya fogáról, lehet, hogy a sz*ros segge nyalogatása után harapott meg.

Miért vagy ilyen makacs, nem kell a kezed? Vagy meg akarsz halni?

2022. aug. 6. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/61 anonim ***** válasza:
93%
Az állati harapás, marás elégé gyakori. Azért az emberek nem nagyon figyelnek rá. A seben keresztül kórokozók juthatnak a szervezetbe és számos betegséget okozhatnak. A veszettségen, tetanuszon, tularaemián kívül vannak kevésbé ismert súlyos betegségek, harapástól származó fertőzések. Ellátásukkal, gyógyításukkal kapcsolatos teendőkről hasznos tudni, mivel a sérülés utáni elsősegély megelőzi vagy gyengítheti a betegség lefolyását. Az orvosi ellátást azonban nem szabad mellőzni, mert az orvos eldönti, hogy kell-e a védőoltás tetanusz, illetve veszettség ellen.
2022. aug. 6. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/61 A kérdező kommentje:
Veszett lemne a kutya azt csak latnam rajt.
2022. aug. 6. 12:51
 36/61 anonim ***** válasza:
100%

Te tényleg nem érted. Egyrészt nem feltétlenül (főleg, ha nincs beoltva, ezek után gondolom nincs), nem az a legnagyobb veszély jelenleg, hogy lehet, hogy veszett.

ORVOS!

2022. aug. 6. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/61 anonim ***** válasza:
100%
*másrészt jelenleg
2022. aug. 6. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/61 A kérdező kommentje:
2021 februar akkor kapott oltast utoljara mist neztem meg.
2022. aug. 6. 12:56
 39/61 anonim ***** válasza:
85%
Könyörgöm, mit válaszolgattok, egy trollnak? De komolyan... Uramatyám :D
2022. aug. 6. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/61 anonim ***** válasza:
100%
Ha már olyan makacs vagy, hogy nem akarsz menni az orvoshoz, legalább rendesen mosd, ki a sebet szappanos vízzel, öblítsd le sok tiszta vízzel, töröld le szárazra és tegyél rá bőven Betadine tinktúrát. A tetanusz és veszettség kórokozóján kívül bekerülhetnek a sebbe: pasteurellak, kutya szájában élő baktériumok, állati herpesvírusok...
2022. aug. 6. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!