Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért kell panellakásban...

Tinker Bell kérdése:

Miért kell panellakásban kutyát tartani? Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
A szomszédunkban lakik egy nő, van egy kutyája. Már alapvetően ez sem tetszik, mert úgy gondolom, hogy kutyát panelban tartani egyenlő az állatkínzással. Szerencsétlen kutya egész délután sír, vonyít, ugat, nyilván nincs itthon a gazdája, nem foglalkozik vele, nem sétáltatja. Nem csak a hangok miatt, hanem az elveim miatt is nagyon zavar. Mit lehet tenni, hogy ne szenvedjen az a kutyus? Tehetek én bármit is szomszédként?
2011. febr. 15. 08:19
1 2 3 4 5 6
 11/58 anonim ***** válasza:
Mekkora és milyen a kutyus?
2011. febr. 15. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/58 A kérdező kommentje:

Nem tudom mennyire díjazná az ötletemet!

Majd megkérdezem tőle.


=o)


Köszönöm a többi választ is!

2011. febr. 15. 08:46
 13/58 anonim ***** válasza:
100%

Abban igazad van, hogy az a kutya nem érzi jól magát, mondhatjuk talán, hogy "szenved", de nem amiatt, mert lakásban él, hanem amiatt, mert a gazdája nem megfelelően foglalkozik vele, nem megfelelően neveli. Egy átlag kutyának majdnem mindegy, hogy 50 vagy 500 négyzetmétere van, mert ideális esetben az egyedüllét nagy részében valahol félrehúzódva várja a gazdáját. Pihizik. Aztán ha megérkezik a gazdi, akkor jönnek a közös akciók, pisi-kaki-séta-játék-tanulás. Az egyedül maradva síró kutyák általában a szeparációs stressztől szenvednek, ami a helytelen nevelés következménye. Ez persze Téged nem nyugtat meg, mert ugyanúgy zavar a kutyus hangja és szenvedése. Megpróbálhatsz beszélni a gazdájával, hogy íratkozzon be egy kutyaiskolába és vegyen pár leckét kutyanevelésből!


Nekem ugyan kerti kutyám van, de napközben a legtöbb amit tesz az, hogy átvonul egyik helyről a másikra, rágcsálja a marhalábszár csontját vagy megugatja a postást. Nem sokkal változatosabb program, mint egy lakásban. Aztán este jön a nagy séta a haverokkal, ahol akár 10 kilométert is futkározhat, szaglászhat kifáradhat, hogy másnap ismét egész nap pihenjen.

2011. febr. 15. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/58 A kérdező kommentje:
Megpróbálok beszélni a szomszéddal, bár nem túl szimpatikus és nem biztos, hogy jó néven veszi, hogy beleszólok a kutyatartásába. Nem túl régóta lakunk itt és nem nagyon ismerünk itt senkit, de egy próbát megér, mert tényleg nagyon sajnálom a kutyust!
2011. febr. 15. 08:52
 15/58 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem meg szánalmas vagy. Mégis mit vársz, hogy tippeket adjunk neked, hova fordulj? Na jó annyit kapsz, hogy először is forduljatok a gazdájához, hogy a kutyával egyértelműen többet kell foglalkoznia, mind a kutya mind a maga érdekében, lehet ezt normálisan is előadni. Ezzel a butasággal dühítettél fel , hogy a kutya nem lakásba való.. A kutya helye ott van ahol a gazdája van. Mondhatjátok neki, ha nem tud rá elég időt szánni, kérjen segítséget valakitől..., vagy inkább adja olyannak aki sokkal többet tud vele törődni. Ezt tudod, vagy ha te nem akkor a családod egy idősebb tagja megtenni elsőízben ezügyben. KOMMUNIKÁCIÓ, KOMMUNIKÁCIÓ, KOMMUNIKÁCIÓ!! Nem veszed a lapot, pedig ezt már páran leírtuk neked.


Első

2011. febr. 15. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/58 anonim ***** válasza:
20%

...a zsebkutyák szerintem is "vacakok" ...(talán a tacskót kivéve mert az értelmes, hasznos, intelligens), de az ilyen csivaváktól, pincsiktől, yorkiktól stb rosszul vagyok... akkorák, mint az én kutyámnak csak a feje.


semmire se jók csak vakkantgatnak meg ooolyan cuuuukik... nyilván megetetném, ha látnék egy éhező palotapincsit, vagy segítenék rajta de nincs az a pénz amiért én alakásomba megtűrnék ilyen... "vacakokat"....

2011. febr. 15. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/58 anonim ***** válasza:
86%

Kérdésed és eddigi válaszaid alapján úgy tűnik, hogy még a legalapvetőbb dolgot sem tetted meg az ügyben. Miért nem mész át és beszélsz a szomszédoddal?

Normális módon el kell neki mondani, hogy mi a helyzet, hogy ez titeket zavar és a kutyájának is jót tenne vele, ha normális módon tartaná, nevelné. (És most itt nem arra gondolok, hogy egy kutyát lakásban tartani állatkínzás, mert ez egy baromság.) Esetleg tényleg átvihetnéd neki az előbb ajánlott Kutyapszichológia című könyvet.

Ha találkoznál vele, legalább megtudod milyen a kutyája, milyen körülmények között van tartva. Ha úgy látod, hogy tényleg nagyon rossz neki, akkor meg lehet tenni a további (jogi)lépéseket.

2011. febr. 15. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/58 anonim ***** válasza:
78%

Nos!Vannak lakásban tartható sajták.Avval nincs is semmi gond ha azt tartják bent.Ha mindig viszik sétálni az is oké.

Szóval nem minden eset állatkinzás szerintem,mert tényleg valakinek hiába van kertes háza ha a kutya láncraverve kint van a hidegbe,föleg ha nincs meleg házikója,szóval szerintem nem ott kezdődik az állatkinzás h lakásban van e vagy sem.Azért olyan szempontbol ne legyél önző hogy ha valaki nem teheti meg hogy családiba lakjon az élete során akkor ezek szerint neki sose lehet kutyája.Szerintem ha jól választ valaki fajtát(ami lakásba valo)és fogallakozik vele,akkor nincsen evvel semi baj.

2011. febr. 15. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/58 A kérdező kommentje:

Te normális vagy, első? Nehogy már itt agyvérzést kapjál nekem egy kérdésen, amire nem is kellett volna válaszolnod, mert nem vagyok kíváncsi az ócsárló hozzászólásaidra!


Mit kiabálsz? Félsz?

Olvasni azért még tudsz? Elmondtam, hogy megpróbálok vele beszélni....

2011. febr. 15. 09:00
 20/58 A kérdező kommentje:
Azért mondom, hogy állatkínzás, mert a kutyának térre van szüksége. Abban az esetben nem lenne, az ha foglalkozva lenne vele, de nyilvánvalóan nincs, ha állandóan sír! Ha valaki sokat dolgozik, vagy nem ér rá az ne vállaljon akkora felelősséget, hogy kutyát tart.
2011. febr. 15. 09:05
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!