Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért kell panellakásban...

Tinker Bell kérdése:

Miért kell panellakásban kutyát tartani? Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
A szomszédunkban lakik egy nő, van egy kutyája. Már alapvetően ez sem tetszik, mert úgy gondolom, hogy kutyát panelban tartani egyenlő az állatkínzással. Szerencsétlen kutya egész délután sír, vonyít, ugat, nyilván nincs itthon a gazdája, nem foglalkozik vele, nem sétáltatja. Nem csak a hangok miatt, hanem az elveim miatt is nagyon zavar. Mit lehet tenni, hogy ne szenvedjen az a kutyus? Tehetek én bármit is szomszédként?
2011. febr. 15. 08:19
1 2 3 4 5 6
 21/58 anonim ***** válasza:
75%
Kutya szerető ember minden kutyát elfogad, kicsitől a nagyig egyaránt. Az hogy a kisebb termetű kutyákat sajnos agyonbabusgatják, és nem kutyaként kezelik, ez eredményezi kényes, ugatós, ideges , falkában helyét nem tudó viselkedésüket. Ami kizárólag a gazdák hibája. A kisvackokat is javarészt különböző munkafeladatra tenyésztették ki annó - kis termetüknél fogva odúba, üregekbe bebújva pl jelezni, vagy kihajtani a rókát, vagy patkányt fogni meg még ezer más feladatra. Sajnos a városokban ezeket a feladatokat nem tudják már ellátni, így a legtöbbjükből plüssállatot "nevelnek" olyan "kiscuki" alapon. Ilyen gazdáknak semmilyen kutya nem való. Mindig közepes termetű kutyáim voltak, vizsla, boxer, amerikai bulldog (ő annyira nem volt közepes:) ) de most van egy kicsi cairn terrierem, és ugyanúgy kezelem mint a nagyobb kutyákat, hasonló elvárásokkal.
2011. febr. 15. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/58 anonim ***** válasza:
91%

A válasz írója 80%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 08:56


Áruld már el, hogy a te nagyfejű kutyád mit tud, amitől értékesebb, mint a kistestűek?

2011. febr. 15. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/58 anonim ***** válasza:
93%

Értsd meg, hogy a tér nem helyettesíti a foglalkozást! Ha nem foglalkoznak vele, ugyanúgy viselkedésproblémés lesz akkor is, ha lakásban van és akkor is, ha udvaron!


Valaki korábban említette a bernáthegyit. Nekem is olyan méretű kutyám van, és már leírtam, hogy egész nap nem csinál semmit, amíg nem vagyok otthon. Az a bernáthegyi ugyanezzel a gazdival udvaron tartva is elhízott volna. Azért hízott el, mert többet kap enni, mint amire az (in)aktivitásából kövezően szüksége lenne. Valószínűleg a mozgásszervi betegsége is az elhízásból adódik, vagy abból, hogy szaporított példány és szűretlen, beteg szülőktől származik. De nem a lakásban tartástól. Lakásban is lehet kutyát úgy tartani, hogy az igényei ki legyenek elégítve és kertben is lehet úgy, hogy a szomszédok a pokolba kívánják a gazdájával együtt!

2011. febr. 15. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/58 A kérdező kommentje:

Most is sír, pedig még csak fél tíz!


Ha hazajöttem este, beszélek vele.


Köszönöm a válaszaitokat!

2011. febr. 15. 09:31
 25/58 anonim ***** válasza:

Egy kutya nem feltétlen azért sír mert nincs vele foglalkozva, hanem mert szorong. Valószínűleg falkavezér szereptévesztésben van, így amikor a gazdi->alatta álló falkatag elmegy otthonról ő->falkavezér halálra aggódja magát, stresszel, szorong és ennek hangot is ad, mert tudja h nem tudja megvédeni őt. Szeparációs stressz, ami megfelelő foglalkozással, módszerekkel és türelmes, fokozatosan felépített folyamattal helyrebillen. Ám ezért a gazdinak vennie kell a fáradságot, h pl. az alább említett Kutyapszichológia könyvet elolvassa és alkalmazza.

A te feladatod ebben az esetben szerintem nem csak annyi h durván lehordod h miért ugat a kutya és tegyen valamit, hanem megpróbálsz segítséget, megoldást kínálni neki. Valahogy úgy, hogy "én úgy gondolom h ez és ez lehet az oka, és szerintem ez lenne a probléma jó megoldása"

2011. febr. 15. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/58 A kérdező kommentje:
Köszönöm Kedves Utolsó!
2011. febr. 15. 09:42
 27/58 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!Előszöris.Egy kutyát panelben tartani nem állatkínzás.Szerinted melyik a jobb?Sokan kirakják a kertbe a kutyát,és nemviszik sétálni,mert aztmondják,hogy elég neki a kert.Ez hatalmas hülyeség!Egy kutya pár nap alatt kiismeri a kertet,és kellenek neki utána az új ingerek,az új szagok stb..és szegény nemtud ezekhez hozzájutni,merthát neki elég a kert.Én panelben tartok egy amstaffot,és egy menhelyről örökbefogadott keveréket.Reggel leviszem őket fél órára sétálni,közben labdázunk,kergetőzünk stb..elfáradnak,feljönnek,és alszanak 2 ig amíg hazaérek. 2 kor lemegyünk másfél órára,és még este is fél órára.A kutyáim meg sem nyikkannak.Azt ne felejtsd el,hogy egy kutya akkor boldog,ha a gazdájával lehet,nem akkor ha kivan csapva a kertbe.A panelkutyáknak van a legjobb életük.Bentvannak a gazdival,és mellette mindig másfelé sétálnak..úgyhogy ebben nincs igazad.

A kérdésedre válaszolva: Ha nem viszi le sétálni,az már viszont tényleg kínzás...hova végzi a dolgát az a szerencsétlen?istenem a vérnyomásom mindjárt 200..Jólenne ha délutánonként eltudnál sétálgatni a kutyussal,esetleg a testvéred,vagy valaki aki éppen ráér...mert szegényke azért sír,mert unatkozik,nem azért mert a lakásban van.Ezt a problémát csak úgy lehet megoldani,ha valaki foglalkozik azzal a szegény kutyival..



17/L

2011. febr. 15. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/58 anonim ***** válasza:

Sajnos az ilyenek nem olvassák el, vagy ha el is olvassák nem értik meg. Én is bepróbálkoztam a szomszédnál, aki hatalmas állatbarát allítólag. A kis pumija egész nap vonyít ha egyedül hagyják, szétkaparja az ajtót, feltépi a linóleumot, és úgy ömlik a nyál a szájából, hogy pocsoja lesz alatta mire hazaérnek.


Megpróbáltam tök normálisan beszélni velük, tudják, hogy soka tkutyázok, oktatónak tanulok, stb. Oda adtam a könyvet is. Egyszerűen semmit nem tesznek, ilyeneket mondanak, hogy ő már csak ilyen, meg hogy ennyi idősen ők nem akarnak idomítgatni.


Pedig Dr.-i címmel rendelkező, állatszerető emberek. Sajnos aki hülye, azon nem tudsz segíteni. Csak ha ő maga is meglátja, hogy gond van. Amíg őt nem zavarja, hogy a kutyája szenved, addig semmit sem tudsz tenni.

2011. febr. 15. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/58 anonim ***** válasza:
De egy próbát talán megér. Hátha.
2011. febr. 15. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/58 anonim ***** válasza:
59%

Kedve skÉrdező. Te is egyike vagy azon embereknek akik nem tűrik el, hogy valakinek kutyája van. Mi közöd van ahhor, hogy a szomszédodnak kutyája van, ha van engedéje.

Az, hogy ugat, vonyít rendben nem jó dolog. Kedvesen szólhatsz neki, hogy a nagy hangzavar zavar, megkérheted, hogy nevelje meg a kutyust. De az abnormális dolog, hogy már a kutya létének ténye is zavar téged. Én tenyésztő vagyok, kertes házban lakom. Engemet is szoktak a szomszédok, meg mások is b@aszogatni a kutyatartás miatt, pedig a kutyáim nem ugatnak, igényesen vannak tartva. Az a bajuk mert szerintük luxuskörülmények közt vannak tartva a kutyák, és ez nekik nem tetszik, mert kutya a láncra való. Minden hónapban feljelentenek. A jegyző már csak nevet ezeken a dolgokon. Úgyse tehetnek semmit. Csakhát az a bajuk mert csodálatosan szép colliekat tenyésztek, és ez irigykedésre méltó! És sajnos amikor sétáltatok, akkor is sokan beszolnak. 10 emberből 7 akivel szembemegyünk az utcán a kutyával, kutyákkal szólnak, hogy közterületen kutya nem lehet kint még pórázon sem. Mostmár csak röhögök rajta.

Hozzáteszem panelba NEM állatkínzás kutyát tartani. Fejlettebb, nyugati országokban nem piszkálják az embert a kutyatartás miatt sem vidéken, sem panelházban. Az én testvérem panelban lakik, 2 afgán agárral osztja meg a lakását, mellette még családja is van!!!!!!!!! Na erre varj gombot!

Nem tehetsz a szomszédod ellen semmit, ha nem ugat a kutya. Mindenkinek joga van kutyát tartani, nem kiváltság. Miért akarsz kib@szni a szomszédoddal. De el sem hiszem, hogy ugatnak azok a kutyák, csak te akarsz genyázni a szomszéddal, mert igényesen tart kutyát.

Nem szeretem az iylen embereket, mint a te fajtád.

2011. febr. 15. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!