Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért kell panellakásban...

Tinker Bell kérdése:

Miért kell panellakásban kutyát tartani? Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
A szomszédunkban lakik egy nő, van egy kutyája. Már alapvetően ez sem tetszik, mert úgy gondolom, hogy kutyát panelban tartani egyenlő az állatkínzással. Szerencsétlen kutya egész délután sír, vonyít, ugat, nyilván nincs itthon a gazdája, nem foglalkozik vele, nem sétáltatja. Nem csak a hangok miatt, hanem az elveim miatt is nagyon zavar. Mit lehet tenni, hogy ne szenvedjen az a kutyus? Tehetek én bármit is szomszédként?
2011. febr. 15. 08:19
1 2 3 4 5 6
 31/58 anonim ***** válasza:
54%
utolsó vagyok: elnézést a helyesírási hibákért
2011. febr. 15. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/58 anonim ***** válasza:
Utolsó: te a saját bajaidat vetíted ki másra akiről azt hiszed h olyan mint azok akik téged baszogatnak. Neki mondod meg a magadét. Komolyan, ezt ne. Mi szükség van erre?
2011. febr. 15. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/58 anonim ***** válasza:
100%

Nem állatkínzás lakásban tartani.


Nem azért vonyít mert lakásban van.


Azért vonyít, mert nem foglalkoznak vele eleget és/vagy nevelési gondok is vannak.


Ez teljesen független attól, hogy lakásban vagy ezerötszáz négyzetméteres kertben tartják-e.


A baj csak az, egy társasházban sokkal jobban hallani ha vonyít a kutya, mintha egy kertes házban lenne.


Az elveid meg ne is haragudj ,de butaság. A kutyának foglalkozás és törődés kell, napi séta, napi játék, napi oktatás. Mellékes, hogy ezen kívül lakásban, vagy udvaron van.

2011. febr. 15. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/58 anonim ***** válasza:
100%

2 labrador- 1 panel lakás. Méghozzá nem is a legnagyobb.

Ettől függetlenül kiegynesúlyozott, boldog kutyák, mindkettő színizom, és munkaversenyekre járok velük, tehát szerintem megfelelően képzettek is.


Persze, jobban örülnék, ha kertes házban élnénk, csak sajnos még nem szakadt rám a nemzeti bank. Egyenlőre örülök, hogy egyáltalán van hol lakni, és megpróbáljuk a legjobbat kihozni belőle.

2011. febr. 15. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/58 anonim ***** válasza:
miért nem javasolod az öcsédnek, aki korábban hazaér, hogy vigye el sétálni a kutyákat? Amúgy hidd el, a kutyának még valószinúleg igy is sokkal jobb, mint annak, akit bevágnak egy sintértelepen a ketrecbe és annyi. Ott nem 60 nm2 van, hanem 1 vagy 2 és ugyanúgy nem viszik sétálni.
2011. febr. 15. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/58 Fannushh<3 ***** válasza:
100%
MOndjuk az én kuyám is "ki an vágva" de minden nap sétáltatom játszom vele, és ő sem szeret bent...esetleg -10fokban... Az hogy a kutyájának mi a jo szerintem mindenki maga tudja ! Habár szerintem ebben az estetben az a jo melgoldás mint már előttem is mondták h vidd el sétálni , játtsz vele .. Mindenesetre beszélj a gazdival!
2011. febr. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/58 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is lakásban van ”vacak” KUTYÁM. Boldog Életvidám okos. Tehát ez szerintem is hülyeség!!!

A kis vacakokról meg annyit, hogy nekem Yorkim van és ige is iszonyatosan jó jelzőkutyák bármi van rohan és jelez nincs agyontutujgatva és legalább 10 kutyabarátja an köztük boxer bernipásztor… Ne alkoss úgy véleményt róluk, hogy esetleg rossz gazdinál rossz neveltetésben láttad…..

2011. febr. 15. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/58 anonim ***** válasza:
Az én kutyám meg -10 fokban szeret odakint, +30-ban meg húzza befele a belét, hogy a hideg padlólapon hűsöljön.
2011. febr. 15. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/58 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem egy panelban egész nap magára hagyott kutya egyenlő a kertes házban láncra, vagy kenelbe beba...tt kutyával.

Végül is tök mindegy hogy hol van tartva a kutya, de nem mindegy hogyan. Tehát az életminőség a nem mindegy, hogy mennyit foglalkoznak vele.

Nekem volt a harmadikon nj-om is, és sokan sajnálták mert szegény kutya hogyan is tudná lemozogni magát meg hogy egész nap be van zárva.

Csak azt nem tudták az emberek, hogy éjjel melózott, és alig várta hogy letehesse a fenekét a szerencsétlen le nem mozgatott kutyám....

2011. febr. 15. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/58 A kérdező kommentje:

Ma 10:29!


Te elolvastad, hogy mit írtál? Vagy olvastad egyáltalán azt amit én írtam? Nagyon nem vagy képben! Imádom az állatokat és többek között ezért is zavar, hogy a kutya nem érzi jól magát. A másik az, hogy zavar, hogy sír! És igenis van hozzá közöm, amíg hallom és miatta nem tudok pihenni.


"De az abnormális dolog, hogy már a kutya létének ténye is zavar téged."

Hogy ezt honnan vetted, nem tudom, de abban biztos vagyok, hogy nem olvastad végig a hozzászólásaimat és csak azért írtál, hogy jól kitombold magad és beleköthess valakibe.


"De el sem hiszem, hogy ugatnak azok a kutyák, csak te akarsz genyázni a szomszéddal, mert igényesen tart kutyát."

Ebből is látszik, hogy úgy írogatsz ide, hogy azt sem tudod miről van szó! Egy kutyusról beszélünk, nem tudom, hogy kik nevelik, mert nemrég lakunk itt, még a kutyát sem tudom hogyan néz ki, mert nem láttam még, hogy sétáltatnák.


"Nem szeretem az iylen embereket, mint a te fajtád."

Én meg nem szeretem, az ilyen embereket akiknek nincs semmi eszük és belekötnek mindenkibe. Ne tévessz össze a kutyáiddal!

2011. febr. 15. 15:05
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!