Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért kell panellakásban...

Tinker Bell kérdése:

Miért kell panellakásban kutyát tartani? Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
A szomszédunkban lakik egy nő, van egy kutyája. Már alapvetően ez sem tetszik, mert úgy gondolom, hogy kutyát panelban tartani egyenlő az állatkínzással. Szerencsétlen kutya egész délután sír, vonyít, ugat, nyilván nincs itthon a gazdája, nem foglalkozik vele, nem sétáltatja. Nem csak a hangok miatt, hanem az elveim miatt is nagyon zavar. Mit lehet tenni, hogy ne szenvedjen az a kutyus? Tehetek én bármit is szomszédként?
2011. febr. 15. 08:19
1 2 3 4 5 6
 41/58 anonim ***** válasza:
Egyetértek veled mindenben, viszont ez az utolsó mondat (Ne tévessz össze a kutyáiddal!) nem kellett volna... Mert ezzel csak lesüllyedsz az ő szintjére.
2011. febr. 15. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/58 anonim ***** válasza:
100%

Ilyet kijelenteni h a kutya panelba nem való, akkora általánosítás, hogy a feketék mind lopnak pl. Vagy hogy az összes orosz alkoholista.

Én úgy mondanám, hogy az állatkínzás, ha nem foglalkoznak a kutyával. De attól még lakhat kertben is, mert a mozgásigényét, és az agyi tevékenységét a kertben nem fogja tudni kielégíteni. A szocializációról nem is beszélve.

A lakásban tartott kutyákat sokkal nagyobb számban sétáltatják, mint a kertben lakókat, mert a panelkutyákat mindenképp vinni kell, ha csak az egészségügyi séta miatt, akkor is. Az átlag azért ezen felül is viszi a kutyáját futtatni. Begyöpösödött hozzáállás az, hogy a kutya csak kertben tartható, aztán ha ott van akkor elvan, szaladgál magának. Ez mind hülyeség, ugyanúgy kell vinni a kertben lakó kutyát, mint a panelban lakót, abban igazad lehet, hogy a panelkutyákat sűrűbben kellene, de a kertben élőknek ugyanúgy.

2011. febr. 15. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/58 A kérdező kommentje:

Igen, lehet! Viszont nagyon felmérgelt, hogy itt okoskodik és közben el sem olvasta a hozzászólásokat.


"mint a te fajtád."

Erre akartam utalni, hogy nem vett emberszámba. Hogy túl sok időt tölt a kutyáival és különbséget kellene tennie az állatai és az emberek között, mert különböző módon kell bánni az egyikkel és a másikkal.


Köszönöm az eddigi válaszokat!

2011. febr. 15. 15:25
 44/58 zsuzsabazsa ***** válasza:
59%

Kedves kérdező!


Te azt szeretnéd itt olvasni, hogy írjuk le, hogy a szomszédot jelentsd fel.

Ilyet mi nem fogunk neked írni.

Neked alapvetően az sem tetszik, hogy a kutya panel házban van.

Mit szólnál hozzá ha kertes házban laknál és a szomszédodban ugatna egy kutya délutánonként.

Gondolom az is zavarna téged.


Ha csak délután hallod a kutyát ugatni akkor valószínűleg a gazdája dolgozik.

Javaslatom: szólj a gazdájának, hogy mikor elmegy otthonról, kapcsolja be a rádiót, hogy a kutya halljon hangot hátha akkor nem ugat.

Ha én lennék a szomszédod valószínű, hogy megőrülnél, mert én viszont a kemény rock ot szeretem hallgatni és nem halkan hanem mélynyomóval.

2011. febr. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/58 A kérdező kommentje:

Szeretem, ha valaki azt hiszi, hogy belelát a fejembe!

Ha azt akarnám olvasni, hogy jelentsem fel, akkor már régen megtettem volna, kérdezés nélkül!


Azért tettem fel a kérdést, hogy hátha van olyan itt aki volt már hasonló helyzetben és el tudja mondani, hogy sikerült-e megoldani a problémát!


Nem gondoltam, hogy ennyi unintelligens emberrel keveredek egy lapra(tisztelet a kivételnek, mert értelmes, nem ócsárló hozzászólás is volt!).


És ismét elmondanám, hogy nem ugat, hanem sír! A kettő között különbség van!


Az is baj, ha valaki nem szereti az állatokat, az is ha valaki szereti! Nem csak a saját idegzetem megnyugtatása miatt zavar, hanem a kutya miatt is! De magyarázhatom is... folyton ugyanazokat kell leírjam, mert egyesek anélkül írogatnak, hogy elolvasták volna a történteket!

2011. febr. 15. 15:46
 46/58 anonim ***** válasza:
100%
Na, mostmár meggyőztünk páran, hogy beszélj a szomszéddal. Majd írd meg, hogy mi volt...
2011. febr. 15. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/58 A kérdező kommentje:
Én ezt már reggel is írtam!
2011. febr. 15. 16:06
 48/58 anonim ***** válasza:

Nos kedves kérdező, attól, hogy nem tetszik mások véleménye, lehetne kedvesen is válaszolni. És elég beszűkült a látótered, ha nem vagy képes befogadni mások nézeteit.

Úgy látszik, te nem értesz a kutyákhoz és a kutyatartáshoz. Hogy lenne már kínzás panelban kutyát tartani? A kutya vágya, hogy együtt lehessen a gazdival. Mellesleg megnéznék egy kis csivavát például, aki kizárólag kerti kutya... Na az kínzás lenne. És valószínűleg olyan kutyák is vannak, például a komondorok, akik nem élveznék az életet egy kis panelban. Lehet, hogy te arra gondoltál, hogy annak az egy kutyának rossz panelban, és kínzás, de nem ezt írtad, szóval viseld a következményeit.

Mellesleg te is tudod a megoldást, teljesen fölösleges volt feltenned ezt a kérdést.

2011. febr. 15. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/58 anonim ***** válasza:
már ne is haragudj de ehhez neked mi közöd van?
2011. febr. 15. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/58 anonim ***** válasza:

Ha nem akarod feljelenteni, és itt jó néhány válasz nem tetszett, akkor mégis mit szeretnél, mit mondjunk?

Attól, hogy beszélsz a szomszéddal, szerinted mi fog változni? Elviszi magával dolgozni a kutyát, vagy megkéri, hogy a szomszédokra való tekintettel ne sírdogáljon?

Sajnos ha úgy érzed, hogy kínozzák azt a kutyát, csak az a megoldás, hogy jelented hivatalos szervnek, és majd kivizsgálják, hogy mi a helyzet. Az,hogy egy kutya nem panelba való, meg egyszerűen butaság. Attól, hogy valaki lakásban tart kutyát, még nem törvény szerű, hogy otthon kell lenni vele egész nap. Az udvaron tartott kutyákkal sincs a gazdi egész nap, akkor udvarra sem való kutya. Sőt!!!! Szüntessük be a kutyatartást azoknál, akik nem tudnak a kutyájuk mellett lenni egész nap!!!!



Nekem csivavám van. Nagyon okos, értelmes kutya, és nincs elkényeztetve egyáltalán. Nálunk alap volt,hogy ne legyen tipikus cuki öleb belőle. Napi szinten 3x sétál, pórázon, láb mellett pont olyan szófogadóan, mint nagytestű társai. Kiváló jelzőkutya. Érdekes, hogy akiknek kicsi kutyájuk van, sosem fikázzák a nagytestű kutyákat tartókat, viszont azok, akiknek nagy kutyijuk van, állandóan leszólják az apró ebeket. Hogy is van ez?

2011. febr. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!