Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért kell panellakásban...

Tinker Bell kérdése:

Miért kell panellakásban kutyát tartani? Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
A szomszédunkban lakik egy nő, van egy kutyája. Már alapvetően ez sem tetszik, mert úgy gondolom, hogy kutyát panelban tartani egyenlő az állatkínzással. Szerencsétlen kutya egész délután sír, vonyít, ugat, nyilván nincs itthon a gazdája, nem foglalkozik vele, nem sétáltatja. Nem csak a hangok miatt, hanem az elveim miatt is nagyon zavar. Mit lehet tenni, hogy ne szenvedjen az a kutyus? Tehetek én bármit is szomszédként?
2011. febr. 15. 08:19
1 2 3 4 5 6
 51/58 anonim ***** válasza:
55%
utolsó teljesen igazad van. nekem yorkim van, és tudom hogy amikor sétáltatom sokan azt gondolják hogy biztos ilyen plázacica vagyok. elég idegesítő. és neki sincs kinyalva a segge csak ezért mert yorki. ugyanúgy bánok vele mint a nagytestű kutyákkal. jó nyilván óvatosabban. ő is ugat 10 percig ha elmegyek itthonról de ez ellen nemtudok mit tenni, az a dolga hogy ugasson
2011. febr. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/58 A kérdező kommentje:

A lakásban tartásban csak annyi előnyt látok, hogy nem fázik, viszont ez sem igaz, mert a kinti kutyák sem halnak meg minden télen...


Ha a kutya a kertben van, és nincs otthon a gazdi, akkor nem unatkozik. Míg egy lakásban nem éri semmi inger a kutyát, addig az udvaron zajlik az élet: átjön a szomszéd macskája, vagy esetleg van a kutya mellett még egy eb, vagy macska, jön a postás, mozgás van az utcán és még sorolhatnám...


Az meg, hogy miért tettem fel a kérdést, had legyen már az én dolgom. Annyi de annyi sok idióta kérdés van itt, minden órában van aki viccesnek talál dolgokat és kiírja, holott egyáltalán nem poén. Miért pont az én kérdésem zavar titeket? És ha mégis van rá értelmes magyarázat akkor miért kell rá válaszolni? Nem tetszik, akkor lapozol!


Ti élvezitek azt, hogy belerúghattok emberekbe egy szimpla kérdés miatt? Tudjátok hány kérdés van amire legszívesebben 3 oldalban tudnék válaszolni, úgy, hogy a kérdező még azt is megbánja, hogy megszületett? De nem teszem, mert több intelligenciával áldott meg az Isten!


Mindenkinek köszönöm a válaszát, még annak is aki csak azért jött ide, hogy pocskondiázzon!


Téma lezárva!


Szép napot mindenkinek!

2011. febr. 16. 10:26
 53/58 anonim ***** válasza:
100%

,,Ha a kutya a kertben van, és nincs otthon a gazdi, akkor nem unatkozik."


Tévedsz. Nagyon tévedsz. Sajnos, egy általános és súlyos tévedés.


A kutyának napi szinten sétára és új ingerekre, szagokra van szüksége, ezenkívül játékra, és tanításra, hogy levezesse az energiáját, és hogy fegyelmezve legyen.


Ha csak a kertben van, semmilyen inger nem éri. Nincsenek új szagok, nincsenek új ingerek.


Ezért van az, ami számtalan kertes házban látható , hogy a kutya a kerítés mellet őrült ,módjára ugat, hogy szétássa a kertet, kiírtja a növényeket, széttépi a lábtörlőt, egy apró zaj hallatán össze-vissza tombol, cirkuszol.


Ezek tények. Nem az én véleményem, hanem tények.


Épp emiatt mindegy, hogy lakásban van-e, vagy kertben, mert az számít, hogy napi szinten mennyit foglalkozik a kutyával a gazdája!


De hogy nem érzi jól magát a lakásban tartott kutya? Hm. Érdekes, az én lakásban tartott kutyám nagyon jól érezte magát.

Tudod mikor alszik hanyatt fekve egy kutya? Tudod mit jelent ez?

Akkor ne mondjon senki olyat, hogy rossz volt neki a lakásban.


Igaz, napi 4-5 óra séta, foglalkozás volt vele. Megnézném én azt, hány ember áldozza ennyi idejét a kutyára. Nem sok az biztos, és ez elég nagy baj.


Egyébként a kutya falkaállat, akkor a legboldogabb ha minél több időt tölt a ,,falkával"


Ez is tény , tőlem kijelentheted, hogy a téma lezárva, és neked van igazad, de attól ezek még tények.

2011. febr. 16. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/58 zsuzsabazsa ***** válasza:
Igazad van Dantes.
2011. febr. 16. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/58 A kérdező kommentje:
Ez mind nagyon szép és jó, a sok-sok ténnyel, de nem ez volt a kérdés!
2011. febr. 16. 12:13
 56/58 anonim ***** válasza:
tény h nem ez volt a kérdés de te tértél el......
2011. febr. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/58 A kérdező kommentje:
Nem eltértem, hanem lezártam ezt az értelmetlen fikázást!
2011. febr. 16. 13:21
 58/58 anonim ***** válasza:
62%
EZ NEM VOLT FIKÁZÁS... Szerintem ha a "lakásba kutya nem való" részt ki hagytad volna mindenki másképen viszonyult volna.....De mivel eleve így inditotad a kérdést ilyen válaszokat kaptál.. na mind1 Remélem sikerül megoldani..
2011. febr. 16. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!