Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Érdemes tenyésztőtől, törzskön...

Érdemes tenyésztőtől, törzskönyvvel venni kutyát hobbi célra?

Figyelt kérdés

Nekem most születnek majd kis beagle-k és sokan azt mondják, hogy ez lesz a baj, meg az lesz a baj, mert nem törzskönyves....

De az enyémek sem azok, mégis semmi bajuk. Egészségesek, szépek., okosak, amennyire egy beaglenek kell.


2009. febr. 17. 10:07
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/117 anonim ***** válasza:
86%

"Mit csinálsz ha neked is ott maradnak a kicsik?"

Jó a kérdés! Becseréli cipőre, órára...bármi más hasznos dologra! Nagyon sok ilyen biglis hirdetés is van, elég csak az expressz oldalát végignézni!

2009. febr. 17. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/117 anonim ***** válasza:
60%

Szia!


Nekem is 2 törzskönyv nélküli westiem van, hobby célra vettem őket, ezért nem is ragaszkodtam a törzskönyvhöz, elég az, ha fajtatiszták. Mindkettővel nagyon meg vagyok elégedve, bár azt hozzá kell tenni, a szüleik törzskönyvesek, csak ők egy apró esztétikai hiba miatt nem kaphatnak törzskönyvet (harapáshiba) :D Egyébként én kifejezetten törzskönyv nélkülit kerestem, mert így fele árból megvoltak, és tudtam, hogy sosem fogom őket kiállításra vinni, csak itthon szeretgetni.

2009. febr. 17. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/117 anonim ***** válasza:
95%

"Az első sorban tenyésztőknek és versenyzőknek való."

Erre is lehetne írni, hogy teljes a tudatlanság. egy tk garanciát jelent, felelősséget a Tenyésztő részéről. Kb 6000ft-ba kerül a kiváltása, erre adják 20.000ft-tal többért a kölyköt. Ilyen esetben valószínű nincs is papír a kutyához. Ez nem úgy megy, hogy Te kéred vagy nem a papírt. Ha van papírja, az jár hozzá. A Te esetedben ha kértél volna sem lett volna papír.

2009. febr. 17. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/117 A kérdező kommentje:
Nekem a kannál lett volna papír, ha kérek. És mikor venni akartam, akkor jópár helyen érdeklődtünk. Sok helyen úgy volt, hogy 25000 Ft a kiskutya, törzskönyvvel pedig ugyanaz a kutya 50000. Na, akkor ez most miért is van?
2009. febr. 17. 11:05
 15/117 anonim ***** válasza:
55%
Unom már ezt a vitát. Azért, hogy szeresd a kutyát nem kell törzskönyveset venni dupla annyiért. Kezdem azt hinni, hogy a tenyésztők összefogtak és meg akarnak mindenkit győzni hogy vegyünk tőlük 5X annyiért kutyát. Le lehet pontozni nem érdekel. Nem kéne mindig ugyan az a nóta. Megkérdezte valaki, hogy érdemes-e tenyésztőtől vásárolni. Válasz: Igen/nem és miért. Nem kell az utcára kerülő korcs kutya szöveg.
2009. febr. 17. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/117 anonim ***** válasza:
91%
Mert van a pofátlan fajta szapi.(Remélem most nem adok ötleteket)Ő tk-s kutyákat (is) szaporít, a kicsiket törzskönyvezteti,ugyanakkor van alma a "selejt" kutyájától is,mert ez így buli.Ha elviszed a kutyát tk.-val az tök jó,ha nem akkor is tök jó, mert a selejt kölöknek is lesz hirtelen tk-ja,juhéjj, hát lehet drágán adni azt is,hiszen most már a minőségi szülők kölke a papír szerint.Na ezért.
2009. febr. 17. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/117 anonim ***** válasza:
78%
Ehh, ha unod minek olvasod?Egyébként se az volt a kérdés, hogy te szereted-e a tk.-ás kutyát vagy se. Én is már bevettem a vérnyomás csökkentőmet,már tudok logikusan, higgadtan érvelni.Vedd be te is, aztán gyere vissza beszélgetni:)))
2009. febr. 17. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/117 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezőnek:

egyértelmű, hogy fedeztetés után a tenyésztő a meoe szervezetéhez alombelejelentőt küld (fedeztetési jegy is kell). A kölykök után megkapja azok származási lapját/tk-ét. Tehát jár a papír a kutyához. Az csak egy kamu, hogy dupla annyiért adja a kölyköt papírral együtt, mert ott akkor nincs is papír. Sokan elállnak a papíros vásárlástól, mert kétszer annyiért nem éri meg. Magyarán: csőbe vannak húzva. Ahogy Te is.

Egy tenyésztő kutyája nem azért kerül többe, mint egy papírtalan kutya, mert jól akar keresni, hanem a már leírtak miatt (rendelkezik megfelelő szűrésekkel, jó vérvonal, tervezett alom a megfelelőpárosítástól. Egy kiemelkedő, jó minőségű kannal, akár 100.000ft-ba is kerülhet egy fedeztetés) És Ti itt filléreztek, inkább megveszitek az ismeretlen származásu, esetleg keverék kölyköt és hülyének nézitek, aki azért küzd, hogy az ilyen okoskák elkerüljék a szaporítoktól származó beteg, ideggyenge kutyákat, beleértve az esztétikai hibásakat is, mert harapáshibás, görbe lábú stb kölyköket max ingyen szabad csak adni, nem féláron! A hibás áruért nem szokás pénzt kérni, de úgy látszik van aki ezt is bekapja!

2009. febr. 17. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/117 anonim ***** válasza:
83%
A kérdésre a rövid válasz: NEM!
2009. febr. 17. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/117 anonim ***** válasza:
66%
Úgy bántok a kutyákkal mint ha egy ferrárit meg egy opelt hasonlítgatnátok össze. Hihetetlen.. Érdekes módon az én törzskönyv nélküli kutyám sokkal szebb mint sok törzskönyves társa és egészséges is. Le akartam törzskönyveztetni és először közölték velem itt a fórumon, hogy olyat nem lehet, ami nem is baj, majd hozzátették hogy ha törzskönyvel fedeztetni akarom, mocsok szaporító vagyok. Na ezért nem hat a vérnyomáscsökkentő.. Üzletágat csinálnak a kutyákból, az ember legjobb barátjából és még az a szemét aki nem vesz kutyát 150-200 ezerért? Szééép..
2009. febr. 17. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!