Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Játszottam a kutyámmal, és...

Játszottam a kutyámmal, és egyszer csak rám ugrott, és elkezte a fenekét mozgatni előre és hátra, de nem éreztem nagyon hogy a nemi szerve hozzám ért, de lehet hogy igen :S ez azt jelenti hogy masturbálni akart ?

Figyelt kérdés
2009. febr. 24. 21:58
1 2 3 4 5 6 7
 61/65 anonim ***** válasza:
69%

A kutya nem maszturbál, mert a teste, a biológiai felépítése, hormonális sajátosságai révén alkalmatlan nemi öröm, orgazmus, stb... érzésére.

Amikor úgy látszik, hogy "rá van indulva" egy szukára akkor a fajfenntartó ösztön és a szuka illata alapján érzett azonnal meginduló hormonális változások miatt viselkedik úgy, ahogy.

Ez a magyarázata annak is, hogy NEM tüzelő szukák felé miért közömbös a kan.

Hogy a kutya -és az állatok többsége- miért alkalmatlan a szex élvezetére, annak evolúciós magyarázatai is vannak. A természet nagyon bölcsen alkotta meg az élőlényeket: szabályoz.

Ha a kutyák pl fogamzásgátlás nélkül a maguk örömére, az orgazmusért szexelni tudnának, akkor ők (mivel az agyuk ennek átfogására alkalmatlan) valszeg nem gondolkoznának szociális kérdéseken, mint pl "a nejem évente kétszer szül 6-6 kölyköt, hol fognak lakni, mit esznek, stb..", hanem ész nélkül szexelnének éjjel nappal. Az állat ui azt igyekszik csinálni, ami neki jó.

Ezért lehet pl eleséggel, finom falatokkal motiválni egy kutyát.

Az, hogy az ebek hormonális és biológiai sajátosságai révén alkalmatlanok a szex örömére meg lehet kérdőjelezni, csak minek. Akik ezt tanulták, kutyákat vizsgálnak nem csak abból indulnak ki, amit látnak a kutya viselkedésén, haenm a viselkedést a kutya biológiai lehetőségeit figyelembe véve vizsgálják, figyelik.


Ha tehát te azt látod, hogy a kutyád egy szép napon hangosan sikítozva elélvezett, akkor erre az értelmes reakció nem az lesz, hogy csodakutya, hanem az, hogy vidd orvoshoz, azért sikítozik, mert fáj neki!

A butaság azért káros, mert ezt Te, aki ezerrel meg vagy róla győződve, hogy csak te tudhatod jól, mert te aztán így meg úgy, nem fogod belátni, pedig a kutyád végső soron beteg, és elpusztul.

Ha te erre azt feleled, hogy miért ne lehetne igazad, a világot a kétkedés viszi előre (volt itt ilyen hozzászólás) akkor erre az a válasz, hogy ez igaz, de próbáljunk meg a tudománnyal lépést tartva kételkedni, azaz ne akarjuk feltalálni azt, aminek az ellenkezőjét réges rég bebizonyították. Vagy ennyi erővel harcolj az igazadért, mondogassad, hogy a Föld szerinted lapos, ez tutti, te ebben biztos vagy, csak ne csodálkozzál, ha annál hülyébbnek néznek, minél hangosabban óbégatod az ostobaságodat.

Bocs a triviális példáért, de ennél szemléletesebbet nem találtam.

Ha képtelen nemi örömöt érezni a kutya, akkor nem fog önkielégíteni sem, lévén, hogy nem tud kielégülni. Az eléggé egyértelmű-főleg, ha tapasztalt kutyás vki- hogy tudja: a kutya a dominanciára törekvését fejezi ki hágó mozdulatokkal. Valószínűleg azért teszi, mert rést talált a gazdi falkavezér státuszán, gyengének véli az ellenállást és bepróbálkozik a főnök szerepkörrel. A falkában is így van: egyedül az alfa párosodhat! Egyes egyedül! Ennek mondjuk nem nagy dolog utána olvasni. (az erősebb kutya b*szik-mondja a közmondás is)

Egyedül otthon a kutyát figyelgetve azért lehetetlen megvétózni az etológusok kutatásainak valódiságát, hihetőségét, (azon kívül, hogy a biológiai sajátosságokat etológus ismerheti csak olyan szinten, hogy azt összevetve a viselkledéssel, következtetéseket vonjon le) mert a kutya ugyan domesztikált lény ugyan, de a farkas leszármazottja, farkasokat meg senki nem figyelget otthon. Otthoni megfigyelésnél a kutya falkabéli viselkedését sem lehet nyomon követni. Nem beszélve arról, hogy egy, vagy 10-20 -100 eb megfigyelése sem azonos a kutatók ennek többszörösét meghaladó megfigyeléseivel.

A gazda csak azt láthatja tehát, hogy vele (!) és otthon miként viselkedik a kutya, de ez a viselkedésének egyetlen helyszíne, közege csak!

Attól is függ, hogy a kutya minek tekinti a gazdáját a falkabesorolás szerint.

Káros és nagyon tévútra vihet sokakat a rossz információ, azaz az, ha antropomorfizáljátok a kutyát, azaz emberi tulajdonságokkal ruházzátok fel csak azért, mert fogalmatok sincs, hogyan kell a kutya fejével gondolkozni, vagy azért, mert képtelenek vagytok elvonatkoztatni attól, hogy ők nem emberek, semmi közük a majomfélék anatómiájához és viselkedéséhez egyáltalán, főleg nem az emberéhez. Ne saját magatokból induljatok ki tehát, ha értelmezni akarjátok a kutyátok viselkedését.


A hozzászólók többsége pedig azért mérges, mert azt látja, hogy néhány alapvető ismeretanyag hiányzik sokakból ahhoz, hogy a kutya mentális-és fizikai egészsége ne legyen veszélybe az önmagát okosnak képzelő kapitális ostobaságokat harsogó gazda hibás, megrögzött, de minden alapot nélkülöző képzelgései miatt.


Huhhh.

Ennyire futotta, azok kedvéért írtam le, akik értelmes választ vártak.

A biológiai magyarázatokat nem fejtegetném, akit érdekel, tanulja a kutya anatómiáját, biológiáját szakkönyvekből, olvasson hozzá sokat vagy iratkozzon be az állatorvosira etológia szakra és szakosodjon a kutyákra.

Igyekeztem idegen szavakat mellőzve (már megkaptam a magamét emiatt), érthetően fogalmazni, remélem sikerült.

2009. febr. 26. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/65 anonim ***** válasza:
17:07 is tökéletes és értelmes választ adott egyébként.:)
2009. febr. 26. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/65 anonim válasza:
100%

Sziasztok!


Egy új válaszoló vagyok. Viccesek vagytok, ahogy itt egymásnak ugrotok, s a sok nagyon értékes választ meg sem halljátok, csak felháborodtok, meg kikéritek magatoknak, stb. Nekünk is van kutyánk, szóval mondhatni "értek" a témához. De nem is ezért válaszolok. Ahelyett, hogy egymást próbáljátok "túlírni", inkább olvassatok!! Ajánlok pár könyvet, ami sokat segíthet mindenkinek. Vannak benne nagyon viccesek, aranyosak, s tanító jellegűek is!

*Tanuljunk meg kutyául - Harminc nap, hogy egy életen át megértse a kutyáját*

*101 kutyatrükk - Gyakorlatok lépésről lépésre...*

*Fülétől a farkáig - A legjobb kutyafajták*

*Értsük meg a kutyánkat!*

*Kutyabeszéd - Négylábú barátaink titokzatos nyelve*


S mindez a teljesség igénye nélkül...:-)


Minden jót kedves gazdik!!:-)

2009. febr. 27. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/65 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem,ott van a kutya elásva,hogy a KUTYA egy ÁLLAT,de sok gazdi már emberi tulajdonsággal ruházza fel,s mint saját gyermekére,ugy tekint rá.
2009. febr. 28. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/65 anonim ***** válasza:
A lány kutyusom a párnacsücsökre volt kiéhezve a fiú kutyusom meg egy barna fóka kabalára :)
2009. márc. 1. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!