Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanítás ellen?

Ivartalanítás ellen?

Figyelt kérdés
Hello, sok kérdést néztem már itt meg, és többen, tényleg szinte bármi baja van a kutyának azonnal azt mondják : ivartalanítsd! "egy kicsit morci a kutyám" ---> ivartalanítás, "ma összemorgott egy másik kutyával" ---> ivartalanítás "úristen tüzel a kutya vagy nem?" ---> ivartalanítsd akkor biztos nem fog... Nem tudom miért jött most ennyire "divatba" az ivartalanítás, hogy aki nem teszi meg az rögtön már rossz gazdi... én utánanéztem, szuka kutyánk van, és egyáltalán nem egy kellemes procedúra se a kutyának, se nekem... előtte nem ehet nem ihat, altatják, utána hányni fog nagy valószínűséggel meg émelyegni, több mint egy hétig gallért kell viselnie, fájni fog neki a kakilás, nem ehet csak mittudomén puha kaját, már ha kikászálódik az altatásból és már nem nyelné le a nyelvét is kb, naponta többször fertötleníteni kell a sebeit, ügyelni minden mozdulatát, nem mehet normálisan sétálni nehogy koszos legyen a sebe, aztán ha egyáltalán elértük azt hogy nem töri le a gallért, akkor mehet a varratszedés, ez egy jó két hetes folyamatos procedúra és fájdalmas a kutyának is... nem mindenki tud kivenni egy hét szabadságot csak azért hogy a kutya sebeit nyalogassa, vagy a kivett szabadságán nem ezzel akar foglalkozni, és nem mellesleg 30 ezer ft-ra rúg... miért nem egyszerübb azt az évi három hetet inkább kibírni szorosabb pórázon? Bezzeg a dobermannok fülét már nem engedik formára vágni meg a farkat csonkolni mert AZ állatkínzás, de ha pl kiveszik a szuka petefészkét az nem. Az senkit sem érdekel hogy milyen hülyén néz ki egy dobermann méteres farokkal és lógó fülekkel például...
2011. márc. 28. 10:04
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/80 A kérdező kommentje:

"Ugyanis ha egy nő már túl van azon a koron, hogy szülni akarna, akkor ott is a kipakolást szokták választani"


Anyukám is "ki van pakolva" - mindennek már 10 éve (akkor volt 45) és köszöni jól van. És még agresszívabb sem lett :oP


Szerinted ez a válasz nem hasznos.


A válasz írója 86%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: 03-28 15:38

2011. ápr. 1. 11:42
 72/80 anonim ***** válasza:

Háháháhá. Ne haragudj, de szerintem a te értelmi képességeiddel van a baj.


"Ugyanis ha egy nő már túl van azon a koron, hogy szülni akarna, akkor ott is a kipakolást szokták választani ciszta esetén, pedig ugye a cisztát magát is le lehet operálni, de egyszerűbb, és hosszú távon biztonságosabb is a teljes kipakolás, ugyanis ahol egy ciszta van, ott hamar jöhet a többi, vagy akár a rossz indulatú daganat is, hiszen beindult a sejtburjánzás."


Bocsánat, nem akartalak egy ilyen bonyolult összetett mondattal összezavarni, máskor próbálok úgy fogalmazni, hogy a gyengébbek is megértsék....


Okostojás.

2011. ápr. 1. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/80 A kérdező kommentje:
de nem azon a koron hogy szülni akarna! hanem azon hogy szülni TUDNA... aki még nem esett át a klimaxon, mert mondjuk fiatal ott nemfogják az egész méhét meg petefészkét kivenni azért mert találtak egy cisztát vagy polipot vagy akármit!! és ahogy írtam régebben, akiknek muszáj volt kivenni mondjuk rosszindulatú daganat miatt, de még fiatalok, azok olyan hormonkezelést kapnak utána hogy ihajj!
2011. ápr. 1. 12:25
 74/80 A kérdező kommentje:
meg az is más hogyha valakinek csak a méhét veszik ki és a petefészketek benthagyják, mert attól még a hormontermelése megmarad!
2011. ápr. 1. 12:27
 75/80 anonim ***** válasza:
Erről kár vitatkozni mivel az ember és a kutya szaporodásbiológiája és hormonháztartása/termelése teljesen más, attól még h "ugyanazok a dolgok" vannak odabent.
2011. ápr. 1. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/80 A kérdező kommentje:
annak meg nézz jobban utána hányszor írtam le hogy az én kutyámnak NEM LESZNEK kölykei mert én tudok rá figyelni!
2011. ápr. 1. 12:53
 77/80 anonim ***** válasza:

45 évesen még nem klimaxolt, csak nem akart már ennyi idősen szülni. Pedig lehetséges, többen megoldják.


De mindegy, felesleges meddő vita. Gondolkodj úgy, ahogy te akarsz. De ne piszkálj bele az állatvédők munkájába azzal, hogy bárkit is lebeszélsz róla, ennyi.

2011. ápr. 1. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/80 anonim ***** válasza:
Mindenkinek szíve-joga h ivartalnítja-e a kutyáját vagy nem. ha van pénze csinálja. javasolt beavatkozás, de nem kötelező. Nem olyan procedúra mint ahogyan leírtad, kár hogy ezzel nem vagy tisztában. úgyhogy ne pofázz be már ennyire gusztulstalanul provokatívan mások válaszaira. a monitor mögül könnyű okostojásnak lenni. a hóra úgysem állnál ki, ismerjük a fajtádat. buta vagy és szemellenzős, nem vagy képes elfogadni hogy más nem úgy gondolkodik mint te.
2011. ápr. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/80 anonim ***** válasza:

A válasz írója 78%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: 03-28 14:24


Vele teljes mértékben egyetértek.


Végigolvastam a hozzászólásokat, és a kérdező sem teljesen komplett. Vannak az elborult "mindenrejóazivartalanítás" fajta emberek, és a kérdező ezeknek a totális ellenpéldája. De, mi ez, hogy minden kóbor ebből fasírt? Az a kutya az esetek többségében nem tehet arról, hogy kóbor. Talán csak játékból a kéz felé kapott, és röpült is az utcára, aztán, mert mázlija volt, és mindig talált magának ennivalót, életben maradt.

2011. jún. 5. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/80 anonim ***** válasza:

Azért a te értelmi képességeiddel bajok vannak, ha szerinted valaki divatból kiad 30 ezer forintot, hogy ivartalanítva legyen a kutyája. Ez nem divat, hanem ész kérdése.

Nem baj, köszi, én jót nevetek az ilyen buta, ostoba embereken.

2011. jún. 29. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!