Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanítás ellen?

Ivartalanítás ellen?

Figyelt kérdés
Hello, sok kérdést néztem már itt meg, és többen, tényleg szinte bármi baja van a kutyának azonnal azt mondják : ivartalanítsd! "egy kicsit morci a kutyám" ---> ivartalanítás, "ma összemorgott egy másik kutyával" ---> ivartalanítás "úristen tüzel a kutya vagy nem?" ---> ivartalanítsd akkor biztos nem fog... Nem tudom miért jött most ennyire "divatba" az ivartalanítás, hogy aki nem teszi meg az rögtön már rossz gazdi... én utánanéztem, szuka kutyánk van, és egyáltalán nem egy kellemes procedúra se a kutyának, se nekem... előtte nem ehet nem ihat, altatják, utána hányni fog nagy valószínűséggel meg émelyegni, több mint egy hétig gallért kell viselnie, fájni fog neki a kakilás, nem ehet csak mittudomén puha kaját, már ha kikászálódik az altatásból és már nem nyelné le a nyelvét is kb, naponta többször fertötleníteni kell a sebeit, ügyelni minden mozdulatát, nem mehet normálisan sétálni nehogy koszos legyen a sebe, aztán ha egyáltalán elértük azt hogy nem töri le a gallért, akkor mehet a varratszedés, ez egy jó két hetes folyamatos procedúra és fájdalmas a kutyának is... nem mindenki tud kivenni egy hét szabadságot csak azért hogy a kutya sebeit nyalogassa, vagy a kivett szabadságán nem ezzel akar foglalkozni, és nem mellesleg 30 ezer ft-ra rúg... miért nem egyszerübb azt az évi három hetet inkább kibírni szorosabb pórázon? Bezzeg a dobermannok fülét már nem engedik formára vágni meg a farkat csonkolni mert AZ állatkínzás, de ha pl kiveszik a szuka petefészkét az nem. Az senkit sem érdekel hogy milyen hülyén néz ki egy dobermann méteres farokkal és lógó fülekkel például...
2011. márc. 28. 10:04
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/80 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Ma a kis hazánkban elképesztő mennyiségű árva kutya van menhelyen, utcán. Még nagy a divatja az olcsón vett kutyának, amelyiket aztán szélnek eresztenek, mert az orvos drága. Sokan csinálnak almot, mert elleni kell annak a szegény szukának, mert aranyos, mert talán némi kis pénzt hoz a konyhára.

Sorolhatnám az okokat, hogy lassan kezelhetetlen a gazda nélküli kutyák sorsa. Régen nem volt ennyi állatvédő még, akik felvállalták a kóbor állatokat. Addig azok vagy elpusztultak az utcán, vagy a sintér elvitte és utána elaltatta.

Mindezek ismeretében ma az egyik leghatásosabb módszere ennek a tendenciának a megállítása, hogy ivartalanításra buzdítják az embereket.Ezzel a meglévő kutyáknak komoly egészségügyi káruk nem lesz. A szaporulat talán lassan csökkenni fog. Ha valaha előáll egy ideális helyzet, ismét lehet hagyatkozni az emberek döntésére, hogy ivartalanít, vagy józanul óvja az állatát a felesleges szaporodástól.

2011. márc. 30. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/80 anonim ***** válasza:
0%
szelektív a felfogásod. Mi mondunk egy csomó érvet, de te csak azt hajtogatod, hogy rossz rossz. Nem fogod fel hogy nincs igazad???
2011. márc. 30. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/80 anonim ***** válasza:

Szerinted ha minden kutya elhízik, motiválatlan lesz, nem érdekli semmi, akkor külföldön az agilitysek többsége miért versenyez ivartalanított kutyával?


Én az agility világát ismerem. Már Magyarországon is rengeteg ivartalanított kutya van, akivel versenyekre járnak - tehát ismerem... Többek között nekem is van vagy kettő: az elhízástól messze vannak... már betettem ide a képét, de ismétlés a tudás anyja:

[link]

[link]

Láthatóan egyik sincs elhízva.... A motiváltságukkal meg nincs baj. Az egyikük imádja a kutyákat és játszik velük, a másik előtte sem játszott más kutyákkal és utána sem, ellenben utóbbi labdamán, de durván. Amiket te felsoroltál az nem az ivartalanítás következménye, hanem nevelés, jellem és életmód kérdése.

És h mik hatásai arról igen jó külföldi tanulmányok születtek olyan országokban, ahol nem 5-10 éve csinálják ezt, hanem legalább 30.

Nem olyan rég volt szerencsém dr. Csikós Károllyal beszélgetni és rengeteg olyan dolgot mondott, h mi miért függ össze, mi minek a következménye és h az ivartalanítás h jön a képbe, h elképesztő. Ezt a cikket ő írta:

[link]

Talán vele kéne erről a témáról elbeszélgetned.... egyet kérek, hadd legyek ott én is azon a beszélgetésen :o)

2011. márc. 30. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/80 A kérdező kommentje:

A válasz írója 86%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 16:21


tök édesek a kutymók :-D komolyan, főleg az utolsó fekete, nagyon szép :-)

2011. márc. 30. 16:30
 55/80 anonim ***** válasza:

Köszönjük :o) Az utolsó fekete egy 6,5 éves ivartalanított labrador szuka... gondolnád? :oP

A kérés még mindig áll h nagyon szívesen ott lennék azon a beszélgetésen amit te folytatsz Csikós dr-ral...ha összejön, szólj!

2011. márc. 30. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/80 A kérdező kommentje:
hát az biztos hogy nem fogok neki eleget tenni, már csak azért sem mert tudok olvasni, elovastam, jó igen, persze, és kész... meg egyébként sem akarnám zargatni ezzel azt aki nem önszántából szól hozzám ebben a témában, az orvoshoz sem szoktak csak úgy elmenni beszélgetni, mert nem értek egyet a mittudomén ...az abortusszal...mondjuk...ez abszurd...vagy mert milyen jó is lenne ha legális lenne az eutanázia... akartam még valamit de elfelejtettem... majd lehet eszembe jut... vagy nem
2011. márc. 30. 17:13
 57/80 A kérdező kommentje:
ja igen megvan, szoktam nézni az animal planeten vagy valamelyik hasonlón van az amerikai állatrendőrség vagy valami hasonló :-D ... na, ott még a papagájt is meg rtg-ezték :-D ... ott még elborultabbak...
2011. márc. 30. 17:14
 58/80 anonim ***** válasza:

Csak azt nem érted neked ezzel mi a gondod. Magyarországon is van pl .rágcsálómentő csoport. Igen, én is túlzásnak tartom, gondolkodás nélkül adnék oda egy beteg patkányt kígyóeledelnek, mégiscsak ez a természet rendje.


De ha egyszer ők a rágcsálókat szeretik, és idejüket és pénzüket nem sajnálva önszorgalomból mentik őket, valamint küzdenek a felelős patkánytartásért, akkor megemelem előttük a kalapon, eresztek hozzá egy furcsa mosolyt, és kész. Sőt az is lehet, hogy mivel tudok a létezésükről, inkább nekik adom a beteg patkányt, mint egy kígyónak, mert nekik ez öröm, ők így szeretetet adnak, a kígyónak meg majd vesz a gazdája másik patkányt.


Vannak fura dolgok ám a világban, sőt annál is furábbak! Pl. azon ha egy haszonállatot röntgeneznek, akár operálnak horribilis összegért, az senkit nem lep meg. Most mi a baj azzal, hogy a kedvencnek tartott papagájt megröntgenezték?


Ki így látja, ki úgy. Nekem például nem fér bele a fejembe, hogyha a hátas ló megbetegszik, és nem jómódú a tulajdonosa, akkor megy a vágóhídra. Minden indokot értek, racionálisnak tartok, nyilván kevesen engedhetik meg maguknak, jópárszáz ezerért meggyógyítsák, és utána nyugdíjasan legeltessék, de én meg ezt tartom elítélendőnek.

2011. márc. 30. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/80 A kérdező kommentje:

[link]

[link]

[link]

KONTRA

[link]

[link]

és ide jöhetne a papagájnak a tüdö rtg képe

2011. márc. 30. 18:13
 60/80 A kérdező kommentje:
ha rajtam múlna az összes KÓBOR kutyából fasirt lenne, ha ivartalanított, ha nem...
2011. márc. 30. 18:15
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!