Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanítás ellen?

Ivartalanítás ellen?

Figyelt kérdés
Hello, sok kérdést néztem már itt meg, és többen, tényleg szinte bármi baja van a kutyának azonnal azt mondják : ivartalanítsd! "egy kicsit morci a kutyám" ---> ivartalanítás, "ma összemorgott egy másik kutyával" ---> ivartalanítás "úristen tüzel a kutya vagy nem?" ---> ivartalanítsd akkor biztos nem fog... Nem tudom miért jött most ennyire "divatba" az ivartalanítás, hogy aki nem teszi meg az rögtön már rossz gazdi... én utánanéztem, szuka kutyánk van, és egyáltalán nem egy kellemes procedúra se a kutyának, se nekem... előtte nem ehet nem ihat, altatják, utána hányni fog nagy valószínűséggel meg émelyegni, több mint egy hétig gallért kell viselnie, fájni fog neki a kakilás, nem ehet csak mittudomén puha kaját, már ha kikászálódik az altatásból és már nem nyelné le a nyelvét is kb, naponta többször fertötleníteni kell a sebeit, ügyelni minden mozdulatát, nem mehet normálisan sétálni nehogy koszos legyen a sebe, aztán ha egyáltalán elértük azt hogy nem töri le a gallért, akkor mehet a varratszedés, ez egy jó két hetes folyamatos procedúra és fájdalmas a kutyának is... nem mindenki tud kivenni egy hét szabadságot csak azért hogy a kutya sebeit nyalogassa, vagy a kivett szabadságán nem ezzel akar foglalkozni, és nem mellesleg 30 ezer ft-ra rúg... miért nem egyszerübb azt az évi három hetet inkább kibírni szorosabb pórázon? Bezzeg a dobermannok fülét már nem engedik formára vágni meg a farkat csonkolni mert AZ állatkínzás, de ha pl kiveszik a szuka petefészkét az nem. Az senkit sem érdekel hogy milyen hülyén néz ki egy dobermann méteres farokkal és lógó fülekkel például...
2011. márc. 28. 10:04
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/80 anonim ***** válasza:
Még szerencse, hogy nem rajtad múlik...
2011. márc. 30. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/80 anonim ***** válasza:

Nézd az élet sok más szempontból is baromi igazságtalan. Az igazság az, hogy amíg te, én, mi a nyugati világ nem hajlandó lejjebb adni a fogyasztói szokásaiból, addig ez így is marad. Jelenleg magyarországon olyan életszínvonalon élünk, amit ha szeretnénk világszintre kiterjeszteni, akkor ahhoz három ilyen bolygó kellene, mert ez az egy nem képes ellátni a lakosságot. Egy olyan faj szaporodott túl, aminek nincs természetes ellensége, és a tömegétkeztetés illetve a tömeges orvosi ellátás miatt szinte semmilyen természetes szelekció nem érvényesül.


Ha az éhező harmadik világ eljutna odáig, hogy a Maslow piramis alsó két szintjén magasabbra kerül, abban a pillanatban a természet olyan fokú terhelést kapna, amit már nem tudna elviselni, és felgyorsulna a klímaváltozás, illetve az energiahordozók azonnal fogyásnak indulnának, amik égbeszökött árakat, illetve még több atomenergiát jelentene.


De az egész már messzire visz nagyon.


Sajnos ez a föld nem képes eltartani ennyi embert, hacsak nem az emberiség gyökeresen megváltoztatja a fogyasztási szokásait. De arra egyelőre semmi nem utal, hogy éledezne egy tudatos tömeg, akik vegetáriánusok és önellátók akarnak lenni.


Szóval ezügyben jelenleg annyit tudsz tenni, hogy figyelsz arra, hogy minél tudatosabban fogyassz kevesebb csomagolás, több bio termék, kevesebb hús, kevesebb feleslegesen megvásárolt műanyag, illetve válogatni márkák között a saját értékrended alapján. Én pl. nem veszek állatokon tesztelt termékeket, de ha a te szívednek a harmadik világ fontosabb, akkor arra figyelj, hogy ne vásárolj olyan terméket, ami gyerekmunkával készülhetett pl. Bár ez megint csak visszás, mert ha meg gyerekmunka sincs, méginkább éhezni fognak.


De ezek olyan távoli problémák, amikre igazából nem lehet megoldást nyújtani, pláne nem ilyen egyszerűen.


Itthon meg engem speciel jobban zavar a kutyatartók felelőtlensége, mint az, hogy emberek milyen sorsokat élnek át. Ugyanis az embernek van lehetősége döntések sorozatait meghozni, a kutyának nincs. Az se megszületni nem akar, se az illlatos úton felnőni, se félrenevelődni, hogy aztán kirakják.


És azt látom, hogy ebben a kérdésben lehet is eredményeket elérni. Nagyon szeretem az embereket is, főleg a hozzám közel állókat, de mindenkiben mindig megbízok míg nem ad okot az ellenkezőjére, de akkor is úgy gondolom, hogy a kutyáknak nagyobb szüksége van a segítségre. Már persze, ha a nagymamámnak is nagy szüksége lenne, nyilván neki segítenék.


Csak azt nem értem, hogy téged miért bánt az, hogy te ilyen értékek mentén éled az életed, én olyanok mentén, más meg amolyanok mentén, sőt vannak értéksemlegesek is.

2011. márc. 30. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/80 A kérdező kommentje:
azért zavar mert nem bírom felfogni hogy MIÉRT van az, hogy "mi" azon gondolkozunk hogy megfelelő lesz e fifikének a 15ezer forintos tápszer vagy vennem kellene inkább a 19ezreset vagy milyen egyetemen végzett dietetikusok állították össze kandúrpajtinak a lazacos szaftos falatkákat hogy ne hulljon a szőre, és szép extra fénye legyen, igazságügyi orvosszakértői boncolást kérnek a papagájhoz miután megdölött, nem volt e véletlenül a gazdája hanyag és nem miatta pusztult e el, mindent megtesznek azért hogy a 150ft-os egérke 1nappal tovább éljen és ha tehetné az ember még újra is élesztené, tökmindegy mennyibe kerül, tökmindegy hogy van e értelme, tökmindegy, hogy anyámnak jól jönne egy kis pénz, tökmindegy hány csöves fagy meg az utcán a télen és tökmindegy, hogy hány ember hal meg azért mert nincs mit ennie! ... méhcisztákról meg mindenfélékről beszélnek, 30ezres ivartalanításról KÉNYELMI okok miatt, ahelyett hogy rövidebb pórázt vennének, vagy akár egy darab spárgát kötnének a kutya nyakára, mert fényvisszaverős pórázra sincs ám végső soron szükség! ... nem hiszek abban hogy minden embernek ugyanolyan életlehetősegei lesznek valaha is, és nem hiszem hogy szükség van arra hogy senki se haljon éhen! arról beszélek, hogy egy olyan életszemlélet van kialakulóban ami nagyon "plasztik" a természethez SEMMI KÖZE és teljesen kifordult a valóságból! arról beszélek hogy nincs szükség minden emberi élet megmentésére, de ha úgy halnak meg emberek, hogy közbe a világ másik fele azon gondolkozik hogy rózsaszínűre festesse az extra mini yorki szőrét a kutyakozmetikába vagy inkább lilára, (sarkosan fogalmazva) az baromira idegesít!...
2011. márc. 30. 19:07
 64/80 A kérdező kommentje:
az meg most jutott eszembe hogy ugye felelősségről beszélnek... az a felelős gazdi aki kipakoltatja a kutyát... szerintem ez inkább a felelősség lepasszolása, hiszen így nincs mire felelősséget vállani, nem történhet semmi... akinek nincs ivartalanítva a kutyája, de NEM LESZ VEMHES, az vállalt felelősséget, az vállalt ÁLLATOT... úgy ahogy van a maga pozitiv tulajdonságaival és negativval együtt! ... az már csak egy plusz humbug hogy egészségügyileg állitólagosan ajánlott... azért is irtam a fülvágást és farokvágást, mert azt szokták mondani: úgy szeretem a kutyám ahogy van, ha méteres a farka akkor méteres, de az Ő! és? méhe nem volt? heréje nem volt? de VOLT... azzal együtt nem? ...
2011. márc. 30. 22:00
 65/80 anonim ***** válasza:
0%
Jó. te kajak nem vagy normális. nem fér bele a szűk agyadba az IGAZSÁG vagy csak ennyi eszed van??? Esetleg direkt provokálsz mindenkit??? vedd már észre, hogy itt SENKI nem fog veled egyetérteni...
2011. márc. 31. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/80 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy te az érem egyik oldalát látod, a másikat meg nem akarod.

Ugyanazokat írod le újra, néhány kijelentésünkre nem is reagálsz, mi viszont az összes állításodat megcáfoltuk.


Egyébként meg vannak abszolút rossz gazdik. Velük nem nagyon lehet mit csinálni, mert nem értenek a kutyákhoz. És ilyenkor hidd el, hogy jobb, ha leveszik azt a kis felelősséget a vállukról, megkönnyítik a helyzetüket és ivartalanítják a kutyáikat.

Mellesleg a hererák és a méhgyulladás nem olyan, hogy talán lesz a kutyának, hanem nagyon gyakori (a kutyák 2/3-ának vannak ivaros betegségei).

És ha ezzel meghosszabbítom a kutyám életét 5 évvel, vagy 2vel, vagy akár 1 hónappal, már az is sokat számít (ráadásul nem is szenved a betegségtől), mivel ő a legjobb barátom.

2011. márc. 31. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/80 A kérdező kommentje:

na jó, engem ez a téma már nem is érdekel, úgysincs senki egy hullámhosszon velem és a realitással...

azért arra kiváncsi lennék hogy hányan jártak a válasz adók közül egyetemre, és mit tanultak illetve hogy hányan tizenéves kis emos búúzik, akik két napig sirnak azon ha megdöglött egy légy...

2011. márc. 31. 22:55
 68/80 anonim ***** válasza:

Ismered azt a viccet, h:

Az autópályán egy őrült forgalommal szemben autózik. Bemondják a rádióba is, h figyelmeztessék az arra közlekedőket:

- Vigyázzanak az M1es autópályán egy hülye a forgalommal szembe halad!

- Egy??? Mindenki!


Valahogy hasonló helyzetben vagy te is. Amikor már gyanúsan sokan nincsenek veled egy állásponton, akkor általában az emberek többsége elgondolkodik, vajon miért? És esetleg átértékeli az addig hallottakat.


egy könnyűipari mérnök

2011. ápr. 1. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/80 A kérdező kommentje:

Ja és te meg hallottad valahol ezt a mondatot: "Ha valaki meg van győződve róla, hogy egyedül ő normális, az hülye?"

Mellesleg nem a rém vagyok a barlangból, aki egyedül csak magával képes diskurálni és néha szépen megveregetem a saját vállamat, hogy ejj de okosat mondtam...vannak olyanok is akik nem a fórumba írogatnak hanem barátok akik viszont nagyon is egyetértenek velem, nem úgy mint itt az unatkozó titkárnők és a suliból lógó gimisek... Én olyanon nem fogok elgondolkozni, ha olyanok írnak pl. hogy emberi nőket is kipakolnak ha már nem akarnak gyereket... meg anyukám is ki van tíz éve pakolva, és köszöni jól van, ami lehet igaz, de hogy fogamzásgátlás céljából az röhej... erre nincs jobb szó...

2011. ápr. 1. 10:42
 70/80 anonim ***** válasza:

Én irtam a kipakolást, Diplomás vagyok, felelős pozícióban dolgozom. Nem tudom, hogy a szövegértéssel van-e gondod, vagy direkt szőrszálhasogatsz, de nem is ez a lényeg.


Nem azt írtam, hogy fogamzásgátlás céljából pakolnak ki felnőtt nőket, ha mégis akkor kérlek idézz. Azt írtam, hogy egy ciszta miatt is inkább kipakolják azt, aki már túl van a szülő képes koron. Egy huszonéves barátnőm méhén ugyanolyan ciszta volt, mint a 45 éves nagynénémén. A huszonéves barátnőnél csak a cisztát távolították el, míg a nygnéném esetében az orvos javaslatára kivettek mindent. Nem azért, mert nem lehetett volna csak a cisztát eltávolítani, hanem azért mert az orvos azt javasolta, hogy a későbbi problémák megelőzése érdekében, ha ő is úgy gondolja, inkább eltávolítaná a teljes ivarszervet. És egy bizonyos kor után ezt akkor is megcsinálják, ha mondjuk a petefészken van ciszta, és elég lenne azt az egy petefészket eltávolítani, mégis inkább minden ivarszervet eltávolítanak megelőzés képpen.


De úgy látom veled felesleges beszélgetni, mert te úgy ahogy van elítéled az egész állatvédelmet, és az állatvédelmi aktivistákat. Ez a te magánügyed, de ezen a fórumon elég sokan vagyunk ilyenek, akiket nem fogsz tudni meggyőzni a te álláspontodról.


És ne aggódj! Majd ha a kutyád kölykeit menhelyre adod (ahogy írtad), majd én kifizetem az oltásaikat, mert én úgyis a fáról szedem a pénzt.

2011. ápr. 1. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!