Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanítás ellen?

Ivartalanítás ellen?

Figyelt kérdés
Hello, sok kérdést néztem már itt meg, és többen, tényleg szinte bármi baja van a kutyának azonnal azt mondják : ivartalanítsd! "egy kicsit morci a kutyám" ---> ivartalanítás, "ma összemorgott egy másik kutyával" ---> ivartalanítás "úristen tüzel a kutya vagy nem?" ---> ivartalanítsd akkor biztos nem fog... Nem tudom miért jött most ennyire "divatba" az ivartalanítás, hogy aki nem teszi meg az rögtön már rossz gazdi... én utánanéztem, szuka kutyánk van, és egyáltalán nem egy kellemes procedúra se a kutyának, se nekem... előtte nem ehet nem ihat, altatják, utána hányni fog nagy valószínűséggel meg émelyegni, több mint egy hétig gallért kell viselnie, fájni fog neki a kakilás, nem ehet csak mittudomén puha kaját, már ha kikászálódik az altatásból és már nem nyelné le a nyelvét is kb, naponta többször fertötleníteni kell a sebeit, ügyelni minden mozdulatát, nem mehet normálisan sétálni nehogy koszos legyen a sebe, aztán ha egyáltalán elértük azt hogy nem töri le a gallért, akkor mehet a varratszedés, ez egy jó két hetes folyamatos procedúra és fájdalmas a kutyának is... nem mindenki tud kivenni egy hét szabadságot csak azért hogy a kutya sebeit nyalogassa, vagy a kivett szabadságán nem ezzel akar foglalkozni, és nem mellesleg 30 ezer ft-ra rúg... miért nem egyszerübb azt az évi három hetet inkább kibírni szorosabb pórázon? Bezzeg a dobermannok fülét már nem engedik formára vágni meg a farkat csonkolni mert AZ állatkínzás, de ha pl kiveszik a szuka petefészkét az nem. Az senkit sem érdekel hogy milyen hülyén néz ki egy dobermann méteres farokkal és lógó fülekkel például...
2011. márc. 28. 10:04
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/80 A kérdező kommentje:
akkor milyen lenne ha a gyerekeket is ivartalanítanák? :-D mennyi eminens gyerek lenne...
2011. márc. 28. 17:30
 32/80 A kérdező kommentje:

dr. Beitl Krisztina

bocs de akit a google nem hoz ki az nem létezik...

én akkor dr nagyotakartammondani marcsi vagyok

2011. márc. 28. 17:35
 33/80 anonim ***** válasza:
65%

Nem olvastam végig a válaszokat, de:

Azért javasolják sokan az ivartalanítást, mert ők szenvednek a fölösleges almokkal a menhelyeken, vagy otthon, mert befogadják a kutyákat, akiket kidobtak pár naposan vagy hetesen.

És hidd el, a szuka kutyádnak is sokkal kellemesebb az ivartalanítás, mint amikor egy kannal összeragad, órákig rajta van a kan és nem bír leszállni, mindketten visítanak a fájdalomtól. És a vemhességet sem élvezi (ahogyan az embereknek is vannak fájdalmaik terhesen), sőt, a kiskutyák felnevelése is nagyon lefárasztja őket. 10 kölyökkutyát kell szoptatni, nevelni, rendre utasítani. Ezerszer jobban leamortizálja ez őket, mint a műtét.

És legfőképp a gennyes méhgyulladás és a többi betegség, ami kialakulhat ivaros szukáknál... Na az biztosan nagyon tud fájni. A gyógykezelése, műtéte (ha nem hal bele), vagy a becsúszott almok felnevelése sokkal több, mint 30.000 forint, és a kutya életét is meghosszabbítod.

A dobermannok fülét és farkát pedig engedik kupírozni, mert NINCS BETILTVA.

És még ha hülyén is nézne ki egy dobi füllel és farokkal, akkor is inkább nézzen ki hülyén, mint hogy meghaljon hererák vagy méhgyulladás miatt.

Mellesleg az ivartalanított kutyákat tényleg sokkal könnyebb nevelni. Nem csak ezzel lehet megoldani, de sok hozzá nem értő gazdinak ez is sokat segít.

Az meg, hogy egy kabát fontosabb neked, mint a legjobb barátod élete hossza, egészsége (mert nekünk a kutya a legjobb barát), sokat elárul rólad.

Egyébként félre vagy tájékozódva, a darling meg chappi abszolút nem prémiumkategória, több benne a szemét, mint a kaja. De ez téged nem érint, ha ennyit sem fizetsz a kutyáért, aki mindennél jobban szeret téged, a gazdáját.

Ha jobb minőségű tápot kap a kutya, akkor tovább él. Ennyi.

És attól, hogy a mi kutyáink nem moslékot esznek, még nem dagadtak. Ők is jól neveltek és tökéletesen behívhatóak, nagyon sok parancsot ismernek.

Ha pedig azt gondolod, hogy a kutyád nyugodtan "megdögölhet", akkor akármit is mondasz, nem szereted őt eléggé. Ő az életét is feláldozná érted, te pedig így viszonyulsz hozzá. Hát ez gusztustalan. Nem lennék nálatok kutya.

A kutyád 1 éves, tehát még nem mutatkozik meg rajta semmilyen betegség, ami a helytelen táplálás miatt előjöhet. De várd ki a végét.

2011. márc. 28. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/80 A kérdező kommentje:

Ha- Ha- Ha- Ha- haa... bocs, édes vagy...

Én nem azt mondtam hogy tessék nyugodtan fedeztetni ükre bükre a kutyákat és szülessen jóóóó sok felesleges alom... azt mondtam a műtét nélkül is simán meg lehet oldani egy kicsit több odafigyeléssel hogy ne legyenek kiskutyák... ez is csak az hogy az emberek papolnak hogy ki a jó gazdi, de inkább fizetnek azért hogy ne kelljen rá figyelni többet mint ami muszáj... bocs de igy is lehet nézni... azt mondom hogy ne legyenek felesleges almok, tessenek odafigyelni évente két hétig! de ezért ne vágják fel a kutyát, és amit fent irtak a hormonális problémákról, szerinted nem igaz?... tudtad hogy a kutya ha úgy ivartalanitják hogy még sose tüzelt akkor örökre gyerek marad? ... szerinted (is) olyan dolgok a hormonok, ami végülis mi a fenének van, vagy mi? ... biztos észrevetted már hogy a (vagy nem) klimaxon átesett nők (az öregasszonyok) egyre csak mogorvábbak, keményebbek, undokabban a bácsikákat meg kenyérre lehet kenni? (ÁLTALÁBA) ugyan ezért van...

Második témakör: a milyen kellemetlen a szukának kezdetű :-) bocs de ezen csak mosolygok... nem az emberek találták ki a szaporodást, képzeld... ez egy olyan dolog amit minden egyes élőlény megtesz, tölünk függetlenül és remekül müködött évmilliárdokon át...

A következö rész tévedés: nekem fontos a kutyám élete ezért kap minden nap enni inni, és ezért nem locsolom le benzinnel majd gyújtom fel, mert szeretem... DE ő csak egy kutya, nem a kisfiam, nem a testvérem, nem anyám apám hanem egy...állat, egy KUTYA... szeretem amig él, van benne "annyi tisztesség" hogy 15éves korában megdöglik "nem úgy mint a kölykök" - bocs tegnap volt az egyik sorozatban... szép volt vele jó volt vele, elment az idö... most hogy az méhciszta vagy tüdőgyulladás vagy egy nissan navara... (sarkosan fogalmazva) az egy dolog, attól még nem leszek öngyilkos... amig élt, próbáltam neki mindent megadni, de egyszer ennek vége lesz, mint mindennek...

A kutya? persze hogy szeret engem, szeret mindenkit aki ad neki valami kaját... tőlem kapta eddig a legtöbbet, ezért engem jobban szeret... "szeret"... kérdésem megint: melyiket tennéd meg inkább? adni a szomszéd utcában egy kiló kenyeret télen a csövesnek vagy borjúhúsos ragut venni fifikének?... adtál már 50 forintot valakinek? felhivtad e már anyádat hogy te mama szükséged van egy kis pénzre? ... erre senki sem reagált...

Moslék. Nos igen... szerinted parasztbácsi el fog menni a közeli hipermarketbe és vesz valami szaftos finomságot a kutyájának vagy elévet valami "sz@rt"? ... szerintem utóbbi... és igy a kutya állítom, sokkal egészségesebb mint a tápokkal ugyanis egy két napja még mi is azt ettük amit utána ö kapott meg...

2011. márc. 28. 18:05
 35/80 A kérdező kommentje:
Sokan a rossz családi kapcsolataikat vagy hibáikat akarják kompenzálni az állataik túlzott ajnározásával...
2011. márc. 28. 18:26
 36/80 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Azt nem állítottam, h ez a teljes nevem ;o)

Üdv.

2011. márc. 28. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/80 anonim ***** válasza:
A te kutyád lehet hogy mindenkit szeret, de másé meg nem mert nem úgy van nevelve és mert úgy válaszott fajtát, hogy az ne mindenkit szeressen, szóval azért ne nézd már le ennyire őket és a gazdáik!
2011. márc. 28. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/80 A kérdező kommentje:
enyémet más meg se tudja simogatni... nem megy oda senkihez, hozzám meg rohan... de ha nem én vettem volna magamhoz akkor szeretne mást is aki a gazdája lett volna, nem eredendöen engem szeret... ezért ez a "természetfeletti szeretet" amiröl ti papoltok az nem létezik...
2011. márc. 28. 20:12
 39/80 anonim ***** válasza:
Na ennyi erővel te is csak azért szereted a szüleid mert náluk nevelkedtél és ha másnál lettél volna akkor azt szeretnéd, nem? -.-" Sok értelme van...
2011. márc. 28. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/80 A kérdező kommentje:
utolsó, ne menjünk ebbe bele de a lényege ennek is ugyan az...
2011. márc. 28. 22:04
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!