Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanítás ellen?

Ivartalanítás ellen?

Figyelt kérdés
Hello, sok kérdést néztem már itt meg, és többen, tényleg szinte bármi baja van a kutyának azonnal azt mondják : ivartalanítsd! "egy kicsit morci a kutyám" ---> ivartalanítás, "ma összemorgott egy másik kutyával" ---> ivartalanítás "úristen tüzel a kutya vagy nem?" ---> ivartalanítsd akkor biztos nem fog... Nem tudom miért jött most ennyire "divatba" az ivartalanítás, hogy aki nem teszi meg az rögtön már rossz gazdi... én utánanéztem, szuka kutyánk van, és egyáltalán nem egy kellemes procedúra se a kutyának, se nekem... előtte nem ehet nem ihat, altatják, utána hányni fog nagy valószínűséggel meg émelyegni, több mint egy hétig gallért kell viselnie, fájni fog neki a kakilás, nem ehet csak mittudomén puha kaját, már ha kikászálódik az altatásból és már nem nyelné le a nyelvét is kb, naponta többször fertötleníteni kell a sebeit, ügyelni minden mozdulatát, nem mehet normálisan sétálni nehogy koszos legyen a sebe, aztán ha egyáltalán elértük azt hogy nem töri le a gallért, akkor mehet a varratszedés, ez egy jó két hetes folyamatos procedúra és fájdalmas a kutyának is... nem mindenki tud kivenni egy hét szabadságot csak azért hogy a kutya sebeit nyalogassa, vagy a kivett szabadságán nem ezzel akar foglalkozni, és nem mellesleg 30 ezer ft-ra rúg... miért nem egyszerübb azt az évi három hetet inkább kibírni szorosabb pórázon? Bezzeg a dobermannok fülét már nem engedik formára vágni meg a farkat csonkolni mert AZ állatkínzás, de ha pl kiveszik a szuka petefészkét az nem. Az senkit sem érdekel hogy milyen hülyén néz ki egy dobermann méteres farokkal és lógó fülekkel például...
2011. márc. 28. 10:04
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/80 anonim ***** válasza:
0%
KABÁT hát szép vagy, a kutyán spórolsz, akkor minek neked állat, sokba kerül a kaja is, nem?
2011. márc. 28. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/80 A kérdező kommentje:
de mi az hogy minek nekem állat? szeretem én őt, úgy ahogy egy kutyát szeretni kell... kap enni inni labdázunk simizzük, van helye, szeret ott is lenni, éli egy boldog kutya életét addig amig éli és utána meg fog dögleni, mint mi. de nem fogok rá 100ezreket költeni... meg kellene kérdezni azokat az embereket akik ezt csinálják hogy ugyan már adtak e 50ft-ot a csövesnek az utcán, vagy megkérdeztél e már az anyjukat hogy mama elég a pénzed, ne adjak egy tizezret? ... ahelyett hogy szegény kutyám húzná még egy hónapig? ... baromság... egy kutya az csak egy kutya
2011. márc. 28. 11:02
 13/80 Raffi ***** válasza:

Én értem a kérdésedet.

Nem arról van szó, hogy a kutya utána meddig szenved,mennyibe kerül, hanem hogy a természet törvényei ellen vét az, aki ilyet tesz a kutyával. De sajnos az a helyzet,hogy jobb megoldás az ösztöneik ellen nincs.

Nekem kan kutyáim vannak, az egyik éppen láncon, mert már egy hónapja meg van "veszve". Szófogadatlan, a kertünkben pórázon kell sétáltatni,mert csak azt lesi, hogy a 1.5 méteres kerítést hol ugorhatná át, egész éjszaka "muzsikál",(még sétáltatás közben is) nem tudok végigaludni egy éjszakát sem. Ráadásul nagytestű veszélyes kutya.

Én is elleneztem eddig az ivartalanítást.18 éve vannak kutyáim, ebben volt szuka is, de ez a mostani "dög" amit művel azt már idegekkel nem lehet bírni.

Akárhogy is szeretem, (mert kutyát még ennyire nem szerettem,) de eldöntöttem, hogy a jövő tavaszt így nem fogom elkezdeni.Úgyhogy megyünk mi is ivartalanítani,mert vagy ő zakkan meg, vagy én.

2011. márc. 28. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/80 A kérdező kommentje:

Raffi válasza:


ezt meg meg tudom érteni mert hogyha ekkora terhet jelent (mert vannak kutyák akiket nem lehet elviselni ilyenkor, de szerintem bőőőőven van akiket meg egy kicsit több odafigyeléssel teljesen el lehet viselni) ha már a halálba idegesit akkor azt mondom, ok megértem, teljesen, mert nem azt mondom hogy nem jó dolog, hanem azt hogy ükre bükre csak azért mert most ez a divat egyáltalán nem muszáj... azt is mondom hogyha a kutya inkább már csak teher mint jó időtöltés vagy elfoglaltság akkor szemrebbenés nélkül meg kell tőle válni... vagy ha van más megoldás akkor meg kell lépni... mert valahol ők a mi "szórakoztatásunkra" vannak vagy ha munkakutyák akkor bizonyos feladatra, azért kapnak enni...

2011. márc. 28. 11:18
 15/80 anonim ***** válasza:
16%
Ha ne adj isten, most a kutyádnak lenne egy méhgyulladása, vagy véletlenül mindenféle szoros póráz, és atombiztos kerítés ellenére vemhesülne, mit tennél?
2011. márc. 28. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/80 A kérdező kommentje:
Nem tudom hogy kezelik a méhgyulladást, de ha emberi összeg akkor kikezeltetném, tekintve hogy 1 éves. de ez ésszerű is, mert ha most egy új kölyök kutyát vennék, annak az oltásai is olyan 30-ezer ft, ezért kb ennyit adnék azért is hogy megmaradjon ez, ha 100ezres nagyságrend és nem gyógyitható másképp, és sokat szenvedne akkor ha olyan állapotba jut elaltatnám... ha vemhes lenne, semmi gond, kihordaná, megszülné, próbálnék a kicsiknek gazdit találni netes hirdetéssel, amelyiket nem tudom odaadni valakinek azt meg bevinném egy menhelyre, egyet talán megtartanék, ennyi
2011. márc. 28. 11:45
 17/80 anonim ***** válasza:
39%

10.49: lehet h rosszindulatúnak gondolsz...de! Ma Magyarországon az emberek CSAK a SAJÁT kárukból tudnak tanulni vagy abból, ha az dolog érzékenyen érinti a pénztárcájukat.

Érdekes, nekem az ismerősöm, aki csak merő lustaságból nem ivartalaníttatta a kutyáit, meg mondván minek, ősszel a 8 éves kutya brutál gennyes méhgyulladást kapott, alig tudták megmenteni. Utána a másik kutyáját egyből vitte ivartalaníttatni és azóta azt hangoztatja h ha még egyszer szukája lesz akkor azt egyből viszi ivartalanításra és beszél rá mindenkit a műtétre.

Érdekes.... Ez Magyarország. Németországban, a skandináv államokban elég elmondani az előnyöket, és az emberek belátják h mi a helyes döntés. Itthon az ész érveket mindenki leszarja, de ha a már a saját bőrén tapasztalja a hátrányát a nem ivartalanításnak, érdekes, egyből megváltozik a vélemény. Elmaradottak vagyunk, nah. De erre ne legyünk büszkék!

2011. márc. 28. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/80 anonim ***** válasza:
62%

A méhgyulladást nem lehet másképp kezelni, csak ivartalanítással - azzal a különbséggel, h abban az esetben egy beteg kutyát kell műteni akinek a méhe tele van gennyel. "Picit" jobban megviseli a szervezetét mint egy szimpla ivartalanítás.


(csak zárójelben: a méhgyulladás nem feltétlen időskori megbetegedés. Az én kutyámat a 2. tüzelése után ivartalaníttattuk, és akkor azt mondta a doki h nagy mázlink volt mivel kezdődő méhgyulladása volt... azóta semmi baja)

2011. márc. 28. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/80 anonim ***** válasza:
50%

"ha vemhes lenne, semmi gond, kihordaná, megszülné, próbálnék a kicsiknek gazdit találni netes hirdetéssel, amelyiket nem tudom odaadni valakinek azt meg bevinném egy menhelyre, egyet talán megtartanék, ennyi"


Tehát a te felelőtlenséged anyagi következményeit fizesse meg más??

Nem látsz tovább az orrodnál....

2011. márc. 28. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/80 A kérdező kommentje:

én is azt mondtam hogy ha csúnya szóval a kutya kora és az ár arány megéri akkor megcsináltatnám... az meg hogy a beteg szervezetet jobban megviseli, te se vetetnéd ki a vakbeled előre azért mert sokaknak komoly bajuk van belöle, nem?

másrészt ha az én kutyám vemhes lesz, ami nem fog megtörténni, mert lakásba van és a kutya nem úgy lesz vemhes hogy kis pórázon gyorsan eü séta alatt a fiú kutya odajön, ráköhög és két hónap mulva kiskutyák vannak... nem kell olyankor elengedni futkározni hogy elszökjön, és ha valamilyen csoda folytán, a másik gazdi nem hallja meg hogy már 10 méterről kiabálok neki hogy hóhóóó tüzel a kutyám vigyázz!! vagy póráz nélkül viszi a kutyáját és az odarohan és még mielött felvenném az enyémet ölbe és vagy elrángatnám onnan rekordsebességgel meghágja, akkor abban a helyzetben nem csak én voltam a felelős hanem a másik gazda is, miért csak én vállaljam ennek az anyagi vonzatát?... vállaja akkor ő is? ... és igen aki új kutyát, kis kutyát akar, az fizesse ő maga ki a kutya oltásait mint ahogy én is kifizettem vagy amit akar még neki chipet vagy bármit, nem az én dolgom... a menhelyen meg ha érdekel csak ugy adnak oda kutyát ha kifizeted az árát a rajta végzett dolgoknak... bocs... de tudom, és ha meg nem tudnak vele mit kezdeni, és nemviszi el öket senki, ami kis kutyánál szinte kizárt, akkor egyszer majd elaltatják és kész... ez nem szívtelenség, és 100%-ra mondom hogy nem fog megtörténni...

2011. márc. 28. 12:12
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!