Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanítás ellen?

Ivartalanítás ellen?

Figyelt kérdés
Hello, sok kérdést néztem már itt meg, és többen, tényleg szinte bármi baja van a kutyának azonnal azt mondják : ivartalanítsd! "egy kicsit morci a kutyám" ---> ivartalanítás, "ma összemorgott egy másik kutyával" ---> ivartalanítás "úristen tüzel a kutya vagy nem?" ---> ivartalanítsd akkor biztos nem fog... Nem tudom miért jött most ennyire "divatba" az ivartalanítás, hogy aki nem teszi meg az rögtön már rossz gazdi... én utánanéztem, szuka kutyánk van, és egyáltalán nem egy kellemes procedúra se a kutyának, se nekem... előtte nem ehet nem ihat, altatják, utána hányni fog nagy valószínűséggel meg émelyegni, több mint egy hétig gallért kell viselnie, fájni fog neki a kakilás, nem ehet csak mittudomén puha kaját, már ha kikászálódik az altatásból és már nem nyelné le a nyelvét is kb, naponta többször fertötleníteni kell a sebeit, ügyelni minden mozdulatát, nem mehet normálisan sétálni nehogy koszos legyen a sebe, aztán ha egyáltalán elértük azt hogy nem töri le a gallért, akkor mehet a varratszedés, ez egy jó két hetes folyamatos procedúra és fájdalmas a kutyának is... nem mindenki tud kivenni egy hét szabadságot csak azért hogy a kutya sebeit nyalogassa, vagy a kivett szabadságán nem ezzel akar foglalkozni, és nem mellesleg 30 ezer ft-ra rúg... miért nem egyszerübb azt az évi három hetet inkább kibírni szorosabb pórázon? Bezzeg a dobermannok fülét már nem engedik formára vágni meg a farkat csonkolni mert AZ állatkínzás, de ha pl kiveszik a szuka petefészkét az nem. Az senkit sem érdekel hogy milyen hülyén néz ki egy dobermann méteres farokkal és lógó fülekkel például...
2011. márc. 28. 10:04
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/80 anonim ***** válasza:
0%
hallod te csicska, ha annyira dúl benned a vágy, húzz egy disputa szakkörbe vagy menj le és dumálj nyugdíjasokkal...
2011. márc. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/80 A kérdező kommentje:
azért mert nem tudsz értelmes dolgot mondani, hát igazán csak sajnállak
2011. márc. 29. 14:57
 43/80 anonim ***** válasza:
33%

ezért ez a "természetfeletti szeretet" amiröl ti papoltok az nem létezik...


gratulálok. Attól hogy a Te kutyád egy szocializálatlan állat, aki felesleges kölyköket hoz a világra, más kutyájának még nem kell ilyennek lennie. Nem mindig magadból kéne kiindulni...


Nna lehet hogy már ezeket leírták előttem, nem olvastam végig az összes kommentet, de ezek az érvek amiket a kommentekben leírtál azok a nagybetűs Baromságok... A mi kutyánk 2 hete lett ivartalanítva.

Te azt mondod: utána hányni fog nagy valószínűséggel meg émelyegni, több mint egy hétig gallért kell viselnie, fájni fog neki a kakilás, nem ehet csak mittudomén puha kaját,. DE: max egy napig kába lesz utána minden rendben van. Igaz elméletileg 10 napig gallért kéne viselnie, de mi levettük neki amint hazaérkeztünk, mivel vastagon be volt kötve, és nem is próbált hozzányúlni soha. Egyébként kinti kutya, három napig bent volt, azóta folyamatosan kint van, nem volt semmi probléma, neki se fájt. Ma voltunk varratszedésen.

Te azt mondod: naponta többször fertötleníteni kell a sebeit . Dehogy kell . nemtom ezt honnan vetted.


aMint az előbb írtam ma voltunk varratszedésen, 3 mp ig tartott az egész, mert egy kb 1 cm es darab volt még benne. Meg se érezte...



Ja és vannak ivartalanítási akciók,

Mr/Mrs Húdetökéletesenutánanéztemennekadolognak


És inkább válallom, hogy fájjon a heg 3 napig a kutyának, mert sokkal jobban fáj neki a párzás, a szülés, meg a kölykök szoptatása.

Arról már nem is beszélek, hogy tele vannak a menhelyek az olyan gondolkodású emberek "termékeivel" amilyen te is vagy...

2011. márc. 29. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/80 A kérdező kommentje:

csak arra fogok reagálni amit eddig már nem válaszoltam meg ezerötszázszor...ha elolvastad a kommenteket és nem fogtad fel akkor nagyon buta vagy...

jaj, de jó hogy mindenki mellékállásban orvos... és eldönti hogy ha a doki azt mondja 8 nap az valójában csak két óra... milyen szép is lett volna amikor a kutya mégis valamilyen csoda folytán szétszedi a kötést és a varratokat, és a belei egy méterre hevertek volna töle a földön... gyönyörü kép...

végülis miért kellene a sebeket fertötleniteni nem is értem... ezek szerint tökéletesen tisztában vagy az asepsis antisepsis szabályaival ugye? na de hát mindenki orvosira járt...

ha érdekel akkor igen, megnéztem pl ezen az oldalon is (hivatalos állatorvosi honlapon is fent volt de most ezt találtam meg elöször)

[link]

idézem:

Hogyan zajlik ez a beavatkozás?


Ha rászánja magát az operációra, kérjük telefonáljon nekünk, hogy megbeszélhessük a műtét időpontját.


Az altatás előtt 12 órával már ne kapjon a kutya enni, és 6 órával előtte már inni sem. Amikor megérkeznek rendelőnkbe, a kutyát megvizsgáljuk, hogy teljesen egészséges-e. Ha minden rendben van, megkapja az altató injekcióját. Általában 5-10 perc alatt alszanak el ennek hatására a kutyák.


Minden műtétnél vénakatétert helyezünk be a kutya egyik első lábába. Ez egy néhány centiméteres hajlékony cső, amit egy tűszúrással juttatunk be a vénába. Ez azért fontos, hogy a műtét alatt szükség esetén gyógyszereket illetve infúziót adhassunk.


A műtét során egy néhány centiméteres hosszanti metszést készítünk a has középvonalában, a köldöktől hátrafelé. Ezen keresztül távolítjuk el a petefészkeket . Végül a vágást három rétegben összevarrjuk . A bőrben lévő varratokat nyolc nap elteltével el kell távolítani, a belső varratok önmaguktól felszívódnak.


Mire kell számítanom a műtét után?


Amire a kutya teljes ébredéséig oda kell figyelnie:


Száraz, meleg helyen legyen.

Fontos, hogy a padlón helyezze el, nehogy leessen a fotelből, ágyról ébredezés közben.

Ne legyen előtte víz vagy eleség a félrenyelés kockázata miatt.

Amire a kutya tejes ébredéséig számíthat:


Nyüszögés

Remegés, nyálzás

Enyhe hányás, öklendezés

Támolygás, elesés

Ezek a tünetek mind az altatószer hatására alakulnak ki, a nyüszögés inkább az ijedtség jele, semmint a fájdalomé.


Amire a varratszedésig oda kell figyelnie:


Mivel az ivartalanítás egy hasi műtét, a bélsárürítés közbeni erőlködés fájdalmas lehet a kutya számára. Így célszerű a székletet lágyító eleségek adása. Semmiképpen sem javasolt a csont etetése a varratszedésig!

A seb lehetőség szerint ne szennyeződjön. Naponta egyszer-kétszer tanácsos higított betadine oldattal lemosni a sebet és környékét.

Nagyon fontos, hogy a kutya ne nyalogassa a sebet. Ennek elkerülésére gyakran szükséges védőgallért tenni a kutyára. Ne ijedjen meg, ha a gallér kezdetben zavarja a kutyát, szinte mindegyikük egy-két napon belül megszokja.

Amire a varratszedésig számíthat:


A műtétet követő napon még bágyadtság, étvágytalanság előfordulhat. Amennyiben ez nem múlik el, kérjük telefonáljon, hogy megbeszélhessük a további teendőket.

A műtéttel egyidőben egy 24 órás hatású fájdalomcsillapítót adunk a kutyának. Szükséges lehet még két-három napig folytatni a fájdalomcsillapítók adagolását.


Szóval nyasgem és ha nem értessz valamit inkább olvasd el még kétszer.

2011. márc. 29. 20:34
 45/80 anonim ***** válasza:
0%
Te kis buzeráns, nem gyanús hogy ha valaki olyan választ ad, amit nem akarsz megérteni, azt leoltod? amúgy írtam normális választ, de leugattál a véres faszba, te kis csicska, le kellett volna folynod azon a bizonyos térden... ha nem érted meg más álláspontját, a te retardált, szerencsétlen, beszűkült egódat minősíti, minek teszel fel ilyen kérdést, vagy miért kell lereagálni a neked nem tetsző válaszokat így? szánalmas vagy.
2011. márc. 30. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/80 anonim ***** válasza:
25%

Egyébként én sosem értettem az ilyen embereket, mint te. Mert aki nem szereti az állatokat, vagy tart állatot, csak kerti dísznek, esetleg láncon, annál megértem, hogy nem látja be ezeket a dolgokat.


De hogy értelmes és ráadásul állatszerető emberek hogyan lehetnek ilyen korlátoltak, hogy nem látnak tovább az orruk hegyénél, ez minig megdöbbent.

2011. márc. 30. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/80 A kérdező kommentje:

A válasz írója 80%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 00:31



fogalmam sincs melyik normálisnak mondható választ irtad te, mert csak a csicskázást tudom hozzád kötni...

de ha leugattalak a véres f@szba, azt csak is úgy tettem, hogy normális ész érvekkel bombáztalak amire valószinüleg nem tudtál mit mondani, mert ha bármi értelmes ellenérv az eszedbe jutott volna, akkor azt írtad volna válasznak és nem egy ilyen elkeseredett retardált ember utolsó vonyításait amire még képes voltál üveggolyó simaságú agyacskáddal megfogalmazni... pötyögted volna le...

egy csomó olyan dolgot írtam még ide ebbe a témába (tudod a dőlt betűseket írtam én - csak segítek) amire még senki sem tudott értelmesen reagálni... lehet te trendi vagy, és ivartalanítva van a kutyád is, ezzel biztos már a mennyországba fogsz kerülni... csak mert az ember megint az istent játssza valamiben... de ez másik kérdés...

2011. márc. 30. 10:22
 48/80 anonim ***** válasza:
75%

Azt kellene megértened, hogy teljesen más a felfogásod, mint az ide író embereknek.

Ennyi. Neked a kutya, csak kutya, ha elpusztul, majd lesz másik. Viszont akkor azt nem értem, hogyha csak ennyit jelent, akkor mit zavar az téged, ha egy ivartalanítás után pár napig jobban kell rá figyelni.


Kampányolhatsz az ivartalanítás ellen, a tapasztalat még mindig ellened szól, úgyhogy szerintem felesleges is a további szájtépés.

Szép napot!

2011. márc. 30. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/80 A kérdező kommentje:
nem az zavar hogy az ivartalanítás után 3 napig jobban kell rá figyelni mert tüzeléskor tovább kell rá jobban figyelni mint 3 nap! ... az emberek hozzáállása zavar ehhez az egészhez... akik ide írnak felháborodva azt hiszik hogy azt gondolom hogy mivel ök ivartalanítják a kutyát ők nem szeretik vagy nem a legjobbat akarják neki. én elhiszem hogy ök a legjobbat akarják és azt hiszik ez a legjobb, de nem értem, miért?? amikor ezer évig nem ivartalanítottak egy kutyát sem, és akkor mivan? azok nem szerették a kutyáikat? csak az utóbbi 5 évben szeretik az emberek öket amióta divat a kipakoltatás? azt mondták ezzel megelőzhető minden féle baj! azt mondtam a vakbeled se veteted ki elöre mert egyszer lehet hogy be fog gyulladni! ... én elhiszem hogy szeretni akarják őket, de sokan összekeverik a gyerekükkel vagy nem is tudom még kivel a kutyát... ez nem normális, az egész hozzáállás nem normális... azt is mondtam hogy indokolt helyzetben jó az ivartalanítás, de az hogy sokan csinálják, miért indok? ... a tapasztalat ellenem szól? miért? még nem telt el annyi idő hogy igazolja őket! és ellenpélda is bőven van... az itt lévő kutyák közül sok van ivartalanítva, mind olyan mint egy töltött zokni, alig bírnak menni, semmi játékosság nincs bennük, sőt van aki azt mondta hogy mióta ivartalanítva van azóta egyáltalán ne érdeklik a többi kutyák, össze se szagol velük és megváltozott, van itt egy két éves "kölyök" kutya is aki meg nem tudott "felnőni" rendesen mert hamar ivartalanították még mindig tiszta "hülye" ... például
2011. márc. 30. 14:21
 50/80 anonim ***** válasza:

Ezek szélsőségek, és nem megfelelően nevelt, kezelt kutyák. Nem az ivartalanítástól ilyenek.


Az én kutyám semmit sem változott, sőt nem sokkal a műtét után kezdtünk sulizni, és rengeteget fejlődött mind az izomzata, mind a kutyákkal való kommunikációja. Nem hagyom ellustulni, mozgatom akkor is ha nem akar, és tisztában vagyok azzal, hogy az ivartalanított állat táplálékszükséglete az eredeti 70%-ára csökken, ezért jobban ügyelek mit eszik.


Nincs elhízva, játékos, érdekli a többi kutya. Ez mind-mind-mind tartás és nevelés kérdése nem ivartalanításé.

2011. márc. 30. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!