Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Menhelyről elhozni kutyát...

Menhelyről elhozni kutyát egyszerűnek tűnik, de?

Figyelt kérdés

Mégis kicsit szerintem túl "bonyolult", mert azt írják hogy ez meg ez a kutya keres gazdát, amikor kinéztem egyet, az pont nem volt meg (és ez még kb 5x megismétlődött) de ajánlottak helyette 6 másikat amik "Karakószörcsögön" voltak épp kint családnál, esély nem volt arra hogy azonnal megnézzem, és utána is még úgy mondták hogy majd egyszer összefutunk hogy megnézzem, meg a kutya is engem, aztán majd ők a menhelyről eljönnek megnézni hogy hol lakom (na persze szivesen beengedek akárkit) aztán egy hétig nálam lehet a kutya és ha a kutyának is úgy tetszik meg a menhelyeseknek is, akkor majd talán megtarthatom, de előfordulhat hogy bizonyos időközönként kijönnek hozzánk (!!!) ellenőrizni... plusz ha még nincs neki akkor időkorláttal ivartalanítási szerződést kell aláírni... kinek kell ennyi procedúra?... és csodálkoznak hogy tömve vannak a menhelyek...

Miért nincsenek olyan helyek ahova besétálsz, ott vannak kennelekben a leadott megunt stb kutyák, ráböksz hogy azt kérem és megkapod?... lehet gyorsabban menne az ügyintézés...


2011. ápr. 27. 09:55
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
 91/234 anonim ***** válasza:
14%
na igen, most is egyetértek a kérdezővel. Csak egyet tennék még hozzá: miért nem hangzik el egyszer sem a menhelyesek szájából, tollából, egy "Köszönöm" azok felé, akik kutyát szeretnének örökbe fogadni? Mert az szerintem pontosan annyira hősies és magasztos cselekedet, befogadni tizenvalahány évre azt a kutyát, mint mondjuk 3-6 hónap alatt rendbetenni, szocializálni a menhelyen. Szerintem legalábbis a kedves örökbefogadó ugyanúgy megérdemelné a dícséretet, mint az, aki örökbeadja. De mégis, az örökbefogadó mindig mint lehetséges állatkínzó van megjelenítve, mint olyan valaki, aki biztos csal és hazudik és gonosz a kutyával - ahelyett, hogy mondjuk megköszönnék az embernek, ha érdeklődik, és pozitívan tekintenének rá, ahelyett, hogy keresztkérdésekkel próbálják beugratni.
2011. ápr. 27. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/234 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 90%-nyi ideirogató fórumtárs. sajnálom én már feladtam :) de annyira ez a videó ugrott be a kérdezőről (bocs kérdező, de amikor leírtad h :akkor amikor te akarod és ott ahol te akarod,akaratlanul is felsejlett ez a videó)


http://www.youtube.com/watch?v=oxSYSOnEpGA&feature=youtube_g..

2011. ápr. 27. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/234 A kérdező kommentje:

,,Azt amúgy miből gondolod, ha csak úgy ráböksz egy kutyára, mert játszótárs kell a tiédnek, hogy ki is fognak jönni? "


Kölyökkel nem lenne baj. Egyébként nem ragaszkodtam a fajtatisztához, ha ragaszkodnék hozzá nyílván nem a menhely jutna először eszembe vagy az ebtelep vagy mi... volt még akkor köztük idősebb is meg fiatalabb is amikor ezt néztem még a mostani kutyám előtt volt, aztán szerváltuk őt és imádom, nagyon barátságos, más kutyákkal jól kijön, nem ugat, álomkutya...

2011. ápr. 27. 16:51
 94/234 anonim ***** válasza:
76%

Szerinted ha az a szerencsétlen még a mai napig is érdeklődik - fogalmam sincs miért, mert én nem tenném - akkor nem szerette volna azt a kutyát ténylegesen?...

Szerette volna, meg is kaphatta volna, ha össze illettek volna. Végül ő maga látta be, hogy mindenkinek úgy lesz a legjobb, ha ez a kutya olyan helyre kerül, aki neki való, mert egy agresszív, problémás kutya volt, aki komoly rehabilitáción ment keresztül. Ennek a gazdijelöltnek pedig ő lett volna az első kutyája és később ő maga látta be, ahogy a kutyát jobban megismerte (mert tudod adtam neki erre lehetőséget), hogy jobb lesz, ha tapasztalt gazdi kezébe kerül, aki kontroll alatt fogja tudni tartani. Így is lett. Azóta lett neki kutyusa, akit nagyon szeret és boldogok és örül, hogy az eredetileg kiszemelt kutyus is neki megfelelő helyre került.

Az a baj, hogy te a saját önzéseden képtelen vagy túllépni, egyáltalán nem látod azt át, hogy az éremnek csak az egyik oldala a gazdi, a másik oldala viszont a kutya maga. Ez olyan dolog, talán béna hasonlat, hogy nem fogsz egy 60 kilós kutyát rábízni egy 6 éves gyerekre, hogy vigye el sétálni, mert nem bír el vele, a kutya simán elrántja. Míg egy palotapincsit nyugodt szívvel. Lefordítva, nem csak testsúlyról lehet szó, hanem azokról a dolgokról is, ami kívülről nem feltétlen látszik, ilyen egyszerű.

2011. ápr. 27. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/234 A kérdező kommentje:

,,akarod,akaratlanul is felsejlett ez a videó) "


jaj istenem hogy én miért nem akadok rá magamtól ilyen videókra, nem is értem...amúgy nem haragszom

2011. ápr. 27. 16:56
 96/234 A kérdező kommentje:

A válasz írója 80%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 16:48


Lájkoltalak :-)

2011. ápr. 27. 16:58
 97/234 anonim ***** válasza:
62%
OFF, jahh első nézésre vicces, de aztán belegondol az ember h bakker vmilye nagyon fájhat ennek a gyereknek a fejében...
2011. ápr. 27. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/234 anonim ***** válasza:
62%

komolyan olyan régóta tart ez a meddő vita h a noéból terepszemlével meg 2 kötelező talival már mind kaphattunk volna egy-egy kutyát....

:)

2011. ápr. 27. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/234 anonim ***** válasza:
100%

A válasz írója 86%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 16:53


"Ez olyan dolog, talán béna hasonlat, hogy nem fogsz egy 60 kilós kutyát rábízni egy 6 éves gyerekre, hogy vigye el sétálni, mert nem bír el vele, a kutya simán elrántja. Míg egy palotapincsit nyugodt szívvel. "


hát, én régebben kijártam egy menhelyre önkénteskedni. sok kisgyerekes család is kijött, sétáltatni, állatokat nézni, jó kis hétvégi program. sokan jöttek kicsi gyerekkel, 3-4-5-6 évesekkel akár. szerettek volna kutyát sétáltatni. elmondtuk hogy rendben, ajánlottunk kisebb testű, nyugisabb kutyát, vigyék őt, de a lelkükre kötöttük, a pórázt NE a gyerek fogja, elránthatja a nagytestű állat, megszökhet, összeugorhat egy másik kutyával, szóval NE.

ne tudd meg hogy hány esetben néztünk döbbenten amikor jöttek vissza a sétából (mert persze ezek után úgy indultak el ahogy kértük, hogy anyuka/apuka kezében a póráz) és a gyerek lobogott a kutya után/rángatta magával jobbra balra a szerencsétlen jószágot, attól függ ki volt erőfölényben, a kuty vagy a gyerek. anyukáék meg boldogan akár tízméterekre is lemaradva andalogtak. és nem tudtad nekik elmesélni hogy ez így ám k... balesetveszélyes. :-/

bocs, ez most itt OFF volt, de remélem elfér.

2011. ápr. 27. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/234 A kérdező kommentje:
nekem bármilyen komment tökre belefér :-D nekem mind1
2011. ápr. 27. 17:08
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!