Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Menhelyről elhozni kutyát...

Menhelyről elhozni kutyát egyszerűnek tűnik, de?

Figyelt kérdés

Mégis kicsit szerintem túl "bonyolult", mert azt írják hogy ez meg ez a kutya keres gazdát, amikor kinéztem egyet, az pont nem volt meg (és ez még kb 5x megismétlődött) de ajánlottak helyette 6 másikat amik "Karakószörcsögön" voltak épp kint családnál, esély nem volt arra hogy azonnal megnézzem, és utána is még úgy mondták hogy majd egyszer összefutunk hogy megnézzem, meg a kutya is engem, aztán majd ők a menhelyről eljönnek megnézni hogy hol lakom (na persze szivesen beengedek akárkit) aztán egy hétig nálam lehet a kutya és ha a kutyának is úgy tetszik meg a menhelyeseknek is, akkor majd talán megtarthatom, de előfordulhat hogy bizonyos időközönként kijönnek hozzánk (!!!) ellenőrizni... plusz ha még nincs neki akkor időkorláttal ivartalanítási szerződést kell aláírni... kinek kell ennyi procedúra?... és csodálkoznak hogy tömve vannak a menhelyek...

Miért nincsenek olyan helyek ahova besétálsz, ott vannak kennelekben a leadott megunt stb kutyák, ráböksz hogy azt kérem és megkapod?... lehet gyorsabban menne az ügyintézés...


2011. ápr. 27. 09:55
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/234 anonim ***** válasza:
42%

Igen, neten lógunk, mert sokan dolgozunk és munkahelyen internet előtt vagyunk, ebbe nem gondoltál még bele? Aztán hazamegyünk a kutyáinkhoz, vár minket a háztartás is. Lehet utánunk csinálni fröcsögés helyett.

Azok után pedig amit itt előadsz, nem csoda hogy nem kapsz kutyát, az emberek nem hülyék, sokaknak van annyi emberismerete, hogy hiába felveszed a pókerarcot, átlátszik az álarc mögött a primitívség.

2011. ápr. 27. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/234 A kérdező kommentje:
áh nem mindenki hülye csak TI vagytok helikopterek!
2011. ápr. 27. 16:08
 73/234 anonim ***** válasza:
75%

"Ha én akarok egy kis zsák sz@rt, akkor oda fogok menni ahol árulnak kis zsák sz@rt és akkor amikor én akarom ott ahol én akarom! "-> az egyik ilyen menhelyes fórumtárs megírta neked h azért nem, mert nem az állatmentés a fő foglalkzásuk és napközben ugyanugy dolgoznak mint te.

mondom hogy egyik menhelyes sem hőbörög hogy nem hoztál el kutyát, napi több ilyennel van dolguk.

de tudok szöveget értelmezni. csak nem értünk többen egyet veled.ahogy te sem velünk.

jó nem akarsz több kört futni a szarért, ez ha neked nem felel meg akkor jó.

de akkor miért akrtál menhelyről?és miért hőbörögsz itt. ha nekem nincs türelmem, ezek a szemét álatvédők pedig nem adnak kutyát, akkor kicksit felszivom magam majd-mivel tudom hogy nem minden szervezet ilyen- elbattyogok egy sintértelepre (amit már többen is javasoltak!) ahol 1000 örömmel a rendekezésre bocsájtják bármelyik nekem tetszőt. nincs várakozás, nincs semmi. plusz 2000ftért asszem még chippet is raknak bele.

én csak nem értem h ha van egy ilyen egyszerű, másik mód hogy megkerüld a "hülyéket" , akkor miért nem élsz vele. ott is rengeteg olyan eb közül választhatsz amelyik majd megveszik azért h hazavidd. tégy boldoggá egyet!arra senki sem mondja h rosszul tennéd.

2011. ápr. 27. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/234 A kérdező kommentje:

,,Igen, neten lógunk, mert sokan dolgozunk és munkahelyen internet előtt vagyunk, ebbe nem gondoltál még bele? Aztán hazamegyünk a kutyáinkhoz, vár minket a háztartás is. "


Én a házastársamhoz jövök haza és nem a kutyámhoz, de lehet bennem van a hiba... - igen, elmúltam 18 - és ahogy ismerem magam egy beszélgetés alatt szerintem én hagynálak ott előbb nehogy még túlidegesítsem magam az elképesztő korlátoltságotokon... keresztkérdésről meg ne is álmodj, kevés vagy te ahhoz...

2011. ápr. 27. 16:14
 75/234 A kérdező kommentje:

,,em értem h ha van egy ilyen egyszerű, másik mód hogy megkerüld a "hülyéket" , akkor miért nem élsz vele. ott is rengeteg olyan eb közül választhatsz amelyik "


1) Lehet eddig nem derült ki, de nekem nem kell menhelyes kutya, soha nem is akartam próbálkozni menhelyen, pontosan azért mert tudom hogy nem normális igényeik vannak.

2) Olyan könnyen mondják hogy vegyél menhelyről kutyát mintha pikk pakk el lehetne intézni - pedig nem.

3) Ha ilyen igényeik vannak akkor miért sírnak hogy nyakukon van ezer kutya, még jó hogy, hát szerintem a jelentkezők 98%-át elriasztják a feltételek!

4) Véletlenül hívtam fel egy menhelyes csajt - véletlenül többször is - de ha már ott voltam és tetszett a kutya, rákérdeztem egy két dologra amin megint csak felbosszantottam magam. DE EZ SEM MOST VOLT.

5) Érzelmileg bezsaroljátok azokat az embereket amilyennek én is tartom magam, hogy "jaj segitség elaltatják, mentsd meg stb" amikor meg odamész hogy najóvan kéne, akkor meg fitymálnak, hogy "ahha ahha hát akkor csináld úgy ahogy mondjuk, legyél olyan amilyennek mondjuk, ja és pár havonta kimennénk megnézni" hát kb az anyukájukat látogassák meg pár havonta ő talán örülne neki, én nem!

2011. ápr. 27. 16:20
 76/234 anonim ***** válasza:
75%

korlátoltak lennénk?hmmm. nem kizárt. Megesik. az itt megjelent fórumozók szerint pedig Te vagy az. De ez meg a mi véleményünk. Én tényleg csak nem értem hogy mi bosszanott fel ennyire. Nem érzem magamat hülyének, mert van türelmem végigcsinálni ezt az örögbefogadós dolgot. Elolvasom a feltételeiket és vagy azt mondom hogy ááá majd pont ezzel fogok vesződni! vagy rábólintok. de azért ennyire kiakadni sem egészséges.

Vitában eddig sem hagytál itt alul senkit.

Továbbra is fennáll: miért nem jó akkor az illatosút?

2011. ápr. 27. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/234 anonim ***** válasza:
100%

Ismerősöm a menhelyről hozott ki kutyát, nem is egyet. Szám szerint négyet ötöt ( nem tom pontosan ), és igen neki is ivartalanítási kötelezettséggel adták oda és környezet tanulmány stb. És meg voltak elégedve a tartással, és a mai napig elmennek akár előzetes megbeszélés nélkül is. Akkor jól behívják az önkéntes munkatársat, és jókat beszélgetnek, meg kutyáznak.

A menhelyek célja NEM a mennyiségileg eladott kutyák száma, hanem, hogy olyan helyre kerüljenek a védencük ahonnan már nem kerül az utcára, vagy vissza a menhelyre.

És a sintér telep és a menhely között pont az a külömbség, hogy nem adják oda akárkinek a menhelyről, és nem altatnak ha helyhiány van. A sintér telepen altatnak ha szükséges, és vigye boldog boldogtalan, vigye hajléktalan, vagy kissebbségi tök mindegy milyen helyre kerül, csak vigyék.....

2011. ápr. 27. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/234 anonim ***** válasza:
77%

MÉG EGYSZER ELMONDOM, DE MOSTMÁR CSUPA NAGYBETŰKKEL, HOGY A HÜLYES IS ÉRTSE! A LEGTÖBB MENHELYRE BESÉTÁLHATSZ, ÉS ELHOZHATSZ KUTYÁT, KIVÉVE HA IDEIGLENES BEFOGADÓNÁL VAN, VAGY A FAJTAMENTÉSHEZ TARTOZIK.

ÉS AHÁNY ISMERŐSÖM EDDIG ELHOZTA, EGYIKET SEM LÁTOGATTÁK MEG EGYSZER SEM, MAXIMUM AKKOR MIKOR HÁZHOZ SZÁLLÍTOTTÁK A KUTYÁT.


A LEÍRT FELTÉTELEK PEDIG AZÉRT VANNAK LEÍRVA, HOGY AKI MÁR ETTŐL MEGIJED, AZ KIESSEN A SZŰRŐN.


VISZONTLÁTÁSRA, SOK ÖRÖMÖT A SZAPORÍTOTT KUTYÁDHOZ.

Amúgy meg épp most futottam ki a melóból megmutatni egy gazdijelöltnek a nálam lévő ideiglenes kutyát, ugyanis képzeld, ha van rá lehetőségem, megteszem. De sajnos én sem tehetem meg, hogy úgy ugráljak ahogy fütyülnek. Sajnálom, csak annyit tudok megtenni, amennyi tőlem telik, többet nem.

2011. ápr. 27. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/234 A kérdező kommentje:

,,És meg voltak elégedve a tartással, és a mai napig elmennek akár előzetes megbeszélés nélkül is. "


Asszem megnézhetnék magukat nálam ha így eljönnének...

És előtted írónak: elméletben idegesít ez a dolog, és mivel szabadnapom van és baromira unatkozom, plusz nemrég beszéltük hogy lehet jól jönne egy játszótárs a kutyánknak megint eszembe jutott ez a menhelyes dolog, plusz szoktam olvasni az itteni kérdéseket és a "ti hozzáállásotok baromira idegesít" meg a menhelyek sírása,amikor ők csinálják úgy a dolgokat hogy így állnak... nyílván 2% elfogadja a feltételeket, azok vagytok kb ti, a másik 98% amiből 70% jó gazda lenne -szerintem - meg a menhely közelébe se kerül pont ezek miatt...

2011. ápr. 27. 16:29
 80/234 anonim ***** válasza:
75%
Igen, kimennek, mert már ezt is leírták h miért.ismét asszem a menhelyes tagot idézném hogy volt aki nem hőbörgött ennyit, kedves volt, megmutatta a kertjét a "szolgáltatónak".majd egy következő ellenőrzésnél kikötve találták a kutyát egy hordóban. szerinted ez jó?pedig vállaltak mindent, jó fejnek tűntek és mégis ez lett a kutyával. megtettek mindent amit lehetett és mégis baj lett. ezt miért nem tudod felfogni. nem kiszórni akarják a kutyákat, hanem megkímélni a további szenvedéstől. igy is rossz helyre került a kutya annak ellenére h megnézték. miért adták volna olyannak aki még nem is mutatja meg hova viszi a kutyát. ez azért nem egy olyan felfoghatatlan érv.
2011. ápr. 27. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!