Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Menhelyről elhozni kutyát...

Menhelyről elhozni kutyát egyszerűnek tűnik, de?

Figyelt kérdés

Mégis kicsit szerintem túl "bonyolult", mert azt írják hogy ez meg ez a kutya keres gazdát, amikor kinéztem egyet, az pont nem volt meg (és ez még kb 5x megismétlődött) de ajánlottak helyette 6 másikat amik "Karakószörcsögön" voltak épp kint családnál, esély nem volt arra hogy azonnal megnézzem, és utána is még úgy mondták hogy majd egyszer összefutunk hogy megnézzem, meg a kutya is engem, aztán majd ők a menhelyről eljönnek megnézni hogy hol lakom (na persze szivesen beengedek akárkit) aztán egy hétig nálam lehet a kutya és ha a kutyának is úgy tetszik meg a menhelyeseknek is, akkor majd talán megtarthatom, de előfordulhat hogy bizonyos időközönként kijönnek hozzánk (!!!) ellenőrizni... plusz ha még nincs neki akkor időkorláttal ivartalanítási szerződést kell aláírni... kinek kell ennyi procedúra?... és csodálkoznak hogy tömve vannak a menhelyek...

Miért nincsenek olyan helyek ahova besétálsz, ott vannak kennelekben a leadott megunt stb kutyák, ráböksz hogy azt kérem és megkapod?... lehet gyorsabban menne az ügyintézés...


2011. ápr. 27. 09:55
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
 81/234 anonim ***** válasza:
77%

Nálam eddig közel 20 kutya fordult meg ideiglenesben. Minden gazdival jó baráti kapcsolatom alakult ki. Nem kell őket "ellenőrizgetnem", mert maguktól küldik a leveleket, sőt van egy olyan is, akivel napi kapcsolatban vagyunk, méghozzá az ő akaratból! Én sosem úgy közelítettem meg ezt a kérdést, hogy ellenőrizgető mumus akarok lenni. Megadom az esélyt az ismerkedés során mindenkinek, aztán menet közben úgyis kiderül minden. Igen, volt, akinek udvariasan nemet mondtam és azt tanácsoltam, még egy kicsit várjon, amíg jobban felkészül a kutyatartásra. Olyan is volt, akinek udvariasan elmondtam, hogy az aktuális kutyám nem neki való, mert tapasztalat nélkül nem bírna vele. Pedig engem nem érdekel a Fennell módszer, sem egyik sem. Olyan is volt, akinek várnia kellett, mert a kutyusra volt gazdijelölt, aztán mégsem az övé lett. Emberként álltam hozzájuk ezért nem sértődött meg senki. Mindenki normálisan tudomásul vette a döntéseimet, sőt van a "visszautasítottak" között olyan is, aki a mai napig érdeklődik, hogy van a kutyus, akit szeretett volna, de nem lehetett az övé (történetesen ez az illető az, aki azért nem kapta meg, mert nem neki való lett volna).

Az örökbe adás menetén egyik gazdim sem problémázott, ellenben ők maguk kérdeztek rá annak idején. Elmagyaráztam nekik udvariasan, hogy miért is ez a folyamata, megértették és közre működtek mindenben. Nem járok hozzájuk teadélutánra (egy kivételével), sőt mint írtam, sokszor előbb küldenek képeket, mint ahogy én érdeklődtem volna.

Nekik vajon miért nem probléma az, ami téged így bedühít...? Érdekes.

2011. ápr. 27. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/234 anonim ***** válasza:
100%

" másik 98% amiből 70% jó gazda lenne -szerintem "

lehet h ez neked felfoghatatlan de ők nem akarnak 28%-nyi kutyát sem "elpazarolni"...

2011. ápr. 27. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/234 A kérdező kommentje:

,, igy is rossz helyre került a kutya annak ellenére h megnézték. miért adták volna olyannak aki még nem is mutatja meg hova viszi a kutyát"


dehát épp ezaz! hogy mi értelme van kimenni ha addig megkérhetem a haverom hogy "te csináljuk má ugy hogy addig kölcsönadod a kerted amig megmutatom ezeknek a majmoknak?" aztán meg megy más városba panelbe... semmitöl sem biztosabb ha eljönnek megnézni, nincs fantáziátok?

2011. ápr. 27. 16:35
 84/234 A kérdező kommentje:

,,lehet h ez neked felfoghatatlan de ők nem akarnak 28%-nyi kutyát sem "elpazarolni"..."


igen de igy 70%-nyi kutyát pazarolnak el

2011. ápr. 27. 16:36
 85/234 anonim ***** válasza:
100%

én csak azt szeretném kérdezni, hogy ez valamilyen fajtatiszta kutyus volt mind, amiket kinéztél? mert különben nagyon furának tartom hogy pont mind amik megtetszettek egy menhelynél voltak, és egy telefonon lehetett róluk érdeklődni.

ne haragudj, nem tudom mi a munkád, most tételezzük fel hogy egy irodában dolgozol. namost ott ugye te vagy a szolgáltató, aki a fizetésedet ezért kapod. neked mennyire tetszene, hogyha az ügyfél (mint igénybevevő, akitől kvázi a fizetésedet kapod) verné neked az asztalt, hogy márpedig ő csakéskizárólag hétvégén, mondjuk vasárnap délben kíván nálad ügyet intézni, vagy esetleg csütörtök este 10től éjfélig? hiszen ugye te vagy érte!!!!! ja, hogyha meg nem kell a pénze (mondaná ő) akkor elmehet ő máshova is, csak akkor a cég lehúzhatja a rolót, de te aztán ne sírjál hogy nincs megrendelés!

megértem a menhelyet is. gondolom fiatal, egészséges, kedves (esetleg fajtatiszta) kutyát néztél ki a hirdetésben. persze bocsánat ha egy öreg, fekete, fogatlan és leírtan agresszív kutya volt akit szerettél volna, akkor le a kalappal előtted. szóval. megértem a menhelyet, hogy a cukiaranyosfiatalra jön mondjuk 200 telefon, a nagytestűre, fájóslábúra, öregre, feketére, meg mondjuk évente 2. viszont nekik az is ugyanolyan kutya, azt is szeretnék jó helyre örökbeadni, úgyhogy esetleg "bepróbálkoznak", hogy hátha esetleg nem ragaszkodsz a fiatalhoz, vagy kan helyett jó lenne neked szuka is, fekete helyett fehér... ezen meg lehet sértődni, meg lehet udvariasan azt mondani, hogy elnézést, én kis lakásban lakom/nagy kertes házban lakom, ezért nem szeretnék nagytestű házörzőt/kistestű szobakutyát, mert nem tudom kielégíteni az igényeit pl.

nemértem azt sem, amit írsz többször, hogy azért is kell fizetni. a legtöbb menhelyen nem kell fizetni, adományt szívesen fogadnak, de ahonnan az én kutyám van, ott nem mondták hogy ha őt szeretnéd akkor ennyi és ennyi forint, mert kapott oltást, ki lett herélve, be van csippelve, meg lett gyógyítva. de ha mondták volna, akkor azt mondom oké, mert ha tenyésztőtől vettem volna, akkor jóval többe került volna.

és igen, ha szeretnének eljönni körülnézni, jöjjenek el, nézzenek körül, valószínűleg nem az otthon található értékeimet (amik nincsenek) akarják kifigyelni hogy hogy lehetne ellopni, vagy lefitymálni hogy mittudomén nincs bőr ülőgarnitúrám, vagy a héten még nem volt időm kiporszívózni.

de tényleg tök egyszerű. válassz ki egy fajtát, menj rá az expressz.hu-ra, nézd meg a hirdetéseket (szaporítókat fogsz csak találni, nagy átlagban genetikai selejt, fajtatisztának mondott, tk nélküli kutyákkal), hívd fel, és kb félórán belül már ott is lehet a hőn áhított kutyád. igaz, lehet hogy mondjuk bőrbeteg lesz, vagy az anyját a saját előző alomból származó fia csinálta fel, hogy esetleg nincs oltása (csak mondjuk hamis oltási könyve) egy darab sem fél évesen, nem volt soha féreghajtva, vagy szocializálatlan mert nem volt még a disznóólon kívül, de ha jó "tenyésztőt" találsz, még lehet hogy házhoz is hozza neked, de ami szinte biztos, hogy a kutyák szüleit nem fogod látni, a házába nem enged be, ahol a kutyákat tartja oda meg főleg nem. és az is biztos hogy ő aztán nem akar majd látogatni, de te se akard őt amikor mondjuk fél évesen kiderül hogy a kutya demodexére (bőrbetegség) már ráköltöttél 100ezret, és vissza akarod kapni a pénzed mert erről nem volt szó, mert ő aztán visszavenni nem fogja a kutyát (mit is csinálna vele), a pénzvisszaadásról meg szó nem lehet.

vagy, ha esetleg megelégszel egy keverék kutyával is, akkor tényleg ott az illatos út, még honlapja is van, ki lehet nézni a kutyát, el lehet menni, 5.000,- forintot kell érte fizetni (se többet, se kevesebbet, ennyi, ebből nem lehet alkudni, ez nem adomány), és már viheted is, oltása is van, csipje is, és a tiéd, osztán ha mégsem bírsz vele is visszabaszod mert mondjuk kiderült hogy ugat ha egyedül hagyod/összehugyozza a szőnyeget/agresszív más kutyákkal, akkor nem fognak hörögni neked az állatvédők se.


úgyhogy hajrá, de a menhelyi örökbefogadást inkább nem erőltesd.

2011. ápr. 27. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/234 A kérdező kommentje:

,,Mindenki normálisan tudomásul vette a döntéseimet, sőt van a "visszautasítottak" között olyan is, aki a mai napig érdeklődik, hogy van a kutyus, akit szeretett volna, de nem lehetett az övé (történetesen ez az illető az, aki azért nem kapta meg, mert nem neki való lett volna). "


Szerinted ha az a szerencsétlen még a mai napig is érdeklődik - fogalmam sincs miért, mert én nem tenném - akkor nem szerette volna azt a kutyát ténylegesen?...

Na ezek szerint a menhelyi kutya csak olyanoknak való akik szeretnek barátkozni beszélgetni, imádnak a kutyáikról emailt küldözgetni vadidegeneknek...én nem ilyen vagyok, én szeretnélek minél előbb elfelejteni hogy valaha is léteztél és élni a saját életem, mert nekem van... 2% nem ilyen?... érdekes...

Egyébként én tisztelem bennetek hogy ennyire hisztek valamiben, csak nem egy túl gyorsan pörgő működő és eredményt hozó dolog lehet szerintem, ha ennyire kukacoskodtok... és szerintem ez tőletek önzőség, mert csomó idő elteltével is a részei akartok lenni egy olyan család életének amihez semmi közötök az ég világon és mondván bepofátlankodtok a magánéletükbe, nem gondolkoztál még ezen így?..

2011. ápr. 27. 16:41
 87/234 anonim ***** válasza:
62%
Azt amúgy miből gondolod, ha csak úgy ráböksz egy kutyára, mert játszótárs kell a tiédnek, hogy ki is fognak jönni? Lehet a kiválasztott kutya egyedüli kutyának való. Vagy a tiéd nem pont ő nem lenne szimpatikus, de egy másik igen. Ha nincs előzetes találkozás, a te kutyád saját territóriumán, hogyan derülhetne erre fény? Vagy akkor visszavinnéd, hogy hát sorry, de nem jönnek ki és adjatok egy másikat, mondtuk amazt?
2011. ápr. 27. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/234 A kérdező kommentje:

,,n csak azt szeretném kérdezni, hogy ez valamilyen fajtatiszta kutyus volt mind, amiket kinéztél? "


volt ilyen is olyan is de nem egy fajtájúak voltak

2011. ápr. 27. 16:43
 89/234 anonim ***** válasza:
*mondjuk
2011. ápr. 27. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/234 A kérdező kommentje:

,, 10től éjfélig? hiszen ugye te vagy érte!!!!! ja, hogyha meg nem kell a pénze (mondaná ő) akkor elmehet ő máshova is, csak akkor a cég lehúzhatja a rolót, de te aztán ne sírjál hogy nincs megrendelés! "


Ha lenne olyan hely ami vasárnap délben nyitva van és odamenne helyettünk én nem rinyálnék, hogy "héé én megtettem mindent mit vársz még tőlem te akármicsoda" De ha olyan lenne a helyzet hogy súlyos és muszáj nekem pénzt szerezni valahonnan és már két hónapja nem akart volna tőlem senki semmit akkor ott lennék vasárnap délben

2011. ápr. 27. 16:46
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!