Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Menhelyről elhozni kutyát...

Menhelyről elhozni kutyát egyszerűnek tűnik, de?

Figyelt kérdés

Mégis kicsit szerintem túl "bonyolult", mert azt írják hogy ez meg ez a kutya keres gazdát, amikor kinéztem egyet, az pont nem volt meg (és ez még kb 5x megismétlődött) de ajánlottak helyette 6 másikat amik "Karakószörcsögön" voltak épp kint családnál, esély nem volt arra hogy azonnal megnézzem, és utána is még úgy mondták hogy majd egyszer összefutunk hogy megnézzem, meg a kutya is engem, aztán majd ők a menhelyről eljönnek megnézni hogy hol lakom (na persze szivesen beengedek akárkit) aztán egy hétig nálam lehet a kutya és ha a kutyának is úgy tetszik meg a menhelyeseknek is, akkor majd talán megtarthatom, de előfordulhat hogy bizonyos időközönként kijönnek hozzánk (!!!) ellenőrizni... plusz ha még nincs neki akkor időkorláttal ivartalanítási szerződést kell aláírni... kinek kell ennyi procedúra?... és csodálkoznak hogy tömve vannak a menhelyek...

Miért nincsenek olyan helyek ahova besétálsz, ott vannak kennelekben a leadott megunt stb kutyák, ráböksz hogy azt kérem és megkapod?... lehet gyorsabban menne az ügyintézés...


2011. ápr. 27. 09:55
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/234 A kérdező kommentje:
tényleg olyanok mint egy szekta, aki egy kicsit is kifogásolja a viselkedésüket rögtön leköpködik, ugye?...
2011. ápr. 27. 14:44
 52/234 anonim ***** válasza:
75%
Bazz, téged kellene menhelyre adni kérdező, érted senki nem próbálkozna elhiheted:D
2011. ápr. 27. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/234 anonim ***** válasza:
74%

figyu.miért nem hagyod abba ezt az értelmetlen fröcsögést?egyáltalán nem akarnak közeledni a nézőpontok. az ide válaszolók 90%-a nem ért veled egyet. hát hova akarsz ezzel jutni? küldj privát emailt veled szimpatizálóknak, dühöngjetek, vagy nyissatok külön fórumot.persze itt is lehet,szived joga, csak nem hiszel el hogy jó neked kismillió olyan véleményt olvasni amelyik elítéli a viselkedésedet. Persze meglehet hogy neked van igazad, nem a 90%-nak aki válaszolt.Meggyőzni senkit sem fogsz, aki szerint egy megkínzott kutyusnak körülményesen keresni gazdát nem gond. De a véleményeddel egy bizonyos pontig még nem is mentél messzire, de leszektásozni egy olyan civil szervezetet akik életket mentenek ház az nem kicsit primitivség. Kicsit reagálva: persze senki sem tömködött semmit popójába (húde értelmes volt ez is,igazi érett hozzáállás), hogy állatokat mentsen rossz emberektől. Ahogy senki sem kényszerit téged arra h Tőlük hozz kutyát. De én még egy menhelyest sem hallottam itt hőbörögni, virtuálisan ordítozni az ellentáborral h miért nem fogadnak tőlük be kutyát!?!és miért nem megy mindenki végig ezen a procedúrán!?mert van aki nem akar. annak az is fárasztó lesz h állatorvoshoz vigye a kutyát mondjuk egy rendszeres kezelésre.De lehet h tévednek és remek gazdi lenne, de nem kockáztatnak.

Nem is baj ha az expresszről vagy az illatosútról mentesz kutyát. Biztos jó soruk lesz. A noéba és tsaihoz majd megy olyan akinek van ennyi türelme.A multkor olvastam hogy egy kutyus 2 év mulva került vissza, mert kisbabájuk született és ugy gondolták h oda nem illik kutya. ezek az emberek pedig még ezt a procedúrát is végigcsinálták és kaptak kutyát. és mégis itt kötött ki megint a kutya. hát ilynek után hogyan adhatnának valakinek aki még ennyit sem tesz? Persze téged nem ismernek, de az ilaltosút nem fogaj neked megmondani, hogy szobatiszta e, volt a balesete, allergiás e, félénk v valami.

Jólvan, felháborodtál, mindenki érti. van 1-2 szimpatizánsod is. Szted a többség meg hülye, az állatmentők pedig szektások. A többség nem fog "megjavulni" az á.mentők pedig nem fognak kilépni a szektájuk ból továbbra sem!:) (besz*rok...szekta:D:D:D)

2011. ápr. 27. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/234 anonim ***** válasza:
86%

Elnézést, nem olvastam vissza a sok választ, tehát nem biztos, hogy fogok újat mondani.

Az a hely, ahol ráböksz és viheted, a sintértelep. De pontosan, mivel ilyen egyszerűen ki lehet vinni, ha megunják, vagy probléma lesz vele, sokszor repülhet is a kutya az utcára, vagy vissza a gyepire. Ez olyan mint a szaporított kutya szindróma, olcsó volt, könnyen jött - ha gond van, könnyen is megy. Ha veszel egy drága tenyésztett kutyát akire lehet éveket vártál, hogy megszülessen az előjegyzéstől számítva, nem valószínű, hogy ki fogod dobni az első nehézségnél. Hiszen megküzdöttél érte. Az ember azt becsüli meg igazán, amiért meg kell küzdeni.

DE! A menhelyekkel kapcsolatban nem csak erről van szó! Egy olyan kutyust, aki már sokat szenvedett, ki tudja min ment keresztül és nem csak egy kennelbe volt b@szbva, hanem ellátták őt egészségügyileg és lelkileg is, rehabilitálták (a sintértelepen ezt nem teszik!), meg fogják gondolni, kinek adják. Ez nem veled való kitolásból van így, hanem a kutya érdeke, hogy egyszer és mindenkorra felelősségteljes gazdára leljen, végleges otthonba. És ha tényleg annyira szeretnél kutyát, áldozatokat is vagy hajlandó hozni érte, ami ez esetben az esetleges várakozás, a próbaidő, látogatás stb. Hogy miért van szükség az ismerkedésre? Pontosan az emberek felelőtlensége miatt! Lehet ránézésre tetszik egy kutya, de egyáltalán nem biztos, hogy ettől még neked való, összeilletek-e, bírnál-e vele! Ha problémás vagy sérült vagy nehéz eset, lehet nem fogsz tudni tapasztalat hiányában megbirkózni a feladattal, a kutya még problémásabbá válik, aminek az a vége, hogy ő is és te is boldogtalanok lesztek, sok esetben vissza is adják a kutyát. És ez kinek a rossz? A kutyának! Azért akarnak megismerkedni, hogy tudják, összeilletek-e és hogy a kutyusnak is szimpatikus vagy-e. Felejtsd el az önzést, nem csak neked kell hogy tetsszen a kutya, hanem fordítva is! Valamint nem minden kutyus való kertbe avagy lakásba, ezért is mennek meglátogatni, hogy lássák a körülményeket és hogy tényleg jó helye lesz-e és nem egy putriban, hátul a disznóólban fogod tartani. Mondani ugyanis mindent lehet! Mi a garancia arra, hogy úgy is lesz, ahogy ígéred?! Szökős kutyák esetében megnézik a kerítést, mennyire biztonságos. Láthatod, ezek a dolgok nem ellened, hanem a kutya érdekében történnek. A próbaidő arra van, hogy kiderüljön, a kutya jól érzi-e magát nálatok ill. ti el tudjátok-e vele képzelni az életeteket hosszú távon. Hiszen ez egy felelősségteljes döntés, ugye?! Az utólagos látogatások pedig nem azért vannak, hogy ellenőrizgessenek, hanem hogy lássák, minden rendben van-e veletek, főleg a kutyussal, hogy tényleg boldog-e. Ezek a látogatások idővel egyre ritkábbak, sokszor már csak az e-mailes vagy telefonos beszámoló is elég néhány havonta. De ha nincs szégyellni, takargatni valód, miért is baj ez? Ha valaki hónapokig gondoskodott ideiglenes befogadóként egy mentett állatról, akkor pedig megérthetnéd, hogy szeretne később is hallani felőle... Miért fáj ez neked?

Arról nem is beszélve, hogy ezekre a kutyákra sokszor nagyon sok pénzt költenek, mire egészségileg örökbe adható állapotba hozzák őket, gyógykezelések, kozmetika, ivartalanítás, mikrochip, oltások, féregtelenítés egyebek, plusz etetik is, tudod te ez mennyi pénz??? Szerinted a szervezeteknek az égből hullik az ölébe a kutyákra fordított pénz vagy nyerik a lottón? :O

És a jó kapocslat téged is szolgál pedig, mert ha bármi gondod van, beteg leszel és elutazol, SOS orvos kell, akármi, számíthatsz az örökbe adó segítségére és erre majd akkor jönnél rá igazán, mikor ilyen helyzetbe kerülsz és hirtelen segítség kell, akkor kihez fordulnál? Vagy visszadobnád a kutyát a gyepmesteri telepre?

Ha így gondolkozol, igazán felelőtlen "gazda" lehetsz, tőlem biztosan nem kapnál kutyát!!! Már az első kereszt kérdéseimnél megbuknál minden bizonnyal, pedig nem azért tenném fel a kérdéseim, hogy az életedben vájkáljak, hanem mert tudni akarnám, hogy amit előadsz magadról, az nem csak egy humbug-e hanem tényleg felelős, szerető gazda leszel?! Van, aki tudatában van annak, hogy érző, élő lények sorsa fölött hozza a döntéseit és jogosan várja el, hogy a másik fél is így gondolkozzon, ezért ha nincs takargatni valód és tényleg felelősségteljes ember vagy, nem értem, min problémázol.

2011. ápr. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/234 anonim ***** válasza:
31%

Nem értem mi a célod ezzel a csattogással! Személyes sérelmeidet világgá kürtölöd, próbálod bemocskolni a menhelyeket? Miért, miért, miért?


Szerintem ennyi válaszból elég jól látszik, hogy aki tényleg felelősen gondolkodik a kutyatartásról az megérti, hogy miért csak ilyen körülményesen lehet menhelyi kutyához jutni. Te miért nem tartozol közéjük?

2011. ápr. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/234 anonim ***** válasza:
20%
Mert sötét és korlátolt. Ahogy elnézem semmi igénye nincs arra, hogy kihúzza a fejét a saját seggéből.
2011. ápr. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/234 anonim ***** válasza:
100%
nekem a tacsim kóbor kutya volt. egy másik család találta meg, volt soki meg kaja, meg séta meg amit akarsz, de nem akarták megtartani mert tul nagy felelősség és nem fért bele az idejükbe. minden este meló után odamentem hozzájuk és elvittem sétálni a kutyát (1 hónapig!!!), és néha felvittem magamhoz h körülnézhessen a lakásban. aztán egy este már nálam maradt. nem volt buli arra kerülni minden este a januári hidegben, biztos nekik is kicsit kényelmetlen volt h este 8kor beállítottam , majd 9kor visszavittem a kutyát.meg néha 9 után beszélgettünk h hogyan viselkedik lakásban, mivel játszik, mit szeret enni.nem akartam úgy elhozni a kutyát, hogy ha nem is tudunk együtt élni. ha pl nem tudom kielégíteni a mozgásigényét, vagy anyagilag nem tudom vállalni a betegségét. pedig külsőre nagyon tetszett.
2011. ápr. 27. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/234 anonim ***** válasza:
36%
Te nagyon nem fogod fel, hogy érző élelőnyékről beszélsz és nem egy rágógumiról, ami ha már nem friss, kiköpöd vagy a homlokodra tapasztod! Tökéletes példát hoztál föl! Nem rágógumi, hanem KUTYA! Te pedig borzalmasan ostoba!
2011. ápr. 27. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/234 anonim ***** válasza:
100%

Elhiszem, hogy nehéz az egészet végigcsinálni, de gondolj bele.

Mondjuk találsz az utcán egy kutyát, akibe beleszeretsz, hazaviszed, de nem tudod megtartani. Van rajta sérülés, így műteni kell, plusz néhány hétig/hónapig gyógyszerezni, hogy felépüljön. Ez nem kevés pénz. Eteted is, és szocializálod is, mert félős. Nagyon megszereted, de nem tarthatod meg. Így meghirdeted, de nyilván nem adod oda az első jöttmentnek, mert jót akarsz neki. Sokkal nyugodtabban adod oda valakinek, akit előtte jól megismertél, és jól esik látni, hogy mi lett utána a szeretett kutyáddal. Csak ebbe gondolj bele.

És ha ezután is túlzásnak tartod az ellenőrizgetést meg mindent, akkor menj be egy sintértelepre, és onnan pár perc alatt tudsz kutyát szerezni.

2011. ápr. 27. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/234 anonim ***** válasza:
53%

ma 15:19-nek:

Mert milyen keresztkérdéseket is tehetsz fel? Teszem azt ezeket válaszolnám: Itt szinte minden menhelyes-kutyás hozzászóló pl. a Fennel módszert támogatja. És ha megkérdeznéd, hogy aszerint nevelném-e a kutyámat, akkor a válasz, hogy nem. És nem fogom 1,5 méteres pórázon láb mellett sétáltatni, jó lesz neki a flexi is. Felengedném a kanapéra. Néha kapna a pizza maradékából. És lám, jönnének a nagy állatvédők, hogy ez már állatkínzás, nekem bizony nem adnának kutyát. Csak azért, mert nem azok az alapelvek suzerint nevelném, ami itt a nagy etalon. És, alapvetően rossz lenne annak a kutyának, flexi pórázon, nagyokat sétálva, időnként pizzát nassolva? Nem hiszem. De a nagy igaz állatvédők bizonyára meg akarnának veleni, hogy Fennel módszer, csak rövid póráz, kutyaiskola, Orijen táp szigorúan kimérve, semmi pizza, és a kutya helye nem az ágyon van... na ezért nincs sok értelme ezeknek az elbeszélgetéseknek.

2011. ápr. 27. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!