Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Titeket zavar, ha valaki...

Titeket zavar, ha valaki kutyasétáltatás közben odamegy megsimogatni a kutyátokat?

Figyelt kérdés
Én imádom a kutyákat és mindig ezt csinálom, de azon gondolkodtam, lehet h titeket idegesít! Aztán arra is gondoltam, h lehet h hízeleg nektek, h észreveszik, h milyen szép és aranyos a kutyátok, mi az igazság?
2011. aug. 1. 19:34
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
67%
Dehogy zavar! Én örülök, hogy ilyen aranyosnak találják a kutyámat! És én is mindig odamegyek megsimogatni, ha a közelemben van egy szép kutyus. Még sosem szóltak rám. A kutya több koszt szed össze a fűbne hempergőzéssel, mint hogy valaki megsimogatja. Én ezt egy kicsit 'sznobságnak' érzem..
2011. aug. 1. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
87%

engem nem zavarna,de a kutyáknem csípik az idegeneket.a kistestű bizalmatlan,a nagy meg érdektelen másokkal.

egyébként a betegséget ennyi erővel hamarabb elkapja fűben szaladgálva kakikat szaglászva,de erre találták fel a védőoltást,nem az ölelgetéstől foglya elkapni a kutya.

2011. aug. 1. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
100%
fogja*
2011. aug. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Természetesen mindig megkérdezem! Még sosem mondták, h nem, max azt h lehet h a kutya nem engedi, mert félős. Ha meg a kutya nem szereti az idegeneket, harapós, stb. úgyis szájkosárral kell sétáltatni és akkor nem is megyek oda.

A betegségeket nem egészen értem. A kutyátokat oltjátok, én is oltatom a cicáimat, ez a normális. Akkor ugyan mit kaphatna el tőlem?

2011. aug. 1. 19:53
 15/39 anonim ***** válasza:
Ha megkérdezik, hogy lehet-e, akkor nem. Inkább kérdezz rá előbb te is, csak 1 pillanatba telik, és sok kellemetlenséget megelőzhetsz vele.
2011. aug. 1. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
49%

IGEN! Az egyik legbunkóbb dolognak tartom mert:

-szerintem ez a személyes tér megsértése, tolakodás

-lehet hogy a gazda egyáltalán nem akar veled barátkozni

-lehet hogy épp sietne valahova

-kettesben (vagy többesben) akar lenni a kutyájával

-lehet hogy épp gyakorolnak (a frász jön amikor két nap múlva verseny és ilyen tolakodó emberek lógnak rajtunk órákat stb)

-eszedbe jutott már hogy egyes kutyák egyáltalán nem kiváncsiak rád? Tudom rosszul eshet, de vannak olyan kutyák akik a, barátságtalanok b, csak a gazdájuk érdekli őket c, előbb említett gyakorlás esetén felfokozott idegállapotban vannak, védik a gyakorláshoz szükséges cuccokat amiket egyszerű sétára nem viszünk, stb. A legtöbb ember szó nélkül jön oda, olyan gyorsan, hogy szólni sem tudok, aztán ha a kutyám megharapja őket akkor én leszek a hibás? Mert persze nem minden kutyára van ráírva hogy "harapós". A legtöbbjük nem kérdez semmit, úgy viselkednek mintha a kutya az ő, és csakis az ő kedvükért létezne, és nekik (vagy ami mégjobb, a gyereküknek) JOGUK lenne megsimogatni meg egyebeket! Sok esetben észre sem veszik hogy Én, a gazda is ott vagyok. Ha esetleg valamelyiknek eszébe jut megkérdezni, hogy szabad-e, akkor sem jut eszébe, hogy esetleg nemleges választ is kaphat és akkor persze a gazda a bunkó. Arról nem is beszélve, amikor megpróbálnak kioktatni, hogy "neki x diplomája van, ő jobban tudja hogy nem harapja meg" (komolyan mondtak már nekem ilyet), meg hogy "őt minden kutya különösen szereti" és ehhez hasonlók.

Szóval szerintem nagyon rossz, illetlen dolog ilyet csinálni. El kell fogadni, hogy mindenki másmilyen. Soha nem szabad odamenni kutyákhoz kérdezés nélkül. Én szeretném eldönteni kivel barátkozok, mikor és hogy. Nem hinném, hogy ettől antiszoc leszek vagy gonosz. Annak örülök ha valaki szépnek tartja a kutyáim, de ez ritkán esik meg, és ehhez nem kell megfogdosni. Azt ki nem állhatom ha aranyosnak tartják, mert ahogy előbb említettem, csak a külseje megtévesztő.

2011. aug. 1. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
77%

Utolsó válaszoló,a kérdező elmondta,hogy megkérdezi előtte mindíg.

Nekem meg teljesen úgy jön le,hogy önző vagy és nem akarod,hogy a kutyád másra is szánjon 2 perc figyelmet.

Nem kell ilyen bunkón lehordani a másikat.

2011. aug. 1. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
93%

Engem nem zavar, mindkét kutyám nagyon barátságos, a colliem mindenkinek mászna az ölébe, osztja a puszikat, a goldenem meg nyugodtabban közeledik. Ők is örülnek, ha kapnak egy kis simogatást, meg a simogatónak s örömet szereznek, kutyasétáltatás közben meg nem rohanok sehova, inkább jókat beszélgetek másokkal.

Ugyan mit kapna el egy simogatás alatt? Ez elég ócska kifogás, persze nem mintha ne lenne bárkinek joga arra, hogy megmondja mi történjen a kutyájával. Ennyi erővel a házból se hozd ki a kutyát, mert beleszagol egy kutyaszarba, belehempereg egy állattetembe, belemászik egy kullancs és már megvan a baj. Egy normális higiéniájú embertől igencsak kevés dolgot kaphat el egy oltott, egészséges kutya.

Azt én sem szeretem ha kérdezés nélkül ránk rontanak, viszont sajnos ilyen esetek is előfordulnak, aki emberek közé megy a kutyájával az legyen erre is felkészülve. Ha a kutya ilyenkor hajlamos odakapni, akkor tegyen rá szájkosarat.

2011. aug. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
55%

Igen, az én kiskutyámnak anno lázas betegség miatt késett a kombinált oltása, és meg is lett az eredménye.

Ő volt egyedül a kertben, nem sétáltunk sehova, de kedves idős hölgy az utcáról nem mulasztotta el a kedvenc kutyáinak megsimogatását hazafelé jövet, és ebbe az én kis "édes unci-muncim"- ahogy ő hívta, is beletartozott. Nekem senki ne mondja, hogy nem kaphatta el simogatástól a betegséget, hisz az én kutyám ebbe halt bele, a doki is megmondta.

A vásárokban sem szabad a kutyákat össze vissza fogdosni, felelősségteljes tenyésztő nem is engedi. Ha nem veszel, mindent a szemnek, semmit a kéznek.

Ezért mondtam, senkinek sem engedem, hogy fogdossa a kutyámat, ő is szorong idegenek "keze alatt", és nem hinném, hogy ez sznobság lenne. Nem is értem, hogy a többi ember mit akar nyúlkálni, ezek állatok, nem plüssök.

2011. aug. 1. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
63%

Második vagyok, én totálisan egyet értek 20:01-el, és 20:07-el

ez egyáltalán nem önzőség, de idegen ne fogdossa a kutyámat és kész, ki tudja mi baja van, vagy hány beteg kutyát "fogdorásztak" meg előtte.

Vagy, ha mégis önzőség, akkor ámen önző vagyok, inkább legyek, az, mint beteg legyen a kutyám, rosszabb esetben elveszítsem. ennyi

2011. aug. 1. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!