Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Titeket zavar, ha valaki...

Titeket zavar, ha valaki kutyasétáltatás közben odamegy megsimogatni a kutyátokat?

Figyelt kérdés
Én imádom a kutyákat és mindig ezt csinálom, de azon gondolkodtam, lehet h titeket idegesít! Aztán arra is gondoltam, h lehet h hízeleg nektek, h észreveszik, h milyen szép és aranyos a kutyátok, mi az igazság?
2011. aug. 1. 19:34
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
84%

"A kutya nem attól lesz szocializált, hogy az egész világ végigsimogatja. "


Akkor mégis mitől? A szocializáció azt jelenti, hogy hozzászoktatjuk azokhoz az ingerekhez, amik a szociális interakciók során érhetik és megtanítjuk neki, hogy ilyen helyzetekben hogyan kell viselkedni. Ennek része a fizikai érintés is. A szocializáció pedig nem egy egyszeri cselekedet, hanem időnként meg kell erősíteni. Az, hogy jólnevelt, szófogadó, és ha rászólok akkor tűri a nyúzást és nem morog nem azt jelenti, hogy jól szocializált, hanem azt, hogy a kettőnk kapcsolata rendben van és aláveti magát az akaratomnak. Jól szocializát akkor, ha tőlem függetlenül sem mutat semmiféle agressziót ilyen helyzetben. Én megértem, ha valaki nem akarja, hogy ilyen legyen a kutyája, nekem viszont ilyen kutya kell és kész. Lehet, hogy számodra már az is eredmény, hogy nem harapja le a bíró fejét, nálam viszont ez a legalapvetőbb wesen követelmény és az extrák csak erre jönnek rá. Ráadásul ennek az égvilágon semmi köze sincs ahhoz, hogy a kutya kivel megy el és kivel nem. A kötődés és a barátságosság két különböző dolog. A kérdés az volt, hogy zavar-e, ha megsimogatják a kutyámat? Írtam, hogy nem, sőt örülök neki. Téged viszont úgy látom zavar, hogy engem nem zavar. :)

2011. aug. 2. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
100%
Én nem bánom, sőt. A kutyáim mentettek, félősek az idegenektől, és mivel szeretném őket örökbe adni, nem árt, ha nem rettenek el az idegenek nyomulásától. A múltkor három saját 20-25 kilós kutyáimmal sétáltam, és megállított egy pár, hogy a nyakban ülő egy év körüli kisgyerek megsimogathatja-e őket. Nem engedtem meg, mert ilyen pici gyereket még nem láttak, bár gyanítom nem zavarta volna őket, de ha mégis megnyalják, rátappancsolna, az nem biztos, hogy jól vette volna ki magát. Viszont a szitu nagyon tettszett, mert a saját családom is ha látogatóba jön, gyerek kézben, és nem engedik meg, hogy megsimogassák a kutyáimat. Ezek a szülők meg olyan édesek voltak, a kutyáim darabja is kétszer akkora volt, mint a kicsi, és mégsem féltették agyonra. Ilyennel nem sűrűn találkozni.
2011. aug. 2. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
54%

Engem egyáltalán nemzavar! Sőt örülök,ha odajönnek és "hizelgésnek" veszem!


15/L

2011. aug. 2. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
47%

Csak úgy mondom ha már wesenről beszélünk, hogy a kutyám karaktertesztje több mint 99%-os volt, és azt az egy hibát is csak azért követte el mert kivitelezhetetlen volt a feladat ^^ Szerintem az a kutya aki meg tud jelenni egy versenyen (nem kiállításon, ha félreértettél volna, ott tényleg vannak idegbetegek) az már nem csak jó kapcsolatban van a gzdával. A kutya attól lesz szocializált, hogy sok különböző helyhez, kutyához és emberhez szokik hozzá, de ez nem = mindenki végigmegy rajta. Csak ott vannak. Amúgy pedig nem én találtam ki amit mondtam, hanem az ízlésemhez legközelebb álló kiképző és módszere. Érdekes módon a kutyái és tanítványai normálisak és nem ettek még meg egy csecsemőt sem. Szerintem ő többet tud mint te. Arrafelé (mondanom sem kell, hogy nyugaton) már ki merik mondani, hogy nem akarják hogy megsimogassa valaki a kutyájukat. Itt még nem. Ha érdekel nézz utána leerburgnak. Kifejezetten figyelmedbe ajánlom a "who can pet my puppy or dog" részt. :)

Engem nem az zavar, ha te nem ilyen kutyát akarsz, nagyon sok ilyen kutyás barátom van, de ők elfogadnak szintén. Az zavar, hogy lenézik azokat akik bizony ilyet! És nem tudnak egy normális indokot mondani, hogy mi bajuk. Mert a kutya láthatólag boldog, normális, jólnevelt. Akkor meg mi közük hozzá? Tisztára fel vannak háborodva, hogy én megfosztok valakit a kutyáimtól, mintha nekem kötelességem lenne ilyen szolgáltatásokat nyújtani... És nagyon idegesítő ha az ember nem ért valamit. De biztos az fejem buta.

2011. aug. 2. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
100%
Ja, nekem semmi bajom azzal, ha valaki nem szereti, hogy simogatják a kutyáját. Én csak elmondtam, hogy én szeretem, sőt kifejezetten örülök is neki. Ő egy olyan kutya, amelyiknek az a fő "munka vonala" (ha ezt lehet annak nevezni), hogy simogassák. Azért van, hogy másoknak örömet szerezzen ezáltal. Ha nem akarnám, hogy simogassák, akkor nem ilyen kutyát választottam volna. Én viszont nem szoktam más kutyáját simogatni, sem ismerősökét sem ismeretlenekét. Kutyaiskolában sem és az utcán sem.
2011. aug. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
Na hát ez, az az enyémek meg nem olyan fajtájúak. Azért választottam ilyet mert nekem meg ez tetszik. Szerintem teljesen felelősségteljes, nem olyan kutyától várom aki imád mindenkit. De ezt mások nem értik.
2011. aug. 2. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
32%
Hát az én kutyáimat senki ne simogassa!!Yorkijaim vannak,mindenkit csak össze -vissza nyalnának örömükben,utánna meg az én kezemet,na ne mááááááááár!Én kifejezetten üvöltök amikor valaki nyúl a kutyám felé és már simítja vagy simítaná is.vegyen magának saját kutyát azt dögönyözze!!Mindemellett volt olyan aki fel is emelte pikkpakk már a kezében is volt a kutyám,holott a póráz másik vége nálam volt....azt hittem,hogy úgy nekimegyek,hogy a végén még a rendőrségen kötök ki!!HOGY MERÉSZEL BÁRKI IS A MÁSIK EMBER KUTYÁJÁHOZ NYÚLNI,ANÉLKÜL,HOGY ERRE ENGEDÉLYT KÉRNE??MILYEN NEVELETLEN PARASZT DOLOG EZ??Ha megkérdezik és szimpatizálok a kérdezővel akkor azért meg szoktam engedni,de csak a hátát simíthatja meg és nem órákig..
2011. aug. 4. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim válasza:
58%
Engem zavar! Igen! Mert egyrészt nem szeretem, ha egy vad idegen símogatja a kutyámat, másrészt nem vállalok felelősséget, ha megharapja. És azért is zavar, mert ha arra nevelem a kutyát, hogy idegenere ugasson, vagyis, ne legyen velük barátságos, ha én azt nem engedem neki, akkor azt ne ....-e el, néhány perc alatt. Ha meg nem akarom, hogy a kutya letámadja, rászólok, és akkor a kutya nem fogja bántani, még akkor sem, ha mondjuk betörne.
2011. nov. 10. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:

Ha a kérdezésem nélkül rárontanak a kutyámra, az zavar.

Ma pl egyetemről jön ki a professzornő, épp leültünk a kutyámmal pár percre, mert tiszta feszkó lett hirtelen hangzavartól... amint lenyugodna, látom rongyol oda a nő a kutyára... hátrahúzom, tovább nyomul, már szinte a karomból tépte volna ki. Megjegyzem csendesen, hogy illene megkérdezni a kutya gazdáját, mielőtt bármit tenne... válasz:

- mondjam meg, ha nem szabad megsímogatni

- illik megkérdezni a kutya gazdáját, mielőtt bármit tenne (ha nem lenne világos észkombájn...)

erre megsértődve elviharzott.


Jelzem, több hónap volt, mire leszokott a kutyám az utcán arról, hogy mindenkihez odarohanjon, felugráljon, parkban emberek után vesse magát, pontosan az ilyenek miatt. Akik azt hiszik hogy azért, mert ott egy kutya ami nekik megtetszik már egyből rávethetik magukat.

Ha így is van, rendben lenne, de KÉRDEZZEN LEGALÁBB ugyanis a legtöbb kutya mellett ott van egy ember is.

2013. nov. 19. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!